bildirgec.org

hotmail hakkında tüm yazılar

e-posta yazım kuralları

MollaFettah | 25 January 2011 18:17

e-posta ya da İngilizcesi ile e-mail, Türkçe’de elektronik ileti anlamına gelir. TDK da e-mail’e karşılık “elmek” sözcüğünü önermiştir, fakat pek rağbet görmemiştir. İnternet vasıtasıyla gönderilen e-postalara yazı, resim ve çoklu ortam ekleyip hızlı bir şekilde alıcıya ulaştırabiliyoruz. E-posta hizmetini ücretsiz ve kaliteli veren birçok yer mevcut.

gmail
gmail

Hotmailiniz kaç yaşında?

98783 | 27 November 2010 15:35

Hotmailiniz kaç yaşında?

msn
msn

Bu yazıma başlamadan okuyan herkese teşekkür ederim.
Arkadaşlar öncelikle Bu siteye giriyoruz ve Windows
Live Account Manager Sayfasına kullanıcı adınızı ve parolanızı
yazıp giriş işlemini yapıyoruz.
Sayfada bilgileriniz çıkıyor böylece ne zaman o adrese sahip olduğunuzu öğrenebiLirsiniz..
faydalı olması dileğiyle 🙂

facebook arkadaş listenizin mail lerini almak

saltindagli | 19 November 2010 20:57

facebook.com arkadaş listenize onlarca hatta yüzlerce kişi olmasına rağmen, hepsini bir anda mail atmanız mümkün olmuyor. bu engeli aşmak için pratik bir fikrim var 🙂

windows 7 ile kullanılabilen windows live messenger 2011 versiyonu, size facebook hesabınıza erişmenizi sağlıyor. facebook hesabınızı wlm a ekleyin.. daha sonra hotmail.com a üye girişi yapın ie üzerinden… arkadaş listenize tıklayın. facebook listenizin arkadaş listenize eklendiğini göreceksiniz.
bundan arkadaş listesini dışarı aktar ı seçin. cvs formatında olan dosyayı excel ile açın. arkadaş listeniz artık sizin 🙂

Facebook ve Twitter ne kadar güvenli?

angelsdemos | 12 November 2010 10:00

FireSheep, adlı Firefox uygulaması geçtiğimiz haftalarda popüler web sitelerinde güvenlik krizi yaratmıştı. Google, Facebook, Twitter, Amazon gibi büyük web sitelerinde kablosuz ağlar üzerindeki hesaplara kolaylıkla ulaşım sağlayabildiğiniz ve kullanıcıların erişemediği sayfalara erişim sağlayan FireSheep uygulaması büyük web sitelerinin aslında o kadar da iyi korunmadığının göstergesiydi.

Bu olayın ardından Digital Society, 11 popüler internet sitesi üzerinden güvenlik araştırması yaptı. Aralarında Facebook, Twitter, Hotmail, Gmail, Ebay, Flickr, Yahoo, Amazon gibi büyük sitelerin bulunduğu araştırma sonucu pek iç açıcı değil. Özellikle Facebook ve Twitter’ın durumu oldukça kötü.

Mailleriniz+Sosyal Ağlarınız= INBOX2

Atomic Bomb | 18 October 2010 12:25

Yazılarımı takip edenler bilir. Ben tek bir şey ile birden fazla şeyi halletmeyi çok severim. Hem daha işlevsel, hem de zamandan tasarruf. Bugün yine sizlere bu anlamda çok işlevsel bir program tanıtacağım. Inbox2

Her gün kalktığınızda klasik işlerinizi hallettikten sonra evinizde veya ofisinizde şu sırayı takip etmeniz yüksek olasılıklı: Önce e-maillerinize bakıyorsunuz, facebook, twitter gibi sosyal paylaşım sitelerini kontrol ediyorsunuz ve sonunda google readerınıza şöyle bir göz atıyorsunuz.

Peki sizlere şunu desem: Bütün bunları tek bir programdan kontrol edebilirsiniz!

Inbox2 Nedir?

Aşağıdaki video aslında her şeyi açıklıyor. Ama kısaca bir tanımlama yapmak gerekirse inbox2 bir e-mail programı. Size bütün e-maillerinizi ve sosyal paylaşım sitelerinizi tek yerden kontrol etme imkanı verir.

Inbox2 Nasıl Çalışır?

Inbox2’yi yükleyip kurduktan sonra açılış sayfası yukarıdaki şekilde. Görüldüğü üzere hotmail, gmail, yahoo, facebook, twitter… gibi siteleri destekliyor.

Hotmail’den Yeni Güvenlik Sistemleri

Atomic Bomb | 29 September 2010 16:14

Son bir kaç yılda çıkan daha iyi alternatifler hotmail’i geride bıraktı. Hotmail ve MSN ikilisi 2000’li yıllara damga vuran teknoloji devleriydi. En popüler oldukları zaman kime sorarsanız sorun msn’in rakibi olamayacağını söylüyordu. Kendi kişisel çevremden gördüğüm kadarıyla artık hotmail ve msn çok da fazla kullanılmıyor.

Bunu gören hotmail bir takım yenilikler yapıyor. Tabii bu yaptığı yenilikler gmail’e geçenleri geri getirir mi bilinmez ama bu son adım fikir olarak gayet güzel.

Yeni Yahoo Mail

runnaal | 19 September 2010 12:16

Mail pazarında yeniden söz sahibi olmak isteyen Yahoo, yeni Yahoo Mail’ini duyurdu. Bu yenilik Gmail ve Hotmail‘e rakip olmayı düşünüyor.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde piyasaya sürülecek yeni Yahoo Mail Beta, temiz ve kullanışlı arayüzüyle kullanıcısı etkilemeyi düşünüyor. E-Postaları daha hızlı indirmek için altyapıyı yeniden düzenlediklini söylüyorlar. Ortaya çıkan yeni arayüz Gmail arayüzünü andırıyor.

MICROSOFT’TAN GOOGLE’A DARBE

admin | 27 July 2010 23:19

Microsof yeni Hotmail sürümüyle ,Gmail’e kaptırdığı müsterilerini geri kazanmayı amaçlıyor. Yeni Hotmail ,Gmail’e kaptırdığı hakimiyeti ,peyderpey açacağı özelliklerle kurtaracak .Bu özelliklerden en dikkat çekeni ,Gmail’de 20 mb olan maksimum eklenti boyutunun hotmail’de 10 gb ‘a kadar çıkabilecek olması. Bunun dışında e-posta hesabına entegre çalışacak office özellikleriyle gelişmiş mobil uygulamalara da yer verilmiş.
Ancak bu özelliklere kavuşmak için Hotmail kullanıcılarının biraz beklemesi gerekecek.Zira Microsoft bu özellikleri ,birer birer kullancılara sunacak ve farklı sunucular ,farklı kullanacılara, farklı özelliklerle hizmet verecek .
Hotmail hizmetleri tam anlamıyla hizmete girdiğinden Google’ın buna nasıl karşılık vereceğini merak ediyorum doğrusu

Hotmail’in yeni özellikleri

empi4 | 17 June 2010 10:19

windows live hotmail

windows live ekibi, geçtiğimiz aylarda kullanıcılarına geniş bir anket sunmuştu. anket sayesinde hotmaili geliştirmek için müşterilerinin fikirlerini ve önerilerini öğrenmişti. ekip, bu hafta tüm müşterilerine bir posta göndermeye başladı. postanın ana fikri: “anketteki önerilerinizi değerlendirdik ve uygulamaya koyduk.” idi.
Yapılan geliştirmeler gerçekten de çok iyi. Tüm bu geliştirmeleri bir-iki hafta içinde mail kutumuzda görebileceğiz. Şimdi bu geliştirmelerden en önemlilerine göz atalım…
1- Gereksiz mailleri gelen kutunuza sokmayacağız
Microsoft SmartScreen teknolojisi kullanan hotmail, bizi saçma sapan spam maillerden kurtaracağını vaad ediyor. Hergün mail kutumuzu dolduran reklam postalarından umarım kurtuluruz.

2- Maile daha büyük boyutlarda dosya eklenecek.
Bir mailde 200x50mb şeklinde toplam 10gb’a kadar dosya paylaşımı sağlanacak.