bildirgec.org

internet radyosu hakkında tüm yazılar

İnternet radyosu.Fizy Mood

muratcevikgs | 21 December 2009 12:13

Fizy Web Radyosu
Fizy Web Radyosu

Online müzik servisi olan fizy yeni bir özelliğini daha kullanıcıların beğenisine sundu.Fizy mood olarak adlandırılan bu servis ile beraber tek tek şarkı arayarak dinleme yerine fizy tarafından oluşturulmuş olan nostajik,sakin,hareketli,melankolik,eğlenceli,mutlu,karmaşık modlarından birisi ile o anki ruh halinize göre şarkılar dinlemenizi sağlıyor.Fizy Mood gencturkcell sponsorlugunda beta olarak hizmet vermekte.Bu servis ile internetin önde gelen radyolarından olan last.fm ve pandora‘ya gayet güzel bir alternatif olmakta.Fizy’nin türkçe şarkılar için Müyap anlaştığı ile yabancı şarkılar için ise Sony ile anlaşma masasında olduğu düşünülürse bu servisin önünün çok açık olduğu düşünülebilir.

Dünya radyoları Türkiye’de canlı yayında dinleyicilerle buluşuyor.

salonayakta | 15 September 2009 17:04

Büyüklerimiz anlatırlardı, onlar Arap, Fars vb. radyolarını dinlerlerdi eski radyolarından, bizler ise şuan ancak sınır şehirlerinde ve sınıra yakın yerlerde arada frekansımıza giren diğer ülke radyoları dinleyebilmekteyiz.Türkiye’de bir internet adresinde Dünya radyolarını bir araya getirerek diğer ülkelerde hangi şarkıların dinlendiğini öğrenebilir, ülkelerin yerel müziklerini ve yayınları takip edebilirsiniz.Dünya müziklerine meraklılar, belki yeni bir dil öğrenenler, diğer ülkelerdeki ”dünyaları” merak edenler, bu siteyi size göre.Alfabetik olarak hazırlanmış sitede ülkelere göre ayrılmış başlıklar ve içerisinde radyo adı, yayın yaptığı şehir, canlı dinleme linki (Windows Media Player, Winamp, Flash Player vb. ile açılmakta) ve ne tarz müzik yayını yaptığı bilgileri verilmekte.Ayrıca Türkiye radyo kanallarını da siteden takip etmek mümkün.

İyi dinletiler.

Last.fm Ücretli Oldu! Alternatifi Grooveshark

xiackok | 07 May 2009 10:18

Last.fm‘in artık ücretli olduğunu birçoğumuz biliyor bunun nedenlerinden bahsetmeme gerek yok. Ancak siz de benim gibi last.fm olmayınca ne yapacağınızı şaşırdıysanız bugün tanıştığım güzel bir siteyi şiddetle öneririm sizlere.

Grooveshark‘tan daha önce de bahsedilmiş ancak ben tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum.

Özelliklerini sıralarsak:

  • Kendi müziklerinizi upload ederek dilediğiniz gibi playlistler oluşturabiliyor ve size sunduğu widgetler ile bu playlistleri sitenizde veya facebook gibi sosyal ağlarda yayınlamanıza izin veriyor.
  • Gayet sade ve hoş bir tasarımla kullanım kolaylığını ön plana çıkarmışlar.
  • Siz birşey upload etmeseniz dahi diğer insanların upload ettiklerini dinleyebiliyorsunuz. İşte bu noktada Last.fm için bir alternatif olma niteliği taşıyor.

Last.fm’e göre artıları:

  • Sadece istediğiniz grubun şarkılarını dinlemeniz mümkün, araya başka gruplar girmiyor.
  • Kendi playlistlerinizi oluşturup yayınlama imkanı.

Last.fm’e göre eksileri:

  • Eğer yeni sanatçılar tanımayı amaçlıyorsanız bu konuda size Last.fm kadar yardımcı olmayacaktır ancak autoplay özelliği de aynı Last.fmdeki gibi sevdim dediğiniz şarkıları göz önünde bulunurarak benzer şarkılar çalmakta.
  • Last.fmdeki gibi bir arkadaşlık sistemi veya topluluk kurmak gibi olanaklar yok.

Bu artıları ve eksileri değerlendirdiğimizde internet üzerinden müzik dinlemek gibi bir alışkanlığınız varsa grooveshark’ı kesinlikle öneririm.

Radiobeta ile internetten radyo dinleyin

merhum | 24 December 2008 16:54

İnternet üstünden radyo dinlemek için RadioBeta‘yı deneyin. Açık, radyo, radyo eksen, NTV radyo vb. bir çok türkçe radyo yanında dünya radyolarını da dinleyebilirsiniz. Kullanışlı arayüzü sayesinde istediğiniz istasyonu playlistinize veya favorilerinize ekleyebilirsiniz. İnternet üstünden dinlediğiniz bir radyo kanalı varsa ve radiobeta’nın listesinde yoksa eklenmesi için önerebilirsiniz.

line.fm

sudenayay | 17 November 2008 22:25

Müzik ruhun gıdasıdır diye bir laf vardır. Gerçekten de müzik dinlerken tüm sorunlarımızdan ve dertlerimizden kurtuluruz. Müzik evrenseldir de aynı zamanda…İnternette bir müzik sitesi adı line.fm olup, dilediğimiz sanatçının şarkısını bilgisayara indirmeden online dinleyebiliyoruz. Beğendiğimiz parçayı kutucuğa yazıp, arama butonuna basıyoruz. Burdan

Grace Wi-Fi Internet Radyo

gokhur | 27 October 2008 11:39

wifi-radio
wifi-radio

Görmüş olduğunuz bu klasik görünümlü radyo wireless ile internete bağlanıp 13000 farklı istasyon üzerinden radyo dinlemenize olanak sağlıyor. Bu zamazingoyu satın almak istiyorsanız 199$ karşılğında buradan satın alabilirsiniz.

internet radyoları & hissiyatı

Sinistral | 07 May 2008 11:47

Annanemin antika radyosunun içini biraz içindeki mıknatısı almak için ama en çok da meraktan açmıştım.

TRT onay kağıdını söküp tornavidayla davranırken ne kadar heyecanlandığımı şimdilerde bile hatırlıyorum.
Radyonun ışıklı ön yüzünde Viyana, Berlin, Moskova şehirlerin isimleri ve frekanslar vardı; gazetenin verdiği büyük atlastan haritalarda gezinip bu şehirleri bulmaya çalışırdım.

Sonraları malum sınavlara hazırlanma döneminde yine bir gazetenin verdiği Roadstar markalı müzik setinin radyosunda büyük ihtimalle de Kent FM’de Cenk-Erdem Beyler dinlenirdi. O zamanlar (80ler) radyolardaki yarışmalardan harika hediyeler kazanan insanlar tanıyorum. Ben bir kez katıldım; soru “kurander nedir?” şeklindeydi…ama maalesef kelime anlamının “hava akımı, cereyan” anlamında olduğunu biraz geç öğrendim ve Sega markalı motorsiklet oyununu az farkla kaçırdım.

İnternetten Radyo

eminkeles | 19 December 2007 18:01

Radio Cube
Radio Cube

Radyo Küpünü [Radio Cube] bildiğimiz sıradan radyolardan ayıran özelliği wi-fi özelliğinin olması ve üzerinde hiçbir düğme bulunmaması, hatta açma kapama düğmesi bile yok. Cambridge Consultants tarafından tasarlanan bu alet tasarlanırken insanların sadece en sevdiği 3 veya 4 adet radyo kanalını dinlediği düşüncesinden yola çıkılmış. Kübün altı yüzeyinden dördü radyo kanalları için biri hoparlör için ve sonuncusu da açıp kapama işlemi için kullanılmış. Dört radyo kanalını ayarladıktan sonra hangi tarafın üzerinde tutuyorsanız kübü o kanalı dinliyorsunuz.