bildirgec.org

free fonts hakkında tüm yazılar

özel tasarımlarınız için yepyeni 50 ücretsiz font

xerre | 11 November 2010 12:36

fontlar (yazı tipi), özellikle web tasarımı başta olmak üzere birçok tasarımın dikkat edilmesi gereken önemli öğelerinden birisidir.
internette ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz binlerce font mevcut. durum böyle olunca sanırım en zoru da o binlerce font arasından tasarımınız için en uygun olan fontu seçmek oluyor.


Base [download]

bu bildiride, internette dolanan binlerce font arasından sıyrılan yepyeni ücretsiz 50 adet fonta yer vereceğiz. ve umuyorum ki buradaki fontlar çeşitli çalışmalarınızda en uygun fontu seçmenizde size yardımcı olacaktır.

AGE [download]


Bext [download]

Bedava yeni 30 adet yüksek kaliteli font

mentira | 31 August 2010 12:16

grafik tasarımlarında, web tasarımlarında, photoshop çalışmalarında, çeşitli tasarım işlerimizde fontlar yani yazı tipleri hep lazım olmuştur,
bazen iyi kaliteli, hoşumuza gidecek yazı tipini bulmak seçmek sorun olabiliyor, yazının devamında gerçekten hoş, yeni 30 adet yüksek kaliteli ücretsiz fontu bulabilirsiniz.

VAL Stencil

Tüm zamanların En iyi Font Arşivi

admin | 28 July 2010 17:30

web tasarımı , film afişleri , evrensel marka ve logoların yazı tipleri bu kaynaktan indirilebilir. Dafont.com sitesi bugüne kadar kullanılan yazı tiplerinin yayınlandığı ve ücretsiz olarak indirilebildiği tasarımcılar için düşünülmüş bir font arşiv sitesi…

dafont.com
dafont.com

En iyi fontları hızlıca görebilir tek tıklama ile bilgisayarınıza indirip kullanabilirsiniz…

dafont.com
dafont.com

Örnek fontlardan bazıları tıkla indir….
Dutch & Harley

dafont.com
dafont.com

. Billy Argel Font

dafont.com
dafont.com

tıkla indir …

download
download

Tüm Font lar için Tıklayın …

10 adet ücretsiz mükemmel kaligrafik font

xerre | 29 March 2010 21:09

Kaligrafi sözcüğü, yunancadaki kalos (güzel) ve graphia (yazı) kelimelerinden türetilmiş. güzel yazı yazma sanatı anlamına gelen kaligrafi, binlerce yıllık bir tarihe ve günümüze uzan bir gelişme dönemine sahip. günümüzde kaligrafinin son aşamasını sanırım kaligrafik fontlar oluşturuyor.

bu yazıda, çeşitli tasarım ve çalışmalarınızda kullanabileceğiniz, etkileyici ve yaratıcı işler çıkarmanıza yardımcı olabilecek 10 adet ücretsiz kaligrafik fonta ulaşabilirsiniz.

1 – ChopinScript

Chopin font bu kategorideki ücretsiz fontların arasında en favori olanlarından biri, tasarımcıların gözdesi.

2 – Liberate Wide Normal

30 adet ücretsiz dingbat font seti

xerre | 11 February 2010 15:07

hem brushlar hem de vectorler olsun tasarımcılar için vazgeçilemeyen, oldukça önemli olan öğelerdendir. o yüzden hemen her dönemde bu tarz öğelerin paylaşımı oldukça fazladır.

bunların yanında çok göz önünde bulunmayan fakat çoğu tasarımınızda hem oldukça işinize yarayacak hem de size kolaylık sağlayacak olan dingbat fontları da bulunmakta. dingbat font, sıklıkla kullandığımız bilinen fontların aksine harflerden ziyade simgelerden oluşan fontlara denilmete.

bu yazıda tasarımlarınızda güzel işler çıkarmanızı sağlayacak 30 adet ücretsiz dingbat font koleksiyonuna yer vereceğiz. beğenmeniz dileği ile:

Freaky

Skipop

Your Sign

2009’un En İyi Ücretsiz Yazı Tipleri

LeBron | 07 November 2009 11:56

Bir yılın daha sonuna yaklaşıyoruz. 2009’un yazı tipleri (font) için büyük bir yıl olduğunu görebiliyoruz. Burada geçen yarım yılın en iyi yazı tipleri yer almaktadır.

1. Chunk

Batı Amerikalı tahta basma kalıbı gibi, el ilanları ve haber başlıkları için uygundur.

2. Calluna

Çok geniş bir dil içeriği desteklemektedir.