bildirgec.org

ithalat hakkında tüm yazılar

çin’in en büyük alışveriş sitesi “TAOBAO”

wowo | 06 April 2010 13:17

Alibaba Group tarafından 2003 yılında kurulan taobao‘nun 170milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor. 2009 yılındaki işlem hacmi 29 milyar $ olan taobao çin’de ki toplam perakende ticaretinin yaklaşık %1.98 ine sahip. her çeşit ve fiyatta şeyin satıldığı sitenin malesef yurtdışına satışı bulunmuyor. Ancak orada yaşayan bir tanıdığınız aracılığıyla siteden alışveriş yapılabilir. kargo masraflarına ragmen birçok şeyi türkiye’den ucuza mal etmek mümkün! ülkemizde bulunmayan şeyler de satılıyor..

Alışveriş için mesajla bana ulaşabilirsiniz.

Çin malı web sitesi

ortorigo | 13 March 2009 10:01

Made in China
Made in China

Zannediyorum ki yoldan çevirdiğimiz 10 kişiye sorusak 8’i çin mallarının dayanıksızlığı konusuda aynı fikirde olacaklardır. Ancak bir kaç ithalatçı tanıdığım vasıtasıyla ulaştığım bilgiye göre, çin ürünleri de kendi içinde kalite kalite ayrım göstermekteymiş. Bende bu konuyu biraz araştırmayı düşündüm ve karşıma işte bu site çıktı.

Siteyi biraz incelemeye başladığımda da fark ettim ki çinde üretilip de bu sitede olmayan bir ürün yok. Adamlar sanki çin’e ait bir fuar düzenlemişler sitede.

gümrük mevzuatı

viarectaa | 20 November 2008 12:37

Yurt dışından ithalat yapıp iç piyasada satmak istiyorum. ilgilendiğim oyuncak ve otomat makineleri. oyuncaklar ise peluş elektronik değil kedi . köpek vs şeyler.bu malları ithalat için ce belgesi gerekiyor mu? gümrük vergisi yüzde kaç ve bu mallar satıcı ülkenin gümrüğünden de geçince para ödeniyor mu? ithalat kriterleri ve gümrükten malın kolay geçmesi için kriterler nelerdir? yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

cep telefonu, cari açık ilişkisi

srkncntrk | 24 August 2008 13:32

Ülkemizde her yıl bir öncekine oranla artış gösteren cari işlemler açığı basit bir ifadeyle ihracatın ithalatı karşılayamamasıdır. Bunun çeşitli
sebebleri olmasıyla birlikte en büyük sebeplerinden birisi gelişmekte olan ve her yıl nüfüsu artan ülkemizdeki enerji ihtiyacıdır. Enerji olmazsa üretim olmaz, kışın donabiliriz. Ama herkesin gözünden
kaçan açığın en büyük sebeplerinden biriside halkımızın lüks merakı, bunlardan en önemlisi de
cep telefonları;
Yediden Yetmişe herkesin elinde olan ve heryıl
daha da abartırsak üç Ayda bir değiştirilme ihtiyacı
hissedilen hava atma, karizma tamamlayıcı olarak
gördüğümüz cep telefonları talebini karşılamak
için her yıl artan bir oranla On-Onbeş Milyar dolar arası ithalat yapmaktayız, işte size cari açık biz
kazandığımız ölçüde harcama yapmazsak ve
bulunmasının amacı sadece acil durumlar için kullanılması olan cep telefonunu ülkemizde bu kadar pervasızca kullanmaya devam edersek, bu açık çocuklarımıza belki de torunlarımıza katlanarak daha da büyür diye düşünüyorum, insanlarımızın birkez daha yeni bir cep
telefonu alırken düşünmesini rica ediyorum.

pazar araştırması için internet siteleri

goopple | 16 June 2008 09:41

İthalat ve ihracat için pazar araştırmasında kullanılacak en önemli dört site.

1.Dış ticaret müşavirliği sayfası üzerinden türkiye cumhuriyetinin yabancı ülkelerde ki müşavirliklerinin sayfalarına ulaşmanız mümkün.ticaret yapacağınız ülkedeki mevzuat,istatistikler gibi pek çok bilgiye ulaşabileceğiniz gibi yabancı ülkelerde ki müşavirliklerimizle iletişime geçerek daha detaylı bilgiler almanız mümkün.bunun yanısıra ihracat veya ithalat yapacağınız şirket hakkında müsteşarlıklardan bilgi alabilirsiniz.

Elektronik Kitap benzeri Cihaz Var mı onbinlerce bulabilecek?

NLPMaster | 30 May 2008 07:49

Star Gazetesi tarafından verilecek olan Elektronik Yemek kitabı mantığında, içerisinde bilgilerin yer aldığı elektronik bir kitap benzeri cihaza ihtiyacım var.

  • Tercihen ekranı renkli olabilir.
  • içerisindeki bilgiler tarafımızdan temin edilerek verilecektir.
  • çin işi olabilir
  • onbinlerce adet satın alınabilir. Ancak her 10-20 -30 bin gibi bir adette sadece içeriğindeki yazı bilgileri değişik olabilir. hatta ekonomik bir çözüm bulunabilirse, yüzbinlerce de alınabilir.
    her kitap ortalama en az 40 bin kelime ve en az 30 adet resim içerebiliyor olmalıdır.

Bunu imal, ithal vb bir yöntemle elde edip bize satabilecek girişimci ruhlar arıyorum 😀