bildirgec.org

general hakkında tüm yazılar

ilk kadın general Kurmancan Datka

admin | 03 December 2009 09:45

Kırgız tarihinde hala önemli bir yere sahip olan bir kadından bahsedilir , bu kadın Metal para kullanılmayan Kırgızistan’da, Som denen paranın elliliğinin üzerinde yer alan Kurmancan Datka’dır. Kurmancan DatkaKırgız tarihine mal olmuş kadınların en önemlilerinden biridir, kadın generaldir.Kırgızistan’da cesareti, özgürlüğü,mücadeleyi simgeler. Tarihin ilk kadın generalidir.

19. Yüzyılda Güney Kırgızistan’ı yöneten Kurmancan Rusya’ya dahi söz geçirerek Kırgız halkının yol olmasını engellemiştir.

idamın ibret etkisi

nazokiraze | 20 April 2009 17:01

İdam cezası nedir?

Devletin işlediği cinayet mi? Hemde her detayı önceden planlanmış,kurbana kaçış, savunma hakkı tanımayan, ona önceden seni öldürecegiz diye haber veren bir katilin işledigi bir cinayetten bahsediyoruz.

Yapılması en doğru olan caydırıcı ,suç işlemeyi önleyen etkili bir ceza mı? İdam cezası yüzünden suçlar azalır mı, yada idam edilen biri başkasına ibret oldugu için faydalı bir şey mi? Asmayalım da besleyelim sözü aslında çok doğru bir cümle mi? Can alanın canı mı çıkmalıdır?Peki sırf siyasi düşüncelerinden dolayı idam edilenler kimin kefaretini ödediler?

solo kariyer!

NICKoldNICK | 30 December 2008 09:59

http://www.theonion.com/content/news/gen_tommy_franks_quits_army_to

Osman Pamukoğlu’da artık Online!

agurbuz | 25 March 2008 20:14

Emekli General Osman Pamukoğlu‘nun resmi web sitesi açılmış.

Duyuru kısmında yazıldığına göre fun sitelerinin çoğalması, böyle bir sitenin yapılmasını zorunlu hale getirmiş.

Site şu başlıklardan oluşuyor: biyografi, kitaplar, duyurular, basından, yorumlar, galeriler, konferanslar, sizden gelenler.

Tasarımı da göz dolduran güzel bir kişisel site hayranlarına duyurulur.

ABD’li generalden PKK itirafı

xvolvox | 27 October 2007 12:25

Irakta bulunan Abd Tümgenerali Mixon, Washington’daki gazetecilerin sorularını video konferans sistemini kullanarak yanıtladı.Abd’li general sorulan sorulara yanıt olarak;pkk’ya karşı bir şey yapmayı plânlamadıklarını ve şu an yaşananlarıın bir tiyatro olduğunu ve tiyatronun oynanan yerinin ise Kuzey Irak olduğunu belirtti.Haberin Devamı

10 muhteşem sinema filmi

arjinin | 11 October 2007 13:34

Şu site, sinema tarihinde yer etmiş ve internetten indirilme imkanı olan 10 adet muhteşem filmi listelemiş. Listedeki filmler arasında batı cephesinde yeni bir şey yok (1930),
altına hücum (1925), bay smith washington’a gidiyor (1939) ve general (1929) gibi filmler bulunuyor. Filmleri online olarak seyretme imkanı veren site, bonus olarak George Orwell’ ın bin dokuz yüz seksen dört adlı romanından uyarlanmış filmine yer vermiş. Ayrıca en iyi 20 ganster filmi, korku filmlerini sevmemiz için 5 neden ve en iyi aktör, aktris, yönetmen gibi parametrelerle filmlerde en iyi 10 şey linklerine de bakabilirsiniz.

java flash kavgası

ufopilotu | 09 April 2007 14:36

adobe sayfasında flash oyunlarının J2ME oyunlarıyla yarışacağı iddia ediliyor. her ne şekilde olursa olsun java’nın heybetli kod yapısı ve milyonlarca dolarlık yatırım riski karşısında sırf eğlence olsun diye actionscripte geçilmemesi gerektiği söyleniyor. öte yandan microsoft uzun zaman önce sun microsystems ile anlaşmazlığa düşmüş, kullanıcılar java eklentilerini kendileri eklemek zorunda kalmıştı. bu durum, bir çok java uygulamasının çalışmaması gibi bir durumu ortaya çıkarsa dahi bir çok kullanıcı java uygulamalarını sektör bağımsız kullanmakta. yeni bir dil olan f3 bu durumu çözecek gibi görünüyor. zira, jdk 7 uzun zamandır beklenen açık kaynaklı, kullanıcılar ve java uzmanları tarafından geliştirilecek bir sistem olacak.