bildirgec.org

fatih terim hakkında tüm yazılar

Futbolda Yeni Dönem : Krampon.Net

sequieros | 05 September 2010 18:23

Son zamanlarda futbol ile mizahı gayet ustaca bir araya getiren bir site dikkatimi çekti : Krampon.Net…Yaklaşık 2 ay önce faaliyete başlayan Krampon.Net, bu kısa zaman içerisinde benim de aralarında bulunduğum birkaç bin okuyucuya hitap etmeyi başardı. İlk bakışta zaytung.com tadı veren Krampon.Net, Zaytung‘un aksine yayınladığı asparagas haberleri sadece futbol ile sınırlı tutuyor ve bu sayede kendine özgü bir imaj yaratıyor.

Tribünden Çek Cumhuriyeti – Türkiye Maçı

MerakliKedi | 23 June 2008 17:04

Arkadaşların ısrarı üzerine bu sefer de böyle olsun deyip, Futbol Federasyonuna başvuru yaptık. Tek maça bilet vardı: Çek Cumhuriyeti…. Ve bilet de çıktı. Sonra maçlar başladı. Önce Portekiz, zaten Portekiz’e yenilmeyi bekliyorduk. Sonuç sorun değildi. Ama İsviçre maçı çok heyecanlıydı. Çünkü yenilirsek Çek Cumhuriyeti maçına gitmemiz çok anlamsız olacaktı. Son dakikalarda netleşen durumumuzla Çek maçının ne kadar güzel olacağı belirlenmişti. Portekiz maçı sonrasında bizim için hafif üzülen tanıdıklar şimdi hadi bakalım bir umut demeye başlamışlardı.

antipatik miyiz ki acaba ?

ufu | 21 June 2008 11:22

şöyle bi bakıyorum da, milli takımdan tutun siyasetçilere ve vatandaşlarımıza kadar her kısım ve kesimde genel bir antipatikliğimiz gözüme çarpıyor. başbakanımız dayı, milli takım teknik direktörü basın-yayınla kavgalı, siyasetçiler deseniz birbirini yiyorlar, insanımız anlayışsız ve tahammülsüz, farklı olan herhangi birşeye tahammülümüz yok gibi, misafirperverlik örneğimiz pippa bacca varın siz hesaplayın…

şu an için en önemli tanıtım sahnesi olan euro2008’in reklam filminde bile iri yarı mekanik robotlardan oluşan rakibi ezme niyetli bi kampanya var. “welcome to hell”, “bu gelen türklerin ayak sesleri” gibi sempatik! tezahüratları zaten biliyoruz.

işin özeti niye sempatik olamıyoruz ? bi de öyle denesek mi ki ?

TERİMİZM!

hx | 12 June 2008 17:21

http://www.turkspor.net/default.asp?o=32&id=30&fid=704

Milli Takım ve Fatih Terim

gtufekli | 04 June 2008 11:04

Milli takımın Euro ’08 macerası, kampı, kadrosu, basın toplantıları vs. vs. derken turnuva geldi çattı. Cumartesi akşamı Portekiz’le ilk maça çıkacaklar. Günlüğümdeki değinmek istediğim nokta ise Türk toplumunun ve basının takıma destek olması gerekirken ısrarla negatif yönde çalışması. Bugün olumsuz haberler yapanlar, Terim’e saçma sapan sorular soranlar, haber başlıklarının altında neredeyse hakarete dayanacak yorumlar yapanlar acaba durup, kendilerine bakıp, düşünüyorlar mı? Ben, takım süper, mutlaka şampiyon olacağız, yarın bu adamlar utanacak demiyorum… Ama 4 yılda bir düzenlenen bir şampiyonaya takımımız öyle ya da böyle katılmış ve bizim desteğimizi alması gerekirken bizim(!) basınımız, bizim(!) insanımız bu adamlara köstek oluyor. Yarın Portekiz maçında o takımı bizim takımımız yenerse, bu yorum yapanlar yine aynı sitelere girip bu galibiyet haberlerinin altına “Takım harika, biz şampiyonuz” diye yorum yazacaklar.

Terim’in avukatlığını yapmak bana kesinlikle düşmez, ben kimim ki veya o adamın benim savunmama ihtiyacı da yok. Tek isteğim, “TEK YÜREK” olabilmek, basınımızla, medyamızla, gazetelerimizle, televizyonlarımızla, radyolarımızla, sokaktaki adamla, bir holdingin başkanıyla, annemizle, oğlumuzla, “TEK” olabilmek… Bunu becermek ne kadar kolay veya ne kadar zor bilmiyorum. Tek bildiğim şey, takımımızın, futbolcularımızın, hocamızın buna ihtiyacı olduğudur. İnancımızı yitirmeden, bir hedefe kitlenip, onun için birlikte dua etmek varken, güne göre eleştiri, güne göre iltifat etmeye devam edecek herkes bunun da bilincindeyim, olsun belki 1-2 kişi okurda bana katılır…Bahsettiğim yorumlar ve haberler için burayı, burayı, burayı, burayı, burayı veya burayı tıklayabilirsiniz.