bildirgec.org

muratcevikgs

11 yıl önce üye olmuş, 125 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Çevrimiçi dj Sitesi

muratcevikgs | 17 May 2010 18:34

Looplabs
Looplabs

Looplabs internet üzerinden çalışan çevrimiçi müzik mikseri. yani; tarayıcınız üzerinden dj’lik yapıyorsunuz. Üstelik bunları yaparken herhangi bir yazılıma veya donanıma gerek yok. Size lazım olacak ses ve işlevler sitede mevcut.

Kayıt olursanız siteyi daha efektif bir şekilde kullanabilirsiniz.

Looplabs’ın özellikleri

  • 32 kanala kadar destekli mixer
  • ses kayıt
  • mp3/wav olarak çıkış alma
  • video ile karıştırma ve bütünleştirme
  • çoklu kullanıcı ile işbirliği içinde müzik yapma
  • stereo efekt işleme
  • mp3 karıştırma ve cross-fade
  • widget desteği
  • sosyal sitelerle entegre olabilme. bu sayede çalışmanızı herkesle paylaşabilirsiniz.

Looplabs içerisinde coca-cola,sony/psp,bacardi,dodgee,toyota gibi bir çok dünya devi ile ortak projelerde çalışmış.Hatta apple ceosu Steve Jobs; safari tanıtımında kullanmış.

İnternet explorer 9 duyuruldu

muratcevikgs | 18 March 2010 13:53

microsoft’un internet tarayıcısı olan İnternet explorer’ın yeni sürümü olan internet explorer 9’un geliştirici versiyonu duyuruldu.

İnternet Explorer 9’da  bir çok yenilik var.Bunlar yeni javascript motoru Chakra, html5, css3,dom,svg,xhtml gibi standartları destekliyor.

Microsoft İnternet Explorer 9’un java uygulamalarında diğer tarayıcalara göre çok hızlı olacağını belirtiyor.Bunun yanında İe9 grafik desteğini bilgisayar işlemcisinden değil grafik işlemcisinden sağlayarak bilgisayar kaynaklarını verimli bir şekilde kullanıyor.

İnternet radyosu.Fizy Mood

muratcevikgs | 21 December 2009 12:13

Fizy Web Radyosu
Fizy Web Radyosu

Online müzik servisi olan fizy yeni bir özelliğini daha kullanıcıların beğenisine sundu.Fizy mood olarak adlandırılan bu servis ile beraber tek tek şarkı arayarak dinleme yerine fizy tarafından oluşturulmuş olan nostajik,sakin,hareketli,melankolik,eğlenceli,mutlu,karmaşık modlarından birisi ile o anki ruh halinize göre şarkılar dinlemenizi sağlıyor.Fizy Mood gencturkcell sponsorlugunda beta olarak hizmet vermekte.Bu servis ile internetin önde gelen radyolarından olan last.fm ve pandora‘ya gayet güzel bir alternatif olmakta.Fizy’nin türkçe şarkılar için Müyap anlaştığı ile yabancı şarkılar için ise Sony ile anlaşma masasında olduğu düşünülürse bu servisin önünün çok açık olduğu düşünülebilir.

İnternetten online video indirme

muratcevikgs | 08 December 2009 16:01

İnternet üzerinden online video servislerinin son derece geliştiği günümüzde son kullanıcılar olarak bu videoları sadece görüntülebiliyoruz bilgisayarımıza,ipodumuza,mp3 çalarımıza  kaydemiyoruz.Burada belirtilen işlemleri yapmak için biraz bilgi ve bir kaç araca ihtiyacımız var.Burada bize gerekli olan olan araçlar internet üzerinden video indirme programları veya siteleri.Burada program kullanmadan internet üzerinden video indirmemizi sağlayacak siteleri tanıtacağım ve gerekli bilgileri vereceğim.İşte o siteler:

Clipnabber.com: facebook,youtube,myspace,vidivodo,izlesene gibi online video yayını yapan sitelerden video indirmenizi sağlıyor.Bunu için tek yapmanız gereken sitede bulunan adres satırına indirmek istediğimiz videonun adresini yazmamız  ve nab video linkine tıklamamız yeterli.Ondan sonra site size indireceğiniz videonun linkini flv ve mp4 formatında gösteriyor bize istediğimiz formatı seçip indirmek kalıyor.Bu sitenin dezavantajı videoyu istediğimiz formata çeviremiz.
Facebook videolarını indireceklere tavsiye edilir.

ücretsiz filtre programları

muratcevikgs | 03 November 2009 10:43

Çağımızda kullanımı vazgeçilmez olan internet giderek hayatımızda daha çok yere sahip oluyor.Buna parelel olarakta internetin

yararları kadar zararları da artıyor.İnternet üzerinde yer alan kumar,bahis,müstehcenlik gibi içeriğie sahip sitelerin sayısıda

giderek artıyor ve zamanla bu sitelerden korunmak gerekiyor.Burada sizlerin kişisel kullanıma uygun ücretsiz ve türkçe arayüze

sahip programları listeledim ve ufakta olsa bir açıklama yapmaya çalıştım.

Gözcü

Rtük ve Microsoft işbirliği ile geliştirilmiş olan filtreleme programı internette çocukların uygunsuz,müstehcen,kumar gibi içeriklere sahip

Google Sidewiki

muratcevikgs | 28 September 2009 13:28

Google gün geçmiyorki yeni bir servis duyurmasın.Google tarafından hizmete sunulan son servis Google sidewiki

Google’ın Sidewiki servisi  google araç çubuğu sayesinde yorum sistemine sahip olmayan internet site ve sayfalarında bile yorum yapmayı, notlar bırakmayı, bilgi ve açıklama yapmayı sağlayacak. Bu sistemde yapılan işlemler siteden bağımsız bir şekilde tarayıcının üzerinde gösterilecek.Google bu servisi şu an firefox ve internet explorer için kullanımda yakın zamanda google chrome’a da gelecek. Buradan edinebilirsiniz.

Türkçe Football Manager

muratcevikgs | 24 September 2009 11:42

Futbol Manager oyun tutkunlarına bir müjde. Championship Manager 2010 oyununun Türkçe olarak gelmesinin ardından  Football Manager 2010 belli şartlar karşılığında Türkçe dil desteğiyle gelecek.Türkçe bu dil desteğinin sağlanması için Sportive İnteractive ile iletişime geçen Türksportal şartlar karşılığında Türkçe dil desteğinini oyuna ekleneceğinin sözünü aldılar.Sportive İnteractive tarafından istenen şart  3 hafta içerinde 10.000 tane oyun satılacağına dair imza istiyorlar.Bu imzanın amacı korsanın önüne geçmek olduğunu belirtiyorlar.Çünkü bu miktar Türkiyedeki korsan Football Manager oyununun %5’ini oluşturuyor.

Mp3 Tavsiyesi İsteyecektim

muratcevikgs | 16 September 2009 10:28

Arkadaşlar ben sony nwz-b142f mp3 çalar almayı düşünüyorum.Bu aleti kullananlardan bilgi almak istiyorum.
Aynı zamanda bu mp3 çalara güzel bir alternatif istiyorum.Burada benim için ön planda olan iki özellik var ; birincisi radyosu olsun ikincisi de boyutu bu aletle aynı olsun.Çünkü sadece müzik dinleyeceğim.

Sony-nwz-142f
Sony-nwz-142f