bildirgec.org

font download hakkında tüm yazılar

özel tasarımlarınız için yepyeni 50 ücretsiz font

xerre | 11 November 2010 12:36

fontlar (yazı tipi), özellikle web tasarımı başta olmak üzere birçok tasarımın dikkat edilmesi gereken önemli öğelerinden birisidir.
internette ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz binlerce font mevcut. durum böyle olunca sanırım en zoru da o binlerce font arasından tasarımınız için en uygun olan fontu seçmek oluyor.


Base [download]

bu bildiride, internette dolanan binlerce font arasından sıyrılan yepyeni ücretsiz 50 adet fonta yer vereceğiz. ve umuyorum ki buradaki fontlar çeşitli çalışmalarınızda en uygun fontu seçmenizde size yardımcı olacaktır.

AGE [download]


Bext [download]

2009’un En İyi Ücretsiz Yazı Tipleri

LeBron | 07 November 2009 11:56

Bir yılın daha sonuna yaklaşıyoruz. 2009’un yazı tipleri (font) için büyük bir yıl olduğunu görebiliyoruz. Burada geçen yarım yılın en iyi yazı tipleri yer almaktadır.

1. Chunk

Batı Amerikalı tahta basma kalıbı gibi, el ilanları ve haber başlıkları için uygundur.

2. Calluna

Çok geniş bir dil içeriği desteklemektedir.

Sıradışı çalışmalarınız için yepyeni 40 adet ücretsiz font

xerre | 04 September 2009 14:33

fontlar (yazı tipleri), çalışmalarımızda istediğimiz etkiyi vermemizi sağlayan önemli unsurlardan biridir. bu yüzden her çalışmada anlatılan konuya en uygun, konuyu en tamamlayıcı olan font seçilmelidir.

daha önce bildirgeç‘te yine tasarımlarınız için kullanabileceğiniz fontlara yer vermiştik ( * * *). bu yazımızda da, o fontların da bulunduğu font arşivinize ek olarak çok daha farklı çalışmalarınızda (karikatür vb.) kullanabileceğiniz ve ücretsiz olarak indirebileceğiniz 40 adet birbirinden güzel yazı tipine yer vereceğiz.

Denne’s Aliens

LoOse Gangster

etkileyici tasarımlar için 22 adet ücretsiz yazı tipi

xerre | 02 June 2009 18:15

bir web tasarımında fontlar kuvvetli ve etkili bir yere sahiptir. hatta web tasarımının olmazsa olmazları arasında yer alır. fontlar gözardı edilerek yapılan bir web tasırımı bir nevi elmasız yapılan bir elmalı turta gibidir. bunun yanında diğer çalışmalarımızda da (örn. jenerik, portfolyo hazırlama vb.) çalışmanın etkililiğini artıran önemli içeriklerdendir.
o yüzden bu yazıda web tasımında ya da diğer çalışmalarınızda iyi bir yazı tipi seçimi yapmanıza katkı sağlayacak, size bu çalışmalarınızda ilham verecek yepyeni ücretsiz 22 güzel tipografi örneğine yer vereceğiz.

ve bu bildirinin temel amacı popüler, sanatsal ve özellikle ücretsiz indirilebilir yazı tiplerini bir arada sunarak onları ararken harcanılan zamanı daha aza indirmektir.

1 – dreamforge classic

2 – Conglomerfont

Bedava Font arama ve görüntüleme programları

mentira | 15 April 2009 16:02

lanmisoft‘un ücretsiz olarak verdiği font arama ve bilgisayardaki fontlarını görüntüleme programlarını tanıtacağım.

FontNet Explorer
FontNet Explorer

bunlardan birincisi FontNet Explorer, bu program ile masaüstünüzden kolayca internetteki fontları arayabiliyorsunuz, yazdığınız kelimeye göre kaynakları arıyor ve fontları karşınıza getiriyor.
FontNet Explorer 650 kb boyutunda ücretsiz ve kurulum gerektirmiyor indirmek için FontNet Explorer sayfasındaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

arşivinizde yer alması gereken yepyeni ücretsiz fontlar (50 adet)

xerre | 08 March 2009 18:49

günümüzde bir tasarımın kalitesini yükseltmekte fontların etkisi çok büyük. bunun yanında seçilen fontlara göre çalışmaların başarı ve etkileyiciliğini de belirleyen önemli bir unsur. kısacası tasarımlarımızın vazgeçilmez parçalarından olan fontları birçok yerde kullanır, onları ailecek çok severiz. öyle ki şimdiye kadar bildirgeç’te, bir font konferansına katılıp onları kişileştirmiş, bir font filmini izlemiş ve bunların ardından herkesin sahip olmak isteyeceği yepyeni ücretsiz fontlara değinip son olarak da fontlara dair ne varsa bahsetmiştik.
bu bildiride de çalışmalarınızın/tasarımlarınızın vazgeçilmez bir parçası olacak 50 adet yepyeni ücretsiz fonta yer vereceğiz.

Staubiges Vergnügen

Chicago House

UNDECAPPED Vinyl

İçinizdeki Tasarımcı İçin Kullanmanız Gereken 17 Ücretsiz Yazı tipi

pinkfloyd | 16 January 2009 14:36

Tipografi her yerdedir. Öğle yemeği çantanızda, biranızın üzerinde, en beğendiğiniz gömleğinizin üzerinde… Yazı tipi (font) üzerinde kullanılan ufak bir değişiklik mükemmel tasarım ile korkunç tasarım arasındaki değişikliğe sebep olabilir. Yazı tipleri önemli bir mesajı iletirler. Aşağıda listeleyeceğim yüksek kaliteli bu ücretsiz yazı tipleri, sitenizi allak bullak etmeyecek türden yazı tipleridir… Siteniz derken tasarımınızı kastediyorum… Onları akıllıca kullanın.

Dikkat:

  • Her bir yazı tipini kullanmadan önce onların lisans bilgilerine bir göz atın… Her an değişebilirler… Kurumsal projeler için bazı ücretsiz yazı tiplerini kullanmak yasadışı olabilir.

İçinizdeki Tasarımcı İçin Ücretsiz Yazıtipi Listesi