bildirgec.org

hain hakkında tüm yazılar

Temiz ve masum bir ümidi yok etmek…

bithikotsis | 10 April 2011 07:00

Adı Gonca’ydı. Doğu Anadolu’nun kıraç bir köyünde sekiz yaşında bir kızcağızdı. Altı kardeştiler. Gonca en büyüğünden bir ufak olandı.
Okumaya çok meraklıydı. Köyde imkan bulamaz, posta dağıtan amcanın arabasına abisi ile gider kasabadaki kütüphanede okur, okur okurdu. Renkli ansiklopedilere hayrandı. Ona göre hayat o ansiklopedilerde yazanlar resmedilenlerdi.

Gonca’nın ailesi cahildi. Babası düşük maaşa tarlada çalışır ev geçindirirdi. Anası temizliklere gider üç beş para kazanırdı. Ailede okuyan yoktu. Ya ablaları evlenip gitmiş ya da başka yerde karın tokluğuna çalışıyordu. İki abisi vardı Gonca’nın, biri şehit düşmüştü.

Traitor (Hain) – 2008

haydimutfaga | 20 December 2008 09:21

Traitor, 2008 ABD yapımı Yönetmenliğini Jeffrey Nachmanoff yaptığı gerilim-dram türü bir film.Senaryo Jeffrey Nachmanoff ve Steve Martin’e ait.

Başrollerinde Ocean’s 12 – Ocean’s 13, Hotel Rwanda ve Hayatı Yakala filminden tanıdığımız Don Cheadle (Samir Horn) ve Guy Pearce (Roy Clayton) oynuyor.

Samir ( Don Cheadle ), babası tarafından küçüklüğünden itibaren inançlı bir müslüman olarak yetiştirilmiştir.Babası gözleri önünde öldürülür. Babasının intikamını almak için terör grubunun peşine düşer.

Yetkiniz Kadar Taş Düşsün Başınıza!

nanotoni | 24 February 2008 16:34

Çok sayıda imzanın ulaştırıldığı “Yetkililer” çoğunlukla emanete hıyanetin alasını yapabilen şeytandan bile korkunç yaratıklardır. Onlar hiç korkmadan, halkı, ülkeyi ve dünyayı satabilirler. Çoğunlukla herşeyin zararına hatta kendilerinin bile zararına olan uygulamaları yürürlüğe koyarlar. Bu “Yetkililer”in pek az bir kısmı iyidir, onların görevi ise “endişe etmek”tir. Haberlerde sıkça duyarız; bir yerde bir deprem, sel , kaza, yangın facia olmuştur ve ‘Yetkililer ölü sayısının artmasından endişe ediyorlar’dır. Ben bu işe talibim. Yüksek bir maaş, kadrolu, emeklilik garantili yetkin bir iş. İşin özü şudur: “Endişe etmek!” Kimdir bu görünmez yetkililer? “Endişe ediyoruz” diye bir açıklamayı gerçekten de yapmışlarmıdır? Yetkililerden fayda bekleyen ahmakları saymazsak insanların çoğu yetkililerden korkar. Yetki kazanan insanın yüzde yüz şeytanlaşacağı inancı daha çok taraftar bulur çünkü. Yetkililer Allahtan korkmaz, sadece kendilerinden daha yetkililerden korkarlar. Bu “Allahtan korkmayan yetkili yaratıklar” ın yalnız ve yalnız yüksek sayıda imza ve dilekçeden korktuklarına inanılır.

biz bu kadar hainle nerelere gidelim Şimdi

NLPMaster | 30 July 2007 13:30

Seçim sonuçları açıklandı. Türkiye’de yeni bir sayfa daha açıldı.

Siyasi arena ilk andan itibaren 2 farklı kutuba ayrıldı.

Her birinin diğerini hain gördüğü, her birirnin diğerini ihanetle nankörlükle suçladığı iki ayrı kutup.

> Birilerine göre; vatan toprağı satan, teröristi cesaretlendiren, şehide “kelle” diyen, Atatürk ilke ve inkılaplarına düşman, geleceğimizi karartacak, günümüzün güneşini boğup bizi bir tek ampüle muhtaç edecek hain (!) ampülcüler…

> Diğerlerine göre ise bunca yapılan hizmeti görmezden gelen, Türkiye’nin ilermesini farkedemeyen, ekonomideki bunca rahatlamaya rağmen nakörlük eden, gelişim düşmanı stotükocu çağdaş kisveli hainler (!) …