bildirgec.org

arjinin

6 yıl önce üye olmuş, 52 yazı yazmış. 6 yorum yazmış.

10 muhteşem sinema filmi

arjinin | 11 Ekim 2007 13:34

Şu site, sinema tarihinde yer etmiş ve internetten indirilme imkanı olan 10 adet muhteşem filmi listelemiş. Listedeki filmler arasında batı cephesinde yeni bir şey yok (1930),
altına hücum (1925), bay smith washington’a gidiyor (1939) ve general (1929) gibi filmler bulunuyor. Filmleri online olarak seyretme imkanı veren site, bonus olarak George Orwell’ ın bin dokuz yüz seksen dört adlı romanından uyarlanmış filmine yer vermiş. Ayrıca en iyi 20 ganster filmi, korku filmlerini sevmemiz için 5 neden ve en iyi aktör, aktris, yönetmen gibi parametrelerle filmlerde en iyi 10 şey linklerine de bakabilirsiniz.

walk2web ile bağlantılarınızı görün

arjinin | 28 Eylül 2007 19:40

walk2web.com sitesinde arama çubuğuna istediğiniz sitenin adını yazarak siteye yapılan bağlantıları görebiliyorsunuz. Yaptığınız aramada bu siteye bağlantı vermiş ilk 2 şebekeyi gösteren sistem, ilgili linklere tıkladıkça sizi daha fazlasına ulaştırıyor. “walk(yürü) explore(keşfet) ve have fun(eğlen)” sloganıyla çalışan siteye üye olabilir, beğendiğiniz siteleri işaretleyebilir, derecelendirme yapabilir veya del.icio.us ve digg’e ekleyebilirsiniz. firefox için bir eklentisi de mevcut.

rottenneighbor ile taşınmadan komşularınızı tanıyın

arjinin | 23 Eylül 2007 23:56

Yeni bir eve taşınacak olanlar, Google maps altyapısını kullanan ve hâla beta konumunda bulunan emlak arama motoru rottenneighbor.com sitesinden posta kodu ile yapacakları aramalarda potansiyel komşularını ve bölgesel şikayetleri öğrenebilirler. Bir yere yeni taşınan insanların daha önceden bilgi sahibi olmasını hedefleyen sitede, moderatörlük bulunmuyor ve bilgiler tüm internet kullanıcılarına açık. Yani sitede adil olmayan şikayetler yapan potansiyel karalayıcı insanlarla da karşılaşmak mümkün.

“Contribute to This Map“ (haritaya katkıda bulunun) linki ile veri tabanına kendi kötü komşularınızı da ekleyebiliyorsunuz. Google haritasına bir “pushpin” eklenerek oluşturulan şikayet haritası, zoom yapılarak daha fazla sonuca ulaşılmasını sağlıyor. Sistem şu an sadece Amerika için geçerli. Benzer bir site için şuraya bakabilirsiniz.

Doof ile social gaming

arjinin | 23 Eylül 2007 16:48

doof.com internetin yeni oyun alanlarından biri. Flaş tabanlı sitede kullanıcılar istedikleri her oyunu oynayabilir ve oyunları derecelendirme, sohbet etme ve turnuvalara katılma gibi aktivitelerle hoş zamanlar geçirebilirler. Bu yönüyle bir sosyal oyun (social gaming) alanı olan doof’ta, üyelik ücretsiz. Üyeler profil bilgilerini doldurarak bir kimliğe sahip oluyorlar ve isteyenler fotoğraf albümü oluşturma özelliği ile kendilerini daha fazla tanıtabiliyorlar.

Oyunlar, kolay ve çabuk bulunabilecek şekilde sıralanmış ve action, arcade, puzzle, strateji, araba yarışı, spor gibi çeşitli kategorilere ayrılmış. Flaş bazlı oyun sitelerini seviyorsanız ve oyun oynarken bahse girmek ama bir şey ödemek istemiyorsanız doof tam size göre.

Think mtv ile sosyal sorumluluk

arjinin | 23 Eylül 2007 14:29

Think mtv, mtv’ nin sosyal networking alanında başlattığı bir komünite uygulaması. Burada sizin için önemli olan şeyler için harekete geçebiliyorsunuz. Yeni arkadaşlıklar kurabilir, organizasyonlar düzenleyebilir, siyasi görüşlerinizi tartışabilir veya çevresel problemlerin çözümüne katkıda bulunabilirsiniz. Yani Think Mtv, size kendi hayat tarzınızı yansıtmanız ve dünyayı daha iyiye götürmeniz için bir fırsat tanıyor. Sisteme giriş yapabilmek için üye olmak gerekli. Sonrasında bir profil oluşturuyorsunuz ve başlangıç için aşağıdaki aktiviteleri deneyebilirsiniz.

Get connected

En hızlı tetris oyuncusu

arjinin | 21 Eylül 2007 13:19

İyi bir tetris oyuncusu olduğunu düşünenler şuradaki videoda bu oyunun en hızlı nasıl oynanabileceğini seyredebilirler. Oyun önce yavaş bir hızda başlayarak giderek hızlanıyor. Bu tarz videolara şuradan ulaşabilirsiniz. Mesela bu yukarıdaki videonun sitedeki hali.

12.000$’lık duş

arjinin | 20 Eylül 2007 18:42

WMK A-16 Apollo Steam Shower duş kabinleri; buhar banyosu, hidroterapi, stereo radyo, halojen lambalar, ayak masajı, akupunktur masajı, LCD ekran bilgisayarlı kontrol paneli, ozon sterilizasyon sistemi gibi özelliklere sahip. Fiyatı ise yaklaşık 12 bin $. Firmanın üstün özellikli daha pek çok duş kabini modeli mevcut. A-16 da işte burada.

Quasar : 360 derecelik ses

arjinin | 20 Eylül 2007 17:49

JVC firması, Quasar adlı 12 kenarlı ve sesi 360 derecelik bir alana yayabilen bir hoparlör tasarlamış. yönlü olmayan ses, bu şekilde, odanın akustik karakterinin rolünü büyük oranda azaltıyor ve ses dalgaları tüm odayı dolduruyor. “Quasar” şu ana kadar sadece bir prototip olarak düşünülmüş. Buna benzer bir ürün ise şurada.

Busdriver: otobüs şoförlüğü oyunu

arjinin | 17 Eylül 2007 12:35

Oyun dünyasının gerçek hayatı aratmadığı şu günlerde “Busdriver” oyunu ile otobüs şoförlüğünün nasıl bir şey olduğunu tadabilirsiniz. Bir araba yarışı oyunundan farklı olan bu oyunda 12 farklı otobüs türü ve 30 farklı rota bulunuyor. Otobüsler, gerçek dünyada kullanılan modellerden uyarlanmış ve rotalarda değişik gün (gece/gündüz); hava (karlı, güneşli..) ve bölge (modern şehir, havaalanı, liman ..) koşulları yaşanıyor. Sürücünün görevi, gerçek hayattaki gibi bir yolcu taşımacılığı yapmak. Mesela turist taşımacılığı yapabilir, okul servisi sürebilir veya mahkumları taşıyabilirsiniz. Planlanan bir rotada otobüsü sürmek zorunda olan şoför, trafik kurallarına uymalı ve yolcuları yaralamamalı. Oyun zorluk derecesi ile herkese uygun. demo versiyonunu anasayfada “pliki” bölümünden indirebilirsiniz.