bildirgec.org

ie7 hakkında tüm yazılar

Interaktif galeri uygulaması: SlickGallery

angelsdemos | 05 October 2010 09:32

SlickGallery, oldukça kolay kullanılabilen ve birçok özelliği bulunan bir jquery & php galeri uygulamasıdır. Tamamen interaktif olarak hazırlanmış bir galeri uygulaması olan SlickGallery ile resimlerinizi kategorilize edebilir, Slayt gösterileri ile ziyaretçilerinize gösterebilir ve bunun gibi birçok işlemi yönetim panelinden kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Slayt gösterisi, atlı karınca modu gibi özellikleri sayesinde ziyaretçilerinizi etkilyebileceğiniz bu uygulama PHP5 & MySQL 4+ üzerinden çalışıyor. Tooltip özelliği sayesinde resimlerin büyük ve normal ölçülerinde görebiliyorsunuz.

Atlı karınca görünümü, küçük resim görünümü ve slayt gösterisi görünümüne sahip SlickGallery, Sürükle ve bırak gibi özelliklere de sahip. Atlı karınca modu sayesinde ziyaretçileriniz resimlerin biraz daha büyük hallerini ve altındaki birçok resmi görebilirken, slaty gösterisi sayesinde ziyaretçilerinze fotoğraflarınızı tek tek gösterebilir ve kararma efekti sayesinde ise ziyaretçilerinizin sadece fotoğrafa yönelmelerini sağlayabilirsiniz.

IE Tester ile sayfalarınızı test edin

Yavzas | 04 June 2010 16:16

web tasarımcılarının en büyük sıkıntılarından biriside tüm browserlar ile uyumlu tasarımlar oluşturmak. bitti denilen bir site başka bir browsarda denendiğinde sonuç hayal kırıklığı olabiliyor. Bunların en başında sorunlu kardeşler olarak akıllarda yer etmiş olan ie serisi gelmekte. özellikle ie6 tam bir baş belası olarak hafızalara kazınmış durumda, her n kadar günümüzde kullanım oranı azalmış olasada hâla azımsanmayacak bir çoğunluk ie6 kullanmakta ve da ister istemez tasarımcının tasarımlarını ie6 uyumlu hale getirmesini gerektirtmekte…

IE9 Test Versiyonunu Deneyin

trampfd | 17 March 2010 19:26

Microsoft tarafından Internet Explorer 9 Preview Release (önizleme sürümü) duyuruldu.
Html5, CSS3, SVG desteği gibi oldukça önemli ve yeni özellikler eklenen internet explorer 9 un javascript motoru da yeniden yazılmış ve diğer tarayıcılara nazaran performans konusunda iyileştirmeler yapılmış.

Acid 3 test puanı: 55/100

SunSpider Javascript Benchmark sonuçlarına göre ise şimdiden Firefox 3.6 ve Firefox 3.7 Alpha 2 sürümünü geçmiş.

IE’nin kan kaybı sürüyor

gadget3 | 07 July 2009 11:44

Mart’tan bu yana Internet Explorer tarayıcılar arasında aldığı payın %11.4 ‘ünü Firefox, Safari, ve Chrome’a kaptırmış durumda.

Tarayıcı savaşlarında son roundlar nefes kesici.
Microsoft’un ie ile netscape’i yok etmesinin ardından tarayıcı savaşları hiç bu kadar kızışmamıştı. Geçtiğimiz hafta Mozilla Firefox 3.5 ‘u duyurdu ve bugüne kadar 14 milyon indirilme sayısına ulaştı. Haziranın başlarında da Apple Safari 4‘ü sunmuş, Mart’ta ise Microsoft Internet Explorer 8′i sunmuştu. Tam o sırada google’da hızlıca bir beta sürümüyle Chrome’u sundu.

Gelen ilk bilgilerle internet kullanıcılarının tarayıcılarının versiyonlarını yükselttikleri görülüyor. IE8’in çıktığı günden bu yana hızlı yükselişi dikkat çekiyor. Her ne kadar Internet Explorer IE8, IE7 ve IE6 olarak bölünmüş olsa da toplam istatistikler gösteriyor ki Mart ayından bu yana Internet Explorer mevcut payının %11.4’ünü diğer tarayıcılara kaptırmış.

Web Sitelerini Aramadan Keşfedin!

algoz | 08 June 2009 13:55

Internet Explorer 7+ ve Firefox 3.0+ için bir web tarayıcı eklentisi olan similarweb ile arama sonuçları yığınlarından kurtularak yeni web sitelerini keşfedebilirsiniz.

similarweb ekletisini tarayıcınıza kurup herhangi bir web sitesini ziyaret ettiğinizde size o web sitesine benzer diğer web sitelerini göstermekte.

Tarayıcınızın sol tarafında bir araç çubuğu olarak konumlanan similarweb’in görünümünü değiştirebiliyor, web sitelerini oylayabiliyor, yeni web sitelerini ekleyebiliyor ve sosyal medya’da (facebook, twitter, vb.) paylaşabiliyorsunuz.

Microsoft Expression Web SuperPreview

allthein | 09 April 2009 10:08

Web development (front-end) ile uğraşan hemen hemen herkes internet explorer sürümlerinin uyumsuzluğundan ötürü inanılmaz sıkıntılar çekiyordur. Hele ki yeni bilgisayarlar ile dayatılan vista yüzünden standalone çalışan dışı ie6 kernel versiyonu ie7 olan dolayısıyle yanıltıcı sonuçlar almamızı sağlayan gereksiz programlarla cebelleşme sıkıntımızdan hiç bahsetmeyeceğim.

Bugüne kadar bu sorunu en aza indirgemek için içerisinde ie 5-6-7-8 sürümlerini barındıran İE TESTER programını kullanıyordum. Tabi programın barındırdığı bir dünya BUG yüzünden illet etmiş durumdaydım 🙂

tasarımınızı tüm IE sürümlerinde test edin

sott | 13 February 2009 10:58

Şu zamanda bile halen insanlar IE6 kullanırken bu sorun tüm web tasarımcılara css kodlayıcılara çok büyük zaman kaybettiriyor.
Tabiki biz tasarımcıların bilgisayarlarında IE7 ve FF kurulu oluyor, bende üç gün önce ie7 ye geçmek zorunda kaldım gerçekten 3 gun zaman kaybettim özellikle “Div içerisinde transparan background” sorunu yüzünden…

Şimdi IE6 bilgisayarımızda yüklü olmasa bile işimize yarayacak bir program var adı IETester bu program sayesinde Internet Explorer ın tüm versiyonlarında CSS testi yapmanız mümkün…

sennheiser ie6/cx6 travel & ie7 & ie8

schizophrenia13 | 29 November 2008 10:59

sennheiser ie8
sennheiser ie8

sennheiser’ın saf profesyonel performans sloganıyla duyurduğu yeni ie serisi 3 farklı kulaklıktan oluşuyor: ie6 / ie7 /ie8. cx6 travel adını taşıyan modeli ise ie6 ile aynı teknik özellikleri farklı tasarımla sunuyor.

sennheiser ie7
sennheiser ie7

kulaklıkların bazı özellikleri ise şöyle:

Dünyanın en hızlı bilgisayarı

gsmteknik11 | 04 November 2008 10:06

YoYotech Fi7epower MLK1610 şuan dünyanın en hızlı kişisel bilgisayarı onu bu konuma getiren ise; Intel Core i7-965 Extreme Edition CPU, 9GB DDR3 RAM,1TB harddisk, Radeon HD 4870 X2, dahili 2GB GDDR5 RAM grafik kartı, ASUS’ P6T anakartı olması. $6,337 dolara satılan bu hızlı zamazingoyu buradanve şuradaninceleyebilirsiniz.

Firefox’un Pazar payı %20’yi geçti

takip | 02 August 2008 09:04

Firefox IE'yi yer mi?
Firefox IE’yi yer mi?

Firefox 3 duyuralı henüz altı hafta oldu. Ancak NetApplications tarafından sürdürülen araştırmada verilen pazar payı rakamlarına bakacak olursak Mozilla‘nın pazar payında önemli bir çıkış yakaladığını görüyoruz.

Mayıs’ta %18.41 olan Firefox’un pazar payı, Haziran ayında %19.27’ye tırmanmış, aynı zaman diliminde ise Internet Explorer‘ın pazar payı %73.75’ten %72.95’e düşmüştü.