bildirgec.org

güvenlik hakkında tüm yazılar

Netgear WN3000RP kesintisiz Wi-Fi

78model | 16 June 2011 12:01

Netgear WN3000RP
Netgear WN3000RP

Netgear WN3000RP, evinizdeki veya ofisinizdeki kablosuz ağ sinyalinin yetersiz veya tamamen ölü olduğu alanları da ağa dahil edip sinyal gücünü arttırıyor ve dağıtıyor.

Hacker’ların yeni trendi: Kablosuz Ağ Kırma

1nsomnia | 21 March 2011 12:59

Hack” girişimlerinin arttığı ve “Hacker“lığın bir meslek haline geldiği şu dönemlerde insanların kişisel bilgilerini korumaları gittikçe zorlaşıyor. Bunun en basit örneğini de Kablosuz Ağ Güvenliği (Wireless Network Security)‘ni sağlamakta görebiliriz.

Kablosuz Ağınızı şifrelemekte yakın bir döneme kadar iki çeşit yöntem kullanabiliyordunuz. Fakat çoğumuzun bu yöntemlerin ne kadar güvenli (?) olduğu hakkında ne yazık ki en ufak bir fikri bile yok.

90’lı yıllarda kullanılmaya başlanılan yöntemlerden biri olan WEP güvenlik türü hackerların ya da hackerlığa yeni başlayanların hedefi haline gelmiştir.

savaş

admin | 13 March 2011 17:55

Yaşamak için en temel gereksinimlerimiz yemek su ve havadır. Vücudumuzun sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için bir de zararlı dış etkenlerden korunması gerekiyor. Soğuk, sıcak, zararlı güneş ışınları vs. Bir de bunlara ek olarak mikrop ve virüs gibi sağlığımızı bozabilecek, hayatımıza son verebilecek canlılardan korunmalıyız.

300 Metreden USB..

Beacool | 28 February 2011 19:41

300 Metreden USB..

Devolo dLAN 200 AV USB extender bu, bu, nedir bu?
Bu, bu, nedir bu?

Yakında marketten aldığımız çikletin bile usb girişi olursa şaşırmayacağım. Günümüzde neredeyse her şey usb bağlantı veri yolu ile geliyor. Bir video kameradan telefona, hafıza kartından görüntü birimlerine ve yazıcılara kadar her şey usb. Ama usb ler bu kadar ürüne sahipken halen (bence) önemli bir sorunla karşı karşıyalar. Kablolarının kısalığı…

Düşünün bir ev arkadaşınızla ortak kullandığınız bir yazıcı ya da harici sabit diskiniz var ve kablosuz bir çözüm için yatırabileceğiniz ekstra paranız ya da kablosuz çözüm için imkânınız yok. Belki de çok daha farklı bir açıdan düşünürsek (doğrudur) sağlığınız açısından kablosuz çözümleri kullanmıyorsunuz. Bu durumda ortak kullanılan ürünlerin paylaşımı ciddi bir sorun teşkil edecektir…

Yeni Siteler Keşfedelim – XXI

Atomic Bomb | 28 February 2011 14:49

Corkboard: Gerçek hayatta kullanılan mantar tahtalarını bilgisayarınıza getiren bir site. Mantar tahtanıza notlarınızı alabilir ve bunları paylaşabilirsiniz.

Fotofuze:Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz güzel bir fotoğraf düzenleme sitesi. Bu site sayesinde fotoğraflarınızdaki bazı hataları dijital olarak düzeltebiliyorsunuz, 2d fotoğrafınızı 3d haline getirebiliyorsunuz. Çok da başarılı bulduğumu belirtmek isterim, özellikle karanlık çıkan fotoğrafları düzeltme konusunda.

facebook önemli yeni profil ayarı

ANDER | 18 February 2011 17:48

Facebook’un son günlerde yeni düzenlemelere gitmesi şüphesiz bazı problemleride beraberinde getirdi.
Bu problemlerden biri de profilinizde ki paylaşımlarınızın sadece belli bir arkadaşlarınız tarafından görüntülenmesi ve aynı şekilde sizde belli arkadaşlarınızın paylaşımlarını görmeniz.

Mozilladan “kör edici” özellik!

lazaronnie | 10 February 2011 11:44

firefox 4 beta 11 sürümüne yeni bir özelliğin ekleneceğini duyurdu. buna göre reklam firmalarının başvurdukları ve kullanıcının alışkınlıklarını takip edebilme amacı güden çerez ile takip sistemlerini kapatabilecekler. bu özellik ayrıca bir takım güvenlik açıklarını da kapatmış olacak.

mozilla‘nın * yaptığı açıklamaya göre windows, mac ve linux alt yapısına sahip bilgisayarlar, sunucuya iletecekleri meta başlık sayesinde, kullanıcının alışkanlık takibine girmek istemediğini iletebilecek. firmanın bloğunda yaptığı duyuruya göre, bu özelliğin işlemeye başlaması biraz zaman alacak.

Biometrik Cüzdan

hjusthanging | 08 February 2011 09:41

Biometric Wallet
Biometric Wallet

Evet çok paranız var. Mesela; yanınızda 1000 Dolar’dan aşşağı para taşıdığınız görülmemiş?!.. 5 ayrı bankadan aldığınız Platinum kartlarda cabası… Ama güvensizsiniz.

Ya cüzdan giderse?
İşte tam size göre bir cüzdan.

7 defa silmek neden yetmiyor?

mtkocak | 27 January 2011 13:09

Bilgisayar bilindiği gibi dijital aletler. Ekranda gördüğünüz her şey, hoparlörden duyduğunuz ses, word dosyanız, fotoğraflarınız her şey 0 ve 1 lerden oluşuyor. Elektriğin iki kutbu, lambanın iki seçeneği (aç, kapa), pusulanın iki yönü neden varsa, bilgisayar da elektrikle çalışan aletler oldukları için sadece ikili sayı sistemini kullanıyorlar. Örneğin ses önce mikrofondaki mıknatısı titreştiriyor, diyelim ki mikrofonun içinde de minicik bir pusula olsun. Bildiğimiz gibi pusulayı mıknatısa yaklaştırdığınız anda pusula yön değiştirir. Mıknatısın her kuzeyi göstermesi 1, her güneyi göstermesi de 0 olsun. İşte elinizde istediğiniz şarkıya ait dijital kayıt!

Siz bu sıfır ve birleri şöyle düşünebilirsiniz:

Dijital IO
Dijital IO