bildirgec.org

fontlar hakkında tüm yazılar

ücretsiz film fontları

admin | 29 December 2010 15:51

tamamı ücretsiz.photoshop kullanıcıları için yararlı olacağını düşünüyorum.tabi birçok film fontu mevcut fakat en bilindiklerini sizinle paylaşmak istedim.başlıklara tıklayıp direkt indirebilirsiniz.

transformers

10 adet ücretsiz mükemmel kaligrafik font

xerre | 29 March 2010 21:09

Kaligrafi sözcüğü, yunancadaki kalos (güzel) ve graphia (yazı) kelimelerinden türetilmiş. güzel yazı yazma sanatı anlamına gelen kaligrafi, binlerce yıllık bir tarihe ve günümüze uzan bir gelişme dönemine sahip. günümüzde kaligrafinin son aşamasını sanırım kaligrafik fontlar oluşturuyor.

bu yazıda, çeşitli tasarım ve çalışmalarınızda kullanabileceğiniz, etkileyici ve yaratıcı işler çıkarmanıza yardımcı olabilecek 10 adet ücretsiz kaligrafik fonta ulaşabilirsiniz.

1 – ChopinScript

Chopin font bu kategorideki ücretsiz fontların arasında en favori olanlarından biri, tasarımcıların gözdesi.

2 – Liberate Wide Normal

40+ Ücretsiz El Yazısı Fontları

siriusbee | 11 March 2010 19:16

Bir süredir web sitelerimize istediğimiz yazı tiplerini @font-face ve sIFR gibi özellikler yardımı ile ekleyebiliyoruz bildiğiniz gibi. Dolayısıyla web sitelerinde font kullanımı öncekine oranla çok daha önemli oldu. Ve tasarımcılar font kullanımı ile de özgün çalışmalar ortaya çıkarmak için daha fazla gayret etmeye başladılar.

İşte bu noktada web tasarımcıların işine yarayacağı 40 adetten fazla el yazısı fontları devreye girerek özgün tasarımlar yapmak için yardımcı oluyor. Bu yazı tiplerini kullanarak tasarımlarınızda elle yazılmış gibi bir etki oluşturabilirsiniz.

Başlıyoruz…

Hand of Sean Font

Pappo’s Blues Band Font

Christopher Hand Font

Dali Font

30 adet ücretsiz dingbat font seti

xerre | 11 February 2010 15:07

hem brushlar hem de vectorler olsun tasarımcılar için vazgeçilemeyen, oldukça önemli olan öğelerdendir. o yüzden hemen her dönemde bu tarz öğelerin paylaşımı oldukça fazladır.

bunların yanında çok göz önünde bulunmayan fakat çoğu tasarımınızda hem oldukça işinize yarayacak hem de size kolaylık sağlayacak olan dingbat fontları da bulunmakta. dingbat font, sıklıkla kullandığımız bilinen fontların aksine harflerden ziyade simgelerden oluşan fontlara denilmete.

bu yazıda tasarımlarınızda güzel işler çıkarmanızı sağlayacak 30 adet ücretsiz dingbat font koleksiyonuna yer vereceğiz. beğenmeniz dileği ile:

Freaky

Skipop

Your Sign

Keşfedilmesi Gereken 300+ Yüksek Kaliteli ve Çok Popüler Yazı Tipi

LeBron | 27 November 2009 19:25

Tasarımcılar için sürekli yeni kaynaklar gerekmektedir. Özellikle kullanmış olduğunuz yazı tipleri tasarımlarınız için çok önemlidir. Daha önce 2009’un en iyi yazı tiplerini buradagörmüştük. Aşağıda ise yüksek kaliteli ve çok popüler yazı tiplerine ulaşabileceksiniz.

1. 30 high-quality free fonts for great designs (harika tasarımlar için 30 yüksek kaliteli ücretsiz yazı tipi)

2. 22 Most Used Free Fonts By Professional Designers (Profesyonel tasarımcılar tarafından en çok kullanılan 22 yazı tipi)

Grunge efektli ücretsiz fontlar

siriusbee | 13 November 2009 17:17

Tasarımda grunge etkisini bu bildiride anlatmıştım. afiş, web sitesi gibi yazı içeren tasarımlarınızda da grunge etkisini kullanıp, tasarımınızı daha çekici bir hale getirmek için işinize yarayacak grunge efektli fontlar mutlaka ilginizi çekecektir.

Yararlı 14 Online Tipografi Aracı

mustasim billah | 10 November 2009 09:34

Bildiğiniz gibi tipografi web tasarımı işinde çok önemli bir yere sahiptir. Tasarım sürecinde işin tipografi yükünü hafifletmek ya da bu konuda işleri hızlandırmak için bazı araçlar kullanıcının hizmetine sunulmuş.

İşte size, web tasarım sürecinde tipografi ameliyenizi kolaylaştıracak ve tasarımlarınızı güzelleştirecek, online olarak çalışan on dört tipografi aracı:

CSS Type Set

Bu online araç, textinizi görsel olarak şekillendirmeye (yazi tipi, boyutu, rengi, harf aralığı vs…) yararken aynı zamanda bu değişikliklerin css kodunu da size vermektedir.

Type Teser

Fontların ekranda nasıl göründüğüne dair karşılaştırmalar yapmaya imkan veren online bir araçtır. Listeden siteye ait temel fontları seçebildiğiniz gibi kendi işletim sisteminizdeki fontları da seçebiliyorsunuz.

Type Chart

Bu arac size, tıpkı bir blogdaki yazılar gibi alt alta yerleştirilmiş hazır web tipografi seçenkleri sunuyor, beğendiğiniz kalıbın css kodunu alabiliyorsunuz.

What The Font?

Bir çoğunuz ne işe yaradığını biliyor,bilmeyenler de isminden çıkarabilir. Bu araca resim dosyası ya da resim linki kopyalıyorsunuz ve o resimdeki yazı tipini buluyor.

Sıradışı çalışmalarınız için yepyeni 40 adet ücretsiz font

xerre | 04 September 2009 14:33

fontlar (yazı tipleri), çalışmalarımızda istediğimiz etkiyi vermemizi sağlayan önemli unsurlardan biridir. bu yüzden her çalışmada anlatılan konuya en uygun, konuyu en tamamlayıcı olan font seçilmelidir.

daha önce bildirgeç‘te yine tasarımlarınız için kullanabileceğiniz fontlara yer vermiştik ( * * *). bu yazımızda da, o fontların da bulunduğu font arşivinize ek olarak çok daha farklı çalışmalarınızda (karikatür vb.) kullanabileceğiniz ve ücretsiz olarak indirebileceğiniz 40 adet birbirinden güzel yazı tipine yer vereceğiz.

Denne’s Aliens

LoOse Gangster