bildirgec.org

hafif.org hakkında tüm yazılar

Yazdıklarım Ama Burada Yayınlamadıklarım

Chat Noir 1 | 29 January 2011 15:46

Hafif.org’da kimler neler yazmış,neler yazabilirim diye şöyle bir gezinirken son derece samimi yazılmış yazılara,özenle seçilmiş cümlelere,romantik şiirlere,enteresan şiirlere,zekice yazılmış paragraflara,espirili yorumlara bilgi içerikli yazılara rastladım.Bana benzeyen insanlara rastladım.Kendimden bir şeyler buldum.Aslında pek çok yönümüzle birbirimize benziyoruz.Bazen kızıyoruz, bazen üzülüyoruz, seviniyoruz, sevişiyoruz, gülüyoruz, dua ediyoruz,yemek yiyiyoruz,seyahat ediyoruz.Farklılıklarımız sadece küçük detaylarda saklı.Farklıyız ama bir bakımada aynıyız.
Aynı bütünün parçalarıyız. Renkli, albenili, parlak ışıldayan yada siyah parçaların oluşturduğu bir bütünüz….

Hafif Café

Anthro | 01 October 2009 10:12

Hafif Café

Hafif.org, bu sitede takılanlar için bir nevi sanal cafe işlevi görüyor. Online olanlar, kimisi zaman zaman, kimisi ise hergün veya hatta hergün birkaç seans buraya bir göz atıp kim ne alemde, ne yapıyor veya ne demiş diye uğruyor. Pek çok insan zaman zaman söylense bile, zaman zaman üyelikte ayrılsa dahi, yine pek çoğu dönüp dolaşıp tekrar bu kürkçü cafesine geri dönüyor. Hasılı, 3-5 senede bir jenerasyon değişikliği yaşanmasına rağmen bu site pek çok insan için iş arasında kafa dağıtmak için sanal bir takılma mekanı. Hatta site sahiplerinin, üyelere katkıları oranında site gelirinden pay verdiği, bir nevi ticari hissedarı da olunan bir site.

HAFİF, BU NE İŞ?

teacher07 | 25 July 2009 10:20

Affınıza sığınarak bir düzenlemeye kalkıştım. Sözler tamamen Hafif üyelerine aittir. Sadece bazılarını kısaltım. Kelimelerle oynamadım. Daha hoş bir diyaloglar ortaya çıkabilirdi. Bu kadarına yeter dedim. Adları olmayan arkadaşlarımdan şimdiden özür dilerim. Bütün arkadaşlar yorumlarıyla diyalogları genişletebilirler, şimdiden teşekkür ediyorum.

Nazokiraze

… içerden eşimin beni çagırdıgını duydum, hemen koştum baktım ki … iki uzun ahşap dolap yerde, eşim altında.

Tuvalette neler düşünmüyoruz ki!

24black mamba24 | 23 July 2009 14:04

Bir gün tuvalete girdim ve hafif.org‘a nasıl bir yazı yazayım diye düşünmeye başladım. Ve aklıma böyle bir yazı yazmak geldi. Anlayacağınız bu yazı tuvaletten çıkan bir yazı :-). Cidden de insanın aklına tuvalette çok şey geliyor. Ve bir anda kendimizi düşler sokağında buluveriyoruz.

Abim küçüklüğünden beri internetle aşır neşir olmuş birisidir. Ben küçükken abim tuvalette fazla dururdu ve babam çok kızardı, bende abimin niye tuvalette fazla durduğunu hiç anlamazdım. Ama şimdi tuvalette neden fazla durduğunu çok net bir şekilde anlayabiliyorum.

KÜTÜPHANE

akoni | 09 June 2009 13:48

Hafif org ta bugüne kadar birçok kitap ve kütüphane ile ilgili yazı yayınlandı. Ama ben diyorum ki böylesi bir kütüphane mutlaka hepimizin elinin altında bulunmalı. Bilgisayarınızda rahatlıkla saklayabilir, istediğiniz zaman faydalanabilirsiniz. Sadece istediğiniz kitabın üzerine tıklamanız yeterlidir.

Http://www.canaktan.org

Yeni sitemiz: Kodaman.org

JaAaa | 13 November 2008 05:40

Pilli.com ve Nokta.com‘un ortak ürünü olan Kodaman.org yayında. İlerde web geliştiricileri için önemli bir yer tutacağı benziyor.Henüz tam olarak hangi içeriği yazacağımız hakkında bilgi veren Neler yazabilirim? sayfası düzenlenmemiş olsada sitedeki yazılar az da olsa bize neler yazabileceğimiz hakkında bilgi veriyor.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz. Tüm Pilli camiasına hayırlı olsun.Teşekkürler Pilli..
Henüz Pilli Network’e üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

bir şiir bir öykü bir roman bir makale

kahramancayirli | 31 October 2008 15:00

dün yatarken aklıma geldi. hafif.org gerçekten iyi bir fırsat bizler için. çünkü bir kitap yazıyorsunuz geri bildirimlerini almak aylar sürüyor, aylık edebiyat dergilerine yazdığınız yazılara tepkilerin gelmesi ise yine haftalar alıyor. oysa hafif.org’ta kaleme aldığınız düşüncelerinize dakikalar içinde yanıtlar geliyor, ahkamlarla yeni bilgiler ediniyor, insanların fikirlerini öğreniyorsunuz. bu yönden hoş, kıymetli bir müessese..

iyi, nitelikli bir ilkkitap: bir delinin gülcesi
iyi, nitelikli bir ilkkitap: bir delinin gülcesi

hafif.org’tan insanların ne kadar kazandıklarını merak ettim bir de. mesela her ay yirmi dolar kazananlar var mı, daha azı ya da fazlası?

Gitmelere Gelmelere Teşneyiz

pilli pati | 11 October 2008 17:01


Alışıyoruz ama kötü bir alışkanlık oluyor, hafif‘ten gidenlerin ardlarında bize bıraktıkları… Mesela kimi zaman gitmeyeni hor görüyoruz ziyadesiyle, çünkü gidenlere hak verip nereye saldıracağımızı bilemiyoruz: Ortamda olmasını istediğimiz şeylerin var olmayışına hayıflanıp sinirleniyoruz veyahut gidenlerin ardından yeni gelenleri kuşku içinde seyreyliyoruz… “Acaba bu yeni gelen, o eski giden midir?” diye çalıveriyor zillerimiz! Mesela sırf bu yüzden, yeni gelmiş olup da, olan bitenden hiç haberi olmayan birinin başına patlayabiliyor bir sürü kabak! Mutsuz başlangıçlar yahut yeni gelindiği halde çekip gitmeler yaşanabiliyor sonra… “Lütfen olaylı gidişler sonrası yeni üyelik almayınız” tabelası mı asmalıyız, dükkanın camına?

Ya da kuşku huşuya günyüzünü dönmez mi hiç? Dönemez herhalde…

İnternetten Yazarak Para Kazanmanın Yolları

leaderhasan | 20 September 2008 09:01

Türkçe İçerik Kabul Edenler

Pilli network—Hepimizin bildiği gibi içerik ekleyip gelir elde edebileceğimiz en önemli türk sitelerini içinde barındıran grup. Bunlardan öne çıkanlar olarak Hafif.org ve Bildirgeç’i görüyoruz.

Shvoong—Daha çok kitap özetleri barındıran ama her konuda özetleme yapabileceğimiz bir site. Türkçe’nin de içinde bulunduğu 34 dilde yazı ekleyebiliyorsunuz.

Türkçe İçerik Kabul Etmeyenler

Mylot—Tartışma konusu açıp veya tartışmalara katılarak para kazanabileceğiniz bir servis. Türkçe içerik kabul etmiyor.