bildirgec.org

fotoğraf makinesi hakkında tüm yazılar

Lytro; Fotoğrafta Devrim İddiası

shane | 07 Mayıs 2012 15:15

Lytro, fotoğraf dünyasında çığır açıcı bir ürün ile karşımıza çıkıyor. İddiası, fotoğrafın icadından beri yapılan en büyük değişikliğin yaratıcısı olduğu şeklinde. Cihaz, geleneksel makinelere göre daha fazla veriyi taşıyabiliyor ve netlik alanını genişletiyor. Geleneksel kameralar renk ve ışığı sahip oldukları lens aracılığı ile ölçerek imajı oluşturuyor. Lytro ise buna bir boyut daha ekliyor ve ışığın hangi yöne hareket ettiğini de anlıyor ve tek bir noktayı kavramak yerine tüm ışık noktalarını algılıyor ve netlik alanında fark edilir bir genişleme sağlıyor.

Kırmızı, gri ve mavi renklerdeki makine, 8GB ve 16GB kapasite modellerine sahip. 8GB model $399, 16GB model ise $499. Alışılmışın dışındaki şekli ile de çok dikkat çeken Lytro, şüphesiz fotoğraf dünyasında önemli bir değişikliğe yol açacak.

USB ile şarj edilebilen piller

berokkan | 01 Nisan 2011 10:08

Hayat gitgide daha kolaylaşıyor. Bundan herhalde 30 sene önce şarj edilebilen piller piyasaya yeni çıkmışken, şimdi USB kablosu vasıtasıyla bilgisayardan şarj edilebilecek piller geliyor.

PrintBrush 4X6

maxhoper | 02 Şubat 2011 16:25

Printdreams firmasının geliştirdiği printbrush serisinin son versiyonu olan printbrush 4X6 fotoğraf makinesi ve aynı zamanda mürekkep püskürtmeli bir yazıcı.
Sıradan bir fotoğraf makinesinden sadece biraz büyük olan bu aygıtla fotoğraf çekilebiliyor ve çekilen fotoğraflar herhangi bir düz yüzeye, aygıtın düz yüzey üzerinde gezdirilmesi sayesinde yazdırılabiliyor.

PrintBrush
PrintBrush

Denizler altında 20 bin fersah

irie | 07 Aralık 2010 14:30

Su altında kendi fotoğrafınızı çekmek o kadar da kolay bir iş değil. Red Dot ödüllü Underabove ile bu iş bundan sonra çocuk oyuncağı olacak. Su yüzeyinde bir şamandıra gibi durabilen bu konsept makine, üst ve alt kısmında bulunan iki adet kamera ile fotoğraf çekiyor ve imajları birbiriyle birleştiriyor.

Fotoğraf makinenizi kuşanın!

Beacool | 23 Ekim 2010 11:58

Spiderholster - Black Widow
Spiderholster – Black Widow

Fotoğrafçılık günümüzde gereksinimden öte bazıları için bir moda haline geldi. Gün içinde makinenin kullanımı hakkında hiçbir fikre sahip olmadan otomatik ayarda çekim yaparak, sırf ego tatminlerini gidermek amacıyla profesyonel makineler alan bir sürü insanla karşılaşıyorum. Ama gerek amaca yönelik kullanan gerekse hava atma amaçlı kullananların birleştiği bir nokta var. Taşıma zorluğu…

Fotoğraf devi Leica’dan M9 Titanium

sCoRPionTR | 23 Eylül 2010 13:56

Fotoğraf dünyasının dev isimlerinden Leica sadece 500 adet üreteceği M9 Titanium’u duyurdu. M9 Titanium’u almak için cüzdanınızın bir hayli kalın olması gerektiğini de en baştan söyleyelim.

Casio’dan marifetli kompakt Exilim EX-H20G

sCoRPionTR | 23 Eylül 2010 11:06

Photokina’ya katılan firmalardan biri de Casio. Casio genelde ufak boyutlu kompakt makinaları ile tanınan bir firma ve bu sefer de geleneği bozmayarak kompakt makinalarını tanıtmaya devam ediyor. Casio Exilim EX-H20G kompakt olmasının yanı sıra gelişmiş özellikleri ile de dikkat çekiyor.

Pentax Optio RZ10

sCoRPionTR | 22 Eylül 2010 12:49

Bu gün başlayan Photokina fuarından birbiri ardına fotoğraf makinası duyuruları geliyor. Bunlardan biri de Pentax‘dan geldi. Pentax Optio RZ10 mega zoom serisinde rengarenk bir fotoğraf makinası arayanların çok seveceği bir makina..