bildirgec.org

goopple

8 yıl önce üye olmuş, 10 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

turkcell sorumsuzluğu

goopple | 04 November 2009 15:57

Yaklaşık iki ay önce sınırsız kampanyasından yararlanmak için avea dan Turkcell e geçtim.

Avea dan turkcell e geçtiğim için normalde 79 tl olan paket ücretini 12 ay boyunca 59 tl ö deyeceğim söylendi. daha sonra kampanyaya turkcell müşteri hizmetlerinden aldığım bilgiler dahilinde kayıt olduktan sonra ilk ay faturam 59 tl geldi.bu ay ise gelen fatura 79 tl.

müşteri hizmetlerine böyle birşey olamayacağını anlatmama rağmen kimseyi ikna edemedim.gerekli yerlere iletilmek üzere şikayet kaydı oluşturdum ayrıca konuşma kayıtlarınında dinlenmesi talebinde bulundum.

zihni kolay çelinen yazarlara karanlık oda

goopple | 02 November 2008 14:06

Sadece yazmak istiyor ve bunun dışında bir şey düşünmek istemiyorsanız Jdarkroom isimli bu programı mutlaka denemelisiniz.

jdarkroom
jdarkroom

roman, senaryo, deneme gibi türlerde yazanlar için kesinlikle biçilmiş kaftan. Programı çalıştırdığınızda Yazdıklarınızla başbaşasınız.

Yaratıcılığınızı sınırlandıran tüm kalıplardan çıkmak için ücretsiz jdarkroom’u şuradan indirebilirsiniz.

qr code nedir? (2)

goopple | 02 September 2008 11:12

İlk yazı sanırım tamamen bu konuya yabancı olanlar için yararlı olmuştur.Şimdi biraz da qr code teknolojisinin teknik detaylarına inelim ve kullanım alanlarına bir göz atalım.

Cihazınız Qr Code u her yönden yönden okuyabilir,kodun üç köşesinde bulunan kare kutucuklar kodu hangi açıdan tararsanız tarayın hızlı bir tarama imkanı sunuyor.

Yön belirleme kutuları
Yön belirleme kutuları

Tek bir qr code 16 farklı alana kadar bölümlere ayrılabiliyor böylece küçük alanlara baskı yapmak mümkün oluyor.

Qr Code  içindeki bölümler
Qr Code içindeki bölümler

Qr Code nedir? (1)

goopple | 01 September 2008 10:39

Birkaç yazı boyunca yakın zamanda hayatımızın pek çok alanında karşılaşacağımız bir matrix codeteknolojisinden QR Code dan bahsedeceğim.

QR Code iki boyutlu bir bar kod teknolojisi, bir Japon firması olan Denso-Wave tarafından geliştirildi.İlk defa 1994 yılında duyurulan QR Code iki boyutlu barkodların en popüler olanı.

Qr Code örneği
Qr Code örneği

QR ‘quick response’ kelimelerinin baş harflerinden geliyor.’Hızlı yanıt’ olarak türkçeye çevirmek mümkün.Qr Code un geliştirilken öncelikle tarayıcılar tarafından kolay okunabilir olması amaçlanmış.tarayıcıların kodu çözmesi bir kaç saniyeden fazla sürmüyor.

hibrit çamaşır makinesi!!!

goopple | 11 July 2008 18:05

Evet oldu arabalarda ki melezleşme sonunda ev aletlerine sıçradı artık hibrit bir çamaşır makinemiz var.Doğalgaz ve elektrikle çalışan makinenin mucidi ise bir türk!!!

Makinenin ilk çekilen resimleri
Makinenin ilk çekilen fotoğrafı

Tamamen zorunluluktan ortaya çıkmış olan bu icadı düşünense benim.Senelerdir öğrenci evimizde kullanılan bu 20 senelik çamaşır makinesi birgün suyu ısıtmamaya karar verdi.Daha önce yaptığımız pek çok müdahalelerle çalışır durumda tuttuğumuz makinemize bu sefer birşey yapılamıyacak gibi görünüyordu.Sonunda aklıma makinenin soğuk su girişine kombiden gelen sıcak suyu bağlamak geldi.Böylece 20 yllık makinemiz hibrit(melez) oldu.Şimdilik çalışmasında bir sorun yok.Sıcaklığı kombiden ayarlamak yeterli.

Üniversiteliler İçin Akıl Fikir Kampüsü

goopple | 06 July 2008 10:09

Son yıllarda fazlaca adını duyduğumuz bir kavram inovasyon.sağdan soldan duyduklarımızı bir kenara bırakırsak inovasyon süreçleriyle, planlamasıyla, yarattığı değerlerle tüm kurumlar için çok ciddi bir konu.şirketler artık dahiler değil inovatif çalışanlar istiyor.

eğer bu konuda eğitim almak invasyon kültürüne siz de dahil olmak istiyorsanız ve üniversitedeyseniz şanslısınız teb bankasının üniversite öğrencileri arasında inovasyonu bir kültür olarak yaygınlaştırmayı amaçlayan bir eğitim programı var.hangi bölümde olursanız olun üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencisiyseniz akıl fikir kampüsüne sizde katılabilirsiniz.

türkiye internete hükmedecek(!)

goopple | 21 June 2008 09:45

malumunuz 5816 sayılı yasanın da getirdiği geniş imkanlara ile türkiye de ve dünyada pek çok site savcılarımızın başvuruları üzerine mahkemelerimiz tarafından türkiyeden erişimi engellendi.(telekominikasyon iletişim başkanlığı kararlarıyla engellenen sitelerde var tabii)

milliyet gazetesinin dünkü haberine göre, youtube’un kapatılması için mahkemeye başvuran ankara cumhuriyet savcılığı basın savcısı nadi türkaslan youtube yasağının kaldırılması için türkiye’nin kaldırılmasını istediği videoların youtube’un tüm dünya da ki veritabanlarından çıkarılması gerektiğini söylemiş.

pazar araştırması için internet siteleri

goopple | 16 June 2008 09:41

İthalat ve ihracat için pazar araştırmasında kullanılacak en önemli dört site.

1.Dış ticaret müşavirliği sayfası üzerinden türkiye cumhuriyetinin yabancı ülkelerde ki müşavirliklerinin sayfalarına ulaşmanız mümkün.ticaret yapacağınız ülkedeki mevzuat,istatistikler gibi pek çok bilgiye ulaşabileceğiniz gibi yabancı ülkelerde ki müşavirliklerimizle iletişime geçerek daha detaylı bilgiler almanız mümkün.bunun yanısıra ihracat veya ithalat yapacağınız şirket hakkında müsteşarlıklardan bilgi alabilirsiniz.