bildirgec.org

joomla templates hakkında tüm yazılar

Size Sıfırdan Joomla Öğretecek 70 Kaynak

pinkfloyd | 28 February 2009 17:29

Açık kaynaklı ve ücretsiz popüler bir içerik yönetim sistemi (cms) olan Joomla sayesinde her türdeki web sitesini yönetmek mümkün. Joomla, Mambo CMS’nin küllerinden doğan ve geçen zaman içerisinde kullanıcı sayısının da artmasına paralel olarak Joomla’yı hedefleyen kaynakların sayısı arttı; tıpkı diğer popüler açık kaynak çözümlerinde olduğu gibi. Bunun kullanıcılar ve geliştiriciler açısından anlamı, ilgili platforma yönelik pek çok kaynağın ve bilginin bulunuyor olması. Biz de bu yazımızda bu kaynakların en iyilerine değineceğiz.

1. Resmi Kaynaklar
Her ne kadar Joomla komünitesi sayısız kullanışlı kaynak oluşturmuş olsalar da, Joomla’yı geliştiren ekibin yayımladığı ve önem arzeden kaynaklar da bulunuyor.

Joomla Ana Sayfası: Joomla’nın resmi sitesi üzerinden sistem hakkında daha fazla bilgi alabilir ve dosyaları indirebilirsiniz.

Belgeler: Her bir Joomla kullanıcısı ya da geliştiricisinin yer imlerine eklemeleri gereken ve ilgili platformun her alanına yönelik sayısız belge barındıran bir kaynak.

Joomla Komünite Dergisi: Joomla’nın yeniliklerini takip edip güncel kalmak isteyen Joomla kullanıcıları ve geliştiricileri için mükemmel bir kaynak.

Ekip Blogları: Joomla komünitesinde çalışan her bir grubun kendine özgü bir blogu bulunuyor ve bu ekipler, Joomla komünitesinin diğer üyeleri ile iletişim kurmak için bu blogları kullanıyorlar.

Joomla Forumları: Eğer yardıma ihtiyacınız varsa ya da komüniteye herhangi bir soru sormak istiyorsanız, ziyaret etmeniz gereken yer burası.