bildirgec.org

fare altlığı hakkında tüm yazılar

Fierce 5000 DPI Laser Gaming Mouse V2

maxhoper | 03 February 2011 09:56

Rudegameware firması adından da anlaşılacağı gibi oyuncular için mosue, mouse-pad, speakers, kıyafet vb ürünler üretiyor.

Şu an için ön siparişlerini kabul etmeye başladıkları yeni bir mouseları var. Lazer teknolojisini kullanan mouse; 5000 DPI hassasiyete sahip. Yapımcılar, oyuncular için performans artırıcı bir takım düzenlemeler yaptıklarınından bahsetmişler. Satış fiyatı ABD için 49.95$ olacak.

rude-mouse
rude-mouse

Dünyanın En Büyük Bilgisayar Faresi

axanc | 04 January 2010 10:03

Bilgisayar farelerinin oyun sektöründeki kullanımı ile git gide geliştiğine hepimiz şahit olduk. Ancak oyunda kullandığınız o mükemmel farenin çok fazla düğmesi olduğunu düşünüyorsanız, Weston Boege‘nin tasarladığı “Dünyanın En Büyük Bilgisayar Faresi“ni görene kadar bekleyin.

Evet görmüş olduğunuz bir klavye; ancak yazı yazmak ve el dinlendirmek için yapılan yumuşak dokuların altında optik bir fare sistemi bulunuyor. Bu şekilde klavye hareket ettirildiğinde fare de kontrol edilmiş oluyor. Fare altlığı ihtiyacı da ortadan kalkıyor.

Razer Naga, MMO Oyun Severleri İçin Özel Fare

omeroguz | 30 November 2009 17:03

Razer firmasının yeni ürünlerinden biri olan Naga MMO oyun faresi MMO oyuncuları için özel geliştirildi. Yanındaki diğer ürün ise yeni fare altlığı Megasoma. Gamescom 2009 etkinlikleri sırasında tanıtılmış olan bu iki ürün tam bir oyun sever faresi.

Razer Naga MMO Faresi Özellikleri

  • Boyutu 116 x 69 x 41.6 mm
  • 5600 DPI lazer alıcı içeriyor.
  • Tepki süresi 1ms
  • 5 standart tuş hemen yanında sola yerleştirilmiş 12 tuşlu nümerik takımı var.

El yapımı tahta fareler

konami | 26 November 2009 11:49

Rus tasarım firması Alestrukovel yapımı tahta fareler üretiyor. Egzotik malzemelerden üretilen bu el yapımı farelerin hammaddesi Sierra Leone, Kamerun ve Sri Lanka gibi ülkelerden geliyor. 1600 dpi optik çözünürlük sunan farelerin kaydırma çubuğu da dahil olmak üzere elektronik aksam dışındaki bütün parçaları tahtadan üretilmiş. Fiyatları 670 ila 860 Euro arasında değişen farelerin değişik modelleriinternet sitesinden görülebilir.

Logitech Portable Lapdesk N315

hkmt | 19 September 2009 15:08

Logitech Lapdesk N315
Büyüklük 15.6”

Özellikle touchpadlerini kullanmaktan hoşlanmayan dizüstü bilgisayar kullanıcıları için kullanılabilir olan bu Lapdesk N315 fare altlığı (mousepad) eğilip bükülen mousepadlerin yerini tamamıyla dolduracaktır. Kaymayan kaplamasıyla, yıkanabilir ve kaydırılabilir(sürgülü) yapısıyla dizüstü bilgisayarlarınızı kucağınızda da kolay biçimde fareyle yönlendirebilirsiniz. Bu ay sonunda piyasaya çıkacak ürünün fiyatı $30.