bildirgec.org

file upload hakkında tüm yazılar

gelişmiş upload nesnesi ve jquery upload

admin | 03 August 2010 19:23

Daha öncede yazmıştım bunu ama bu nesnenin hataların ve fazla özelliklerinin giderilmiş hali..
Bu dosya upload nesnesi sayesinde çok kolay bir şekilde upload yapabileceksiniz.Çok esnektir ve tüm ihtiyaçlarınızı giderecek şekildedir,indirdiğiniz zaman içerinde farklı örnekler bulunmaktadır.
Bu sınıfın tüm değişkenlerini ingilizce olarak yazdım çünkü phpclassessitesindede yayınlanmaktadır.

Stnc File Upload kullanım bilgileri ve özellikleri
– Sunucunuza dosya veya dosyalarınızı yüklemenizi sağlar,nesne tabanlıdır,esnektir,tüm projelerinizde kullanabilirsiniz.

En iyi jQuery Upload uygulamaları

angelsdemos | 17 February 2010 09:39

jQuery upload uygulamaları, kullanıcılarınızın sunucunuza dosya yüklemesini sağlar. Fakat kullanıcılar, dosya yüklerken aynı zamanda farklı işlemler yapabilmelidirler. Birden fazla dosya yükleme özelliği bulunan bazı uygulamaları da kullanabilirsiz. İşte en iyi jQuery upload uygulamaları

AJAX File Upload Form Using jQuery

Bu uygulama ile sayfayı yenilemeden, herhangi bir sorunla karşılaşmadan kullanıcılarınızın dosyaları sunucunuza yüklemesini sağlayabilirsiniz. Her seferinde tek dosya yükleyebiliyorsunuz.

AJAX Upload

AJAX Upload ile önceden belirlediğiniz formattaki dosyaları sunucunuza yükleyebilirsiniz. Dilerseniz sadece resim veya tüm dosyaların yüklenmesine izin verebilirsiniz. Ayrıca pop-up açılarak yükleme özelliği bulunmakta.Submit butonu olmadan dosyayı seçtiğiniz an çalışmayan başlayan bu uygulama ile her defasında bir dosya yüklebilirsiniz.

7 Kullanışlı dosya “upload” eklentisi

LeBron | 10 July 2009 19:01

Dosya upload, sisteminizden uzaktaki bir sisteme dosyalarınızı göndermenizi sağlar. Bu yazıda 7 faydalı dosya upload eklentisine ulaşabilirsiniz.

1. postlet : multiple file upload applet

postlet, hafif bir java uygulamasıdır ve birkaç basit adımda çoklu dosya yüklemenize izin verir. dosya ilerleme çubuğu ile yüklediğiniz dosyayı takip edebilirsiniz. herhangi bir şekilde yükleme kesilirse yeniden başlama özelliği vardır.

2. open upload

Büyük ve küçük dosyalarınızı indirmek ve hızlı dosya upload için açık kaynak php uygulamasıdır.

ExtJS ve ExtGWT JavaScript Kütüphaneleri

Redingot | 16 February 2009 19:08

JavaScript‘ler web sitelerin vazgeçilmez kaynaklarıdır. JS ile kullanıcı dostu, interaktif arayüzler oluşturulurken bu arayüzlerin tarayıcıdan (browser) tarayıcıya farklılık göstermesi, hem web site geliştiricisi hem sitenin ziyaretçisi açısından en istenilmeyen durumlardan bir tanesidir.

JavaScript’in gücü ve etkileyici yanları çeşitli açık kaynak kodlu JavaScript kütüphanesinin yazılmasını sağladı. Bu kütüphanelerden siteler için hazırlanmış, açık kaynak kodlu, görselliği etkileyici ve çeşitli tarayıcılarda testleri yapılmış ExtJS ve ExtGWT‘den bahsetmek istiyorum.

Bu JS kütüphaneleri, yüksek performans elde etmek, zengin internet uygulamaları üretmek amacıyla geliştirilmiş.

Demolarda da göreceğiniz üzerine Ajax‘sal özellikler kütüphanelerin beğeni kazanmasını sağlıyor.

Şimdi ExtJS‘den örneklere bakalım.

  • ExtJS Feed Viewer (demo)
    ExtJS Feed Viewer
    ExtJS Feed Viewer

TinyLoad

eburhan | 15 January 2008 13:26

TinyLoad isimli web aracı ile tek bir hamle ile 10 tane dosya saklama servisine dosya yükleyebiliyorsunuz.

  1. Bilgisayarınızda bulunan ve 100 MB’a kadar olan herhangi bir dosyayı seçiyorsunuz
  2. Bu dosyanın hangi dosya saklama servislerine (RapidShare, MegaUpload, DivShare, …) yükleneceğini işaretliyorsunuz
  3. Ve “Start Upload” butonuna tıklıyorsunuz.

Ayrıca servisin API erişimi de mevcut.

Ücretsiz dosya barındırma hizmeti Badongo

mostyy | 22 November 2007 22:44

Rapidshare benzeri bir hizmet olan Badongo da dosya başına upload limiti 1 GB. Toplam limit ise yok. Parasız üyeliğin premium üyelikten eksikliği bandwith olması. Ayrıca Yüklediğiniz dosyaların her indirilmesinde 1 puan kazanıyorsunuz. 10 000 puan sonunda 1 aylık ücretsiz premium üyelik kazanıyorsunuz. Sitenin türkçe arabirimi tüm sayfalarda olmasa bile mevcut. Benim dikkatimi çeken uyarı üye olurken altta kullanıcı bilgilerinizi reklam amaçlı başkalarına satabiliriz uyarısı idi. Yani e-mail adresini verirken dikkat edin. Siteye buradan Buyrun

büyük dosyaları kolayca gönderin

ufopilotu | 31 March 2007 12:56

şuradaki kaynağı kullanarak 100 mb boyutuna kadar dosya yükleyip paylaşıma açabilirsiniz. üyelik almadan dosya gönderebiliyorsunuz. üyelik alarak dosyalarınızı çok daha kolay yönetebilirsiniz. üyelik alındığında normal mail servisi gibi kullanabilir, normal attachment işlemlerini daha hızlı yapabilirsiniz. help kısmında 2 gb lık bir alanı kullanabileceğinizi söylemişler.