bildirgec.org

galeri hakkında tüm yazılar

Ücretsiz Xml-Flash Galeri

ANDER | 10 February 2011 16:06

ücretsiz olarak edinebileceğiniz son derece kullanışlı, kategori sistemli, ilgi çekici xml-flash fotoğraf galerisi…

Demosu için buraya
Ücretsiz indirmek için de buraya tıklamanız yeterli.

PHP Görsel Galeri Scripti: Pagemap ImageWall

algoz | 10 August 2010 09:32

Sunucuda oluşturacağınız bir dizine yükleyeceğiniz görsellerinizin küçültülmüş (thumbnail) halleri ile tek sayfalık bir “Görsel Duvar” oluştrmanızı sağlayan Pagemap ImageWall, PHP ile hazırlanmış ücretsiz bir script.

Çeşitli görsel galerilerde gördüğümüz, sayfalama, sekme veya slide gösterimi gibi özellikleri kullanmadan tek sayfalık bir “Görsel Duvar” oluşturabilirsiniz. Ziyaretçileriniz, tek bir bakışla “görsel duvarınızda” bulunan tüm görsellerinize göz atabilir veya her birine tıklayarak, orjinal boyutları ile daha yakından inceleyebilir.

Nevi şahsına münhasır web projelerinde kullanılabilecek olan Pagemap ImageWall scriptine buradan ulaşabilirsiniz.

Ilgi Çekici Blog Tasarımları

admin | 28 July 2010 14:03

Blog tasarımı, içeriğinize göre değişen ve ziyaretçilerinizin ilgisini çekebilecek nitelikte olmalıdır.Yazılarınızı barındıracağınız bu blog’u oldukça güzel ve kendinize göre hazırlamak hem sizi hemde blog okurlarını olumlu yönde etkileyebilir.Aşağıda farklı içeriklerde farklı tasarımları bulunan bloglar bulunmakta.Sizde bu tasarımlardan esinlenerek kendi özgün tasarımınızı yaratabilirsiniz.Ilgi Çekici Blog Tasarımları ;

site inspire

masaüstü lightbox programı

lazaronnie | 28 June 2010 15:59

resimler web sayfalarının yönetilmesi en zor öğelerindendir. jquery gün geçtikçe daha da zengin uygulamalar üretmemize olanak sağlamakla kalmıyor, görsel anlamda da bir çok kolaylık sağlıyor.


mac style theme

bunun bir diğer örneği aşağıda tanıtacağımız visual lightbox isimli bir masaüstü programdır. program bilindik lightbox eklentilerinde ne varsa hepsini bünyesinde barındırmakla kalmıyor üstelik onlarca tema * * * desteği sunuyor. mesela facebook, mac ve vista bunlardan sadece bir kaçı.


Facebook theme

Diğer özellikleri arasında resimlerinizi galeri yapıp sırayla göstermek, sayfa kaydırıldığında göstericiyi ekranda animasyon eşliğinde odaklamak, resim değişimlerinde zoom-in efekti kullanması olarak sayabiliriz. yazılımın web sitesine gitmek için tıklayın.

Tasarımın İçinde Olan Herkes İçin Yer İmi Seti

earslan | 21 June 2010 16:37

Şahsen yıllardır ayıklayıp biriktirdiğim, binlerce yer imi arasından seçip ayıkladıklarımı; siz değerli bildirgec.org kullanıcılarına sunuyorum. Artık paylaşmalıyım dedim ve buraya yazdım.
Görüleceği üzere çoğunluğu bildirgec.org mimlerinin oluşturduğu derleme, umarım faydalı olur.
Unutmadan belirteyim, içerikler tasarım ağırlıklıdır..

Şimdiden teşekkürler..

http://djdesignerlab.com/2010/04/25/25-fresh-and-useful-jquery-plugins/

http://www.nobledesktop.com/download/shortcut_guides/indesign_cs4_shortcuts_pc.pdf

http://acrisdesign.com/2009/09/70-dazzling-light-effect-photoshop-tutorials/

http://arsiv.pilli.com/yazi/karikatur-karakterleri-yaratma-dersleri

Micro Gallery ile Yerden Tasarruf Edin

angelsdemos | 17 June 2010 14:47

Web sitenizde içeriğe göre galeri kullanabilir ve farklı görselleri kullanıcılara sunabilirsiniz. Görsel galerinizi başkalarına sunarken yer sıkıntısı çekiyorsanız Micro Image Gallery tam size göre bir jQuery uygulaması. Hem kullanıcılarınızın beğeneceği hem de istediğiniz boyutlarda ve oldukça az yer kaplayan bu eklenti oldukça kullanışlı.

En önemli özelliği oldukça büyük bir yer tasarrufu sağlamak olan bu uygulama ile istediğiniz kadar imaj yayınlayabilirsiniz. Belirli ölçülerdeki boyutunu her zaman koruyan bu eklentide resimlerinizin tümünü sayfalayarak gösterebilir veya tek bir görünüm elde edebilirsiniz.

25 Taze ve Kullanışlı Jquery Eklentisi

earslan | 17 June 2010 12:22

Web sayfası tasarımı ile ilgilenen herkes bilir ki; eğer sınırlı bir miktarda içeriği görüntülemek için ya da sadece web sitenizin bir bölümü daha ilgi çekici yapmak istiyorsanız jQuery mükemmel bir çözümdür. jQuery yol geliştiriciler ve kullanıcıların web siteleri ve web uygulamalaryla etkileşimi JavaScript dünyası ile değişti. Bu makalede, son birkaç ay içinde yayımlanan 25 taze ve yararlı jquery eklentileri görebilirsiniz.

Spritely

Sayfanızda dinamik bir animasyon oluşturmak istiyorsanız ve bunu Flash olmadan yapmak istiyorsanız, bu örnek size göre..
Demo | İndir

Spritely
Spritely

BubbleUp

Bu eklenti, sayfalarınızda kullanabileceğiniz minik bir efekttir. İmajlarınıza Hover efekti verebileceğiniz kullanışlı ve sevimli bir eklenti…

Demo | İndir

Bubble Up
Bubble Up

Quicksand

Kendisini çokça kullanmış olduğumdan özellikle tavsiye edebileceğim bir Jquery eklentisi. Sayfanızda belirlediğiniz özelliklere göre filtreleme yapabileceğiniz muhteşem bir eklenti.

Demo | İndir (“Download” ederken size, sadece script kodlarını vermektedir. Site üzerinden dökümanlara ulaşabilirsiniz.)

Wireframe Showcase

ceyhun aksan | 16 June 2010 14:28

wireframeshowcase
wireframeshowcase

Arayüz tasarımında eskiz çalışması, üretilecek tasarım sürecinin belki en eğlenceli belki de aranan fikre göre en sancılı dönemi olabiliyor ve bu konuda herkesin farklı yöntemleri olduğu bir gerçek. Yöntem ne olursa olsun önemli olan sonuç tabii ki. Wireframeshowcase tasarımlarınızın eskizleri ile bittiği halini karşılaştırmalı olarak sunabileceğiniz öncesi/sorası fikrine dayanan; özellikle çalışma yöntemleri ve ilerleyişi hakkında bilgi alma hususunda tasarımcılara oldukça yararlı olabilecek güzel bir galeri.

fsgallery ile sıradışı görsel galeriler

angelsdemos | 28 April 2010 12:50

Web sitenizde içeriğinize göre galeri veya benzeri uygulamalar kullanabilirsiniz. Blog veya web sayfanızdaki galeride kendi çalışmalarınızı veya farklı fotoğraflar yayınlayabilirsiniz. Fotoğrafları yayınladığınız galeri uygulamasının birçok kullanışlı özelliği bulunması sizin için de kullanıcılar için de oldukça elverişlidir. FSGallery, jQuery kullanılarak interaktif olarak hazırlanmış eşsiz bir galeri uygulamasıdır.

FSGallery‘nin en önemli özelliği diğer galerilerin aksine yayınladığınız fotoğrafları tüm ekranda yayınlamasıdır.Yeni fotoğraf tıkladığınızda eş zamanlı yükleme özelliği sayesinde yeni sayfa yüklenmeden fotoğrafı aynı sayfada gösterir.

fsgallery ile fotoğraflarınızın tümüne kısa notlar ekleyebilirsiniz. Sol üstte bulunan info (bilgi) butonu sayesinde ziyaretçileriniz fotoğraflar hakkında bilgi sahibi olabilirler. Ayrıca sağ üstte bulunan “Arama” (search) özelliği sayesinde galeride fotoğraflarda arama yapabilirler.fsgallery fotoğrafları tam ekrana yansıtırken altta ise diğer fotoğraflar için transparan bir alan bırakmıştır. Eklediğiniz tüm fotoğrafların küçük önizlemesi aşağıda yer alır ve bu fotoğrafların üzerine geldiğinizde tooltip özelliği sayesinde önizleme ekrana gelir.