bildirgec.org

gereksiz hakkında tüm yazılar

Telafisi mümkün olmayan şeylerin izahı gereksizdir!

Cali Kusu | 05 May 2011 19:16

Gidiyorum diyene hiç kal demedim. Öyle böyle değil, gerçekten gidene sadece hoşça kal dedim ve derim! Ve mümkünse dönmesin diye dilekler dilerim. Çünkü biliyorum döndüğünde onu sevmeyeceğim. Gönlüm kiralık daire değil sevgilim. Sen gidince yenisi gelmez. Sen gidince ‘sen’ geri gelmez… Gittiğindeki sen değil ki gelen. Gelirken yeni kırık kalpler getiren olacaksın sen. Üzgünüm canım. Tamirat işlerini bıraktım ben. Ellerim nasır tuttu. Hem kalbimde dayanmıyor artık. Çabuk yoruluyorum. Gözlerim çabuk doluyor. Ucu yırtık duyguların hikâyesi gözlerimi çok yoruyor!

haber sitelerinin çin işkencesi

mtkocak | 29 December 2009 18:46

Bir haber sitesine girerken tek bir amacım var: Haber okumak. Dünyada ve Türkiye’deki gelişmeleri takip edebilmek.

Ancak haber sitelerinin neredeyse hiçbiri bu beklentilerimi karşılamıyor. Çünkü gerekli gereksiz reklam, magazin haberi, fotogaleri, videogaleri, yazarkafe vs, tarzı beni zerre kadar ilgilendirmeyen şeyleri karşıma çıkarıyorlar.

Bana ne?
Bana ne?

Medya Şaklabanları

il010472 | 21 December 2009 18:51

Son günlerde özellikle medya üzerine eleştiriler o kadar çok oldu ki…İşte buna uygun olarak bir site var yaklaşık 5 yıldan beri yayın yapan Medya Şaklabanları adlı site kendinide şu sloganla ifade ediyor. “Medya ile dalga geçebilen arada kendini kaybedip iyi şeyler de yapabilen internet sayfası…”
Bu sitede ilginç reklam, tv, gazete ve radyolarda çıkmış haberler toplanıp bu sitede yorumlanıyor. Site yöneticisinin bu alanda ayrıca bir radyo programıda bulunmakta…Sitenin takip edilebilir olduğunu düşünüyorum. Şimdiden iyi takipler.

İnternet sitesi ön görüntüsü
İnternet sitesi ön görüntüsü

Facebook page fun sayfası

Twitter Sayfası

Fuzuli Siteler Listesi

tenedian | 17 December 2009 11:10

Ortamda bulunup, hiçbir işe yaramayan sitelerden bir bölümünü aşağıda topladım.

Aslında bir işe yarıyorlar: Vaktiniz bol ve kafa dağıtmak istiyorsanız liste aşağıda:
misternicehands
sadece ele tıklayın, yeter…
papertoilet
çevir dur işin yoksa
Cointossr
Yazı tura atmanız gerekiyor, ama arkadaşınız yanınızda değil. Süper çözüm bu sitede.
fromthedarkpast
tek kelimeyle manasız…
brokenself
tıklarken dikkat!
flamingcursor
tinycursor
imlecinize şekil olsun derseniz…

Bildirgeç Hakkında

frozenmetal | 24 March 2009 16:25

uzun zamandır bildirgeci takip etmekteyim ve özellikle anasayfada yayınlanan bildirilerden çok faydalandım. çok sonraki zamanlarda ise üye olup işin ismini koymak istedim. başta göremediğim ama bir süre sonra soru-cevap ve tüm yazılar kısmını da keşfettim. hep gözümüzün önündeymiş ama onca senedir farkedememişim, belki de anasayfadaki bildirilerin çok hoş olmasından. tüm yazılar kısmında da nice işe yarar bildiriler mevcut. fakat…
fakat bunlardan sonra keşfettiğim birşey daha var. bildirgeç yazdıklarınıza özellikle yorum ve giriş sayısına göre reklam gelirlerinden küçük bir miktar veriyor ve bu da suistimallere yol açmış durumda. eminim ki bu suistimallerden rahatsız olanlar çoktur. suistimalin ne olduğuna gelince, genelde abuk subuk şeyler ortaya atılarak insanları buraya çekmekte ve gruplaşmış kişilerin katkısıyla yine abuk subuk cevaplar verilerek kişiyi yorum yapmaya, konuya girmeye psikolojik olarak zorlamak. neyi kastettiğimi çoğunuz anladınız.
—————————
bildirgeç böyle bir yer mi olmalı? benim bildiğim, bildirgeç teknoloji ile ilgili konuların paylaşıldığı bir blogdu(ki anasayfada bu tür konular yayınlanıyor genelde). editörlerin bu tür yazıların yayınlanması konusunda biraz daha seçici davranmasını diliyorum. üç kuruş para kazanmak için bildirgeç’in kalitesini düşürenlere prim verilmesin.
—————————
bildirgeç geliri ve üç kuruş para için yapılan şeylerden söz etmişken…
banka hesap numarası falan girmedim, bir süreliğine değiştirilebiliniyor mu bilemiyorum(tahminimce sakıncası yoktur), bir kereliğine kazancımızı tema gibi başkalarına da yarar sağlayacak şeylere yatırsak nasıl olur? (tema banka hesapları)

ismini didikle !

nikopol | 04 April 2008 11:22

ismididikle.com adlı bu siteye isminizi yazıyorsunuz ve isminizle ilgili gerekli gereksiz ilginç bilgilere ulaşabiliyorsunuz. bu bilgilerden bazıları şunlar:

isminizin;

  • en çok kullanılan kaçıncı isim olduğu
  • harflerinin aritmetik ortalaması
  • mors alfabesinde nasıl yazıldığı
  • görme özürlüler alfabesinde nasıl yazıldığı
  • benzer olduğu diğer isimler
  • başharfiniz ve son harfinizle uyumlu isimler

TIRNAK

lorienn | 06 March 2008 13:11

Hanımlar?..
Manikür ve pedikürle aranız nasıl? Tırnaklarınıza yeterince özen gösteriyor musunuz? Bakın ilk bahar geldi bile. Bir de baktınız yazın ortasındayız. Eller ayaklar ortada olacak birden. ııııhh ııhhh… cık! olmaz öyle bakımsız bakımsız ortada dolaşmak.

Estetik görünmek sizin için önemliyse yapacak o kadar çok işlem var ki say say bitmez. Hem zaman hem para gerekli. Aslında evde kolay yöntemlerle de başarmak mümkün. Size manikür pedikür dersi vermeyeceğim tabii. Uç noktada örnekler sunmak istiyorum. Meraklısı vardır mutlaka. Bu fotoğraflar erkeklerinde dikkatini çekecek cinsten. kimi fotolar dehşete düşürecek kimi göz okşayacak nitelikteydi sizin için en uygunlarını seçtim bilesiniz bu iyiliğimi de unutmayınız lütfen… Kızdırırsanız eğer koyarım bir kaç dehşetengiz tırnak, uyuyamazsınız geceleri… her şeyin azı karar çoğu zarar diyorum (benim için) ve….
buyrun bakalım…

antivirüs programı gerçekten gerekli mi?

odo | 02 December 2007 23:55

bilgisayarlar ve de özellikle internet hayatımıza girdi gireli antivirüs programları da olmazsa olmazlardan biri olarak görüldü. her ne kadar bana şimdilerde daha az virüs vakası var gibi gelse de, bilgisayarında virütik rahatsızlıklarla hiç karşılaşmayanımız herhalde olmamıştır. hatta öyle zamanlar oldu ki dünyayı saran virüs salgınlarını yaşadık. e-posta ya da messenger ağı üzerinden arkadaş gruplarını saran virüs halleri oldu. ve biz onu hiç sevmedik. elbette virüs kötü birşeydi. adı üstündeydi bir kere. virüs bu! hiv gibi… neden kötü olmasın ki?

virüs kötü ise anti-virüs’ün de iyi olması gerekir. en genel hali ile iyi olduğu su götürmez ama devreye daha başka kıstaslar girdiğinde antivirüs programlarına her daim iyi demek o kadar da kolay olmuyor.