bildirgec.org

hareket hakkında tüm yazılar

Kültür Diye Sahiplendiklerimiz Aslında Neler?

bithikotsis | 22 April 2011 14:11

Toplumda sosyal kesimin en fazla benimsediği adet, gelenek, yaşayış tarzı, beğeniler, hobiler, meraklar bütünü kültür diye nitelendirilebiliyor.

Aslında bu kültür dedikleri oyle bir şey ki, memleketteki insanların akıl, ruh ve beden sağlıklarını, hayat stillerini aktarıyor insana bir bakıma. Yani bir nevi toplumsal analiz sonucunu veriyor bizlere.

Ülkem için kültür bana ne anlatıyor diyecek olursanız, eskiden yeni zamana doğru büyük bir düşüş ve sıradanlaşma, hatta basitleşme farketmekteyim. Diğer arkadaşlar bu konuda neler düşünür bilemem ama, artık kültür diye bensimsediklerimiz hep hafif alaycı şekilde yaklaşıp sonradan farketmeden kabul ettiğimiz şeyler olmaya başladı.

Çok tehlikeli bir durum aslında. Şimdi yeni ergen nesle bakıyoruz da eskisi gibi oturaklı adam sayısı epey azaldı, neredeyse hepsi bir laf bozması, Türkçe katliamı, olanı değiştirme, düzeni yıkma gibi olayların peşinde ve hep bu olaylardan kendilerine bir alay konusu ve gülme şablonu çıkarma peşinde. Bu da ister istemez kültür diye kabul ettikleri şeylerin içine gizlice çaktırmadan sızıyor.

Animasyonu hiç bilmeseniz dahi, dakikalar sonra bilgisayarınızın başında deneyimli bir animasyoncu olabilirsiniz.

bithikotsis | 28 March 2011 15:18

animasher
animasher

İşte animasyon delilerine, yeni film ve senaryo yaratmak isteyenlere, üstelik hiç animasyon bilgisi hiç olmayanlara bile ilaç gibi gelen bir site.

Arka planınızı seçiyorsunuz, her türlü karakteri sağ pencereden aratıp seçebiliyor ve yerleştirebiliyorsunuz. Üstelik kendi karakterinizi de yaratıp animasyona koyuyorsunuz. Karakterleri belli sırada hareket ettirerek animasyonu zenginleştirebiliyor hatta yeni bir sayfaya geçip yeni bir arka planla yeni karakterler kullanabiliyorsunuz.
Böylece çeşitli animasyonlar meydana geliyor.

iPad için hareket algılayan dock!!! iPad Dock

PSIKO54 | 29 December 2010 10:58

Artık bir fenomen olan Apple ürünleri için yeni bir soluk daha Elliptic Labs firmasından iPad Dock.

iPad Dock
iPad Dock

Çok yönlü algılamaya sahip lens ile ileri, geri, durdurmak ve devam ettirmek gibi komutları kolaylıkla algılayabiliyor.
CES 2011 Las Vegas fuarında 2. tanıtımı yapılacak olan iPad Dock hakkında daha yeni bilgilere ulaşacağız.

iPad Dock
iPad Dock

SADECE 4 HAREKETLE MÜKEMMEL VÜCUT

gezginciyim | 24 December 2010 14:37

Biçimli,düzgün duruşlu ve bakışları üstümüze çekmeye yetecek kadar kaslı bir vücudu her erkek ister.
programda toplam 4 hareket var sırasıyla:

dumbbell clean and press
dumbbell clean and press

zıp

astral | 30 September 2010 16:28

Cake’den Building a Religion’u sonuna kadar açıp zıp zıp zıplamak içgüdüsü tepeme çıkmış durumda. Güzel gecede 4 votka burn içmiş gibiyim. (ki, alkol almıyorum) Eskilerdeki gibi pogo partisine katılmış, en yakın arkadaşımla doyasıya eğleniyoruz.

Dışarı çıkmadan saatlerce hazırlanıp gecelere aktığımız gecelerden biri değil şu an. Sıradan bir öğle vakti ve sıradan bir iş temposu. Fakat içimde tempo tutan bir ritm ki, aman aman!

Dur dura bilirsen. Dansa düşkünlüğüm eskiden. Yıllar önce üniversite giriş sınavına hazırlanırken, gecenin üçü, matematik soruları çözerken radyoda Pussycat Dolls çıkar ve o an itibariyle kalkar dans etmeye başlardım. Tek başına da olsam, ayrılınmayacak bir durum bu dans. Millet dans etmek için kafayı bulur, rahatlar; öyle atar kendini sahneye. Benim içinse hareket etmeden durmam için çalışmam lazım. Çok zor durum, çok.

facebook va alengirli cengiz oyunları…

admin | 03 August 2010 23:29

diyelim ki sıkıldınız… facebook ta sıkıştınız.. kah mesaj kah resim , öfleme püfleme derken… esti biraz da hareket görelim dediniz… ne yapmalıyım sorusunu sormaktan çekinmeyin…

önce hesabınızı aç kapa yapın…şöyle bir gerinin , rahatlayın… farklı bir atraksiyon için ruhunuzu ve bedeninizi hazırlayın… amaç eğlenmek , sıkıntıyı biraz dağıtmak değil mi … yaaani deyip , facebook hesabınızı yeniden açın …

klavyenizi karşınıza alıp dediklerimi yapın lütfen… klavyenizin yukarı tuşuna ve aşağı tuşuna 2 şer kez basın… sonra sol tuşuna , sağ tuşuna , ardından bir kes daha sol tuşuna ve sağ tuşuna basın… b tuşuna,akabinde a tuşuna ve enter tuşuna basın… bütün bunlardan sonra mousunuzla facebookun her hangi bir yerine tıklayın…

KiFit Sizi Size Anlatıyor!

Beacool | 18 June 2010 13:01

Koşu bantları sizede komik gelmezmi?
Koşu bantları sizede komik gelmezmi?

Spora gitmek” diye bir moda var. Evet, aslında önemli bir olay ama bazıları buna gerçekten bir sosyal gruba katılabilmek ya da gösteriş amacıyla gitmekteler. Amaç ne olursa olsun o an için sonuç yararlı olsa da o grubun içine girmeyi başaran ya da amacına erişen şahıs beyninde sporla birlikte bir yaşamı ilke edinmediği için sürdürmeyip bir süre sonra spora gittiğinin önceki döneminden daha kötü bir pozisyona düşüyor…

Oysa spor illa spor salonunda yapılması gereken bir olay değildir. Her şeyden önce beyinde başlayan ve yaşama adapte edilince bir parçanız haline gelip sizi zinde ve fit tutabilen bir yapıdadır. Ama nedense bazıları sahilde koşmak yerine bantları, şınav mekik gibi kendi başınıza yapılabilecek hareketler yerine ise aletlerle çalışmayı seçiyorlar. Nedense spor, para verildiği için yapılan bir olgu haline dönüşmüş durumda.

Karşınızda KiFit Armband
Karşınızda KiFit Armband

Bu ürünümüz kendin kendine spor yapabilenlere bir istatistik, moda için “spora giden” grup içinse günün geri kalanında nasıl tembel bir yaşam sürdüklerinin kanıtı olacak bir icat. KiFit Armband (kolbandı) ismiyle satışa çıkmış bu ürün sizin gün içinde yaptığınız hemen hemen her şeyin kaydını tutacak bir görev üstlenmiş.

Nokia dan özgürlüğe, harekete ve temiz çevreye katkı!

Beacool | 05 June 2010 16:43

Kabul etmek lazımki bisikletlerde geçmişten bu güne çok gelişti...
Kabul etmek lazımki bisikletlerde geçmişten bu güne çok gelişti…

Yaz geldi. Benim için değil ama birçoğumuz için bisikletlerin tozunu alıp kaldırıldıkları yerden yağlanmaya başlamasının vakti geldi. Hafif akşam güneşinin altında, sahil kenarı keyifli turların atılmasına bazılarımız başladı bile. Bu şanslı kesimi kıskanmıyorum desem yalan olmaz.

Bu ne şimdi?
Bu ne şimdi?

Ben de birçok yere araba yerine isteyerek toplu taşıma ve bisikletle ulaşan ender ve duyarlı kesimin içinde olmaktan gurur duyuyorum. Lakin bu ulaşımlar sırasında bisikletteyken en çok arabayı aradığım durumların başında telefonu şarj edebilme eksikliği geliyordu.

Mobil cihazlarınıza BEDAVA elektrik!

Beacool | 03 May 2010 15:45

Yeşil enerjii hayata başlamanın tam zamanı!
Yeşil enerjii hayata başlamanın tam zamanı!

Son zamanların en büyük patlamalarından biri mobil cihazlarınızı her yerde şarj edebilmenize olanak veren cihazlar. Her şeyin ufalıp cebimize girmesiyle bunun bir ihtiyaç olacağı belliydi ama hareketli halde olan insanların sorunudur şarj sorunu. Öyle tüm gün evde oturup patateslik yapan insan şarj probleminden ziyade karşı cinsle olan iletişim sorunu, şekilsiz vücudu ve ay sonu gelen elektrik faturalarıyla uğraşır.

Karşınızda PEG
Karşınızda PEG

Yazılarımı takip edenler bilir temiz enerji yaratan ve işe yarayan her ürünü tanıtmaya çalışırım. Hem ekonomiye hem de çevreye büyük katkıları olan bu icatlar küçük dünyalarında yaşamayan kullanıcılarına da yarar sağlar. Şimdiki haberimde öyle. Bu ürün uzun zamandır tartışmaları üzerine toplamış ve birçok ön sipariş almış bir ürün. Yaklaşık bir senedir takip ettiğim PEG sonunda görücüye çıkıyor.

Hareketleri Lambanız Hissetsin

geceyazankedi | 19 March 2010 12:03

İnsanlık kontrol etme isteğiyle donatılmış olmalı. Ve yine aynı şekilde her şeyin otomatik çalışmasını dilediğimiz bir modernizasyona doğru yol alıyoruz.

Eğer siz de gecenin bir yarısı eve girerken anahtar deliğini bulma çabasını sarfedenlerdenseniz ya da sadece değişik fikirler eşliğinde bir güvenlik sağlamak bunu da 1.5 metreye kadar uzayan bir esneklikte yapmak istiyorsanız bu adaptör tam size göre.