bildirgec.org

eticaret hakkında tüm yazılar

Proticaret

samaruksa | 17 October 2012 17:31

E-ticaret sistemleri her geçen gün daha da fazlalaşarak, alıcısının kafasını karıştırıyor. Son günlerde adını sıkça duyurumaya başlayan ve en önemlisi de ücretsiz olarak yayınlana yeni bir yazılım var. Adı proticaret. Bu yazılım bedava olarak veriliyor. Birçok bankanın sanal posu ve XML entegrasyon sisitemi de içerisinde olan proticaret alıcılarını bekliyor. Yazılım hakkında detaylı bilgiyi buradan alabileceğiniz gibi, yazılımı indirmek için buraya tıklamanız da yeterli olacaktır. ASP ve ASPX kodlama dili ile yazılan proticaret’i ücretisiz üye olarak yazılımı indirebilir ve kurabilirsiniz.

Ücretsiz E-Ticaret Portalı Proticaret Local Host (Yerel Bilgisayar) Üzerine Nasıl Kurulur (Windows XP )

minegur | 18 May 2012 17:48

Daha önceki makalemde size Proticaret’ten bahsetmiştim. Şimdide kurulumunu adım adım ele almak istiyorum. Bazı forumlarda zaman zaman kurulumunda sıkıntı yaşayanlar olduğunu gördüm. Gayet basit adımlarla localhost üzerine kurup testler yapabilirsiniz.

Öncelikle Proticaret’i bilgisayarınıza kurabilmeniz için bazı gereksinimlere ihtiyacınız var:
• SQL SERVER 2005 ve üzeri versiyonlar,
• IIS (Her bilgisayarda vardır yalnızca aktif hale getirilmesi gerekir. Windows XP için IIS nasıl kurulur buraya tıklayarak öğrenebiliriz)

amazon, türkiye internet pazarına girdi!

cherry blossom girl | 20 December 2011 14:15

gittikçe gelişmekte olan türkiye internet pazarı (bkz: 12), gelişmeler öyle gösteriyor ki 2012’de çok daha büyük bir ivme kazanarak parıldamaya devam edecek. “2011’de internet pazarındaki gelişmeler” başlığı altına son anda giren olaysa e-ticaret denince akla ilk gelen isimlerden biri olan amazon‘un türkiye internet pazarına girmiş olması.

iştah açıcı meyve ve çikolata sepetleri ile pazara girdiği ilk günden beri dikkat çekmeyi başaran ciceksepeti.com üzerinden ayrıca; çiçek, mücevher ve özel günlere yönelik farklı hediye siparişi de verilebiliyor. 2006 yılında emre aydın tarafından kurulan ciceksepeti, 2011 başında hummingbirdventures‘ın yatırım yapması ile potansiyelini artırmıştı. akabinde gelişen amazon ortaklığı ile de adından daha sık söz ettireceğe benziyor.

Kaynak

YENI ONLINE ALIŞVERİŞ MODELİ: SHOP&WIN

cokbilen | 10 October 2011 11:17

E-ticaret pazaranın sürekli olarak büyümesi, ardı ardına farklı iş modellerinin de ortaya atılmasına olanak tanıyor. Private shopping ve grup alışveriş sitelerinden sonra, hayatımıza yeni bir e-ticaret iş modeli giriyor, shop&win modelinin mantığı oldukça basit, kredi kartları içinde para biriktirilmesini sağlayan chipli sistemler ile sadakat programlarının bir araya getirilerek internete uyarlanmış hali. Yani tüketiciler üye oldukları bir internet platformunda yaptıkları her alışveriş için para puanlar kazanıyorlar ve kazandıkları para puanları özel bir kulüp içerisinde harcıyorlar.

shopon365
shopon365

DropShip yöntemi ile ilgilenenler dikkat

sekoya60 | 27 October 2010 16:37

DropShipping şahsen kısa bir süre önce tanıştığım ve ilk kapsamlı bilgiyi yine bildirgeçten bir arkadaş olan msaygilar’ın buradaki bildirisinden edindiğim bir kavram..

Yukarıdaki linklerden de yararlanarak önbilgiyi edindiğinizi varsayıp esas değinmek istediğim konuya geçmek istiyorum..

Kolay eticaret yapmak

admin | 26 July 2010 18:23

Dünyada yaygın olarak kullanılan , tükiyede ise ilk defa dropshipturkiye.com tarafından yapılan bir eticaret servisinden bahsedeceğim.

Eticaret yapmak istiyorsunuz , fakat
-Tedarikçi ile uğraşmak istemiyorsunuz
-Ürün stoklamak istemiyorsunuz
-Ürün fiyat ve stok bilgilerini güncellemekle uğraşmak istemiyorsunuz
-Ürün kargolama ve paketleme ile uğraşmak istemiyorsunuz.
İşte Dropship Türkiye tüm bunları sizin için yapıyor.

Kredi Kartsız 36 Ay Taksit Yapan E-Ticaret Sitesi Duydunuz mu?

betulunlifleri | 21 July 2010 11:39

Selam sevgili bildirgec okurları,

Yakın zamanda öğrendiğim ve çok farklı bulduğum bir siteden bahsetmek istiyorum.

Site burada

Bu sitede 36 aya varan taksit imkanı ile online alışveriş yapabiliyorsunuz hemde kredi kartsız!

Eticaret konusunda türkiyede ,herkesin aynı şeyleri yaptığını düşünüyodum.
Demekki yaratıcı bişeyler yapanlarda varmış kartsizalisveris.com gibi..

Neyse lafı uzatmadan prosedürlerden bahsedeyim.
Şuradan da okuyabileceğiniz gibi..
Siteye ücretsiz olarak üye olduktan sonra, online olarak alışverişinizi gerçekleştiriyorsunuz ve site sizin kredi için uygun olup olmadığınızı kontrol edip, uygun iseniz siparişinizi gönderiyor ve size bir kart veriyor ve bu kart ile ptt ve tüm bankalardan kredinizi ödeyebiliyorsunuz.

Açık Kaynak Kodlu e-ticaret Alışveriş Sepeti: eCart

algoz | 27 May 2010 09:40

Web üzerinden gerçekleşen alışveriş işlemlerinin niceliksel verilerinin devasa boyutlara ulaştığı günümüzde Web alemi, büyüklüğü ve sektörü ne olursa olsun her türden şirketin bulunması mecburi bir hal almış olan bir satış/tanıtım/pazarlama alanı konumunda.

Şirketlerin Bunu gerçekleştirebilmesinin bir yolu, malum popüler alışveriş sitelerinde bir mağaza/dükkan açmaksa, diğer bir yolu da kendi müstakil alışveriş sitelerini hazırlamaktır. Şirketlerin bu ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmış bir uygulama olan eCart, PHP ve MySQL üzerine inşa edilmiş, şık tasarımı ve kullanışlı özellikleri ile dikkat çeken, ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir e-ticaret Alışveriş Sepeti uygulaması.

eCart, arama motorları (SEO ) ile kan kardeşliği, gelişmiş kategorilendirme altyapısı, Ajax’lı Yönetim paneli, birden fazla mağazanın yönetilebilmesi ve tüm işlemlerin tek sayfada yapılabilmesi gibi birçok özelliği şirketlere sunmakta.

Magento

samaruksa | 27 February 2010 15:53

Son günlerde adını çok duyuran eticaret sistemlerinden MAGENTO dönemin en iyi yazılımlarından biri olmaya aday. Kendi sitesinden ücretsiz olarak gerekli tüm versiyon dosyalarını rahatlıkla indirebileceğiniz yazılım Oscommerce, Opencart gibi rakiplerine hava atmaya devam ediyor.Sistemin kurulmuş halini DEMO sundan görebilrisiniz. Birçok teması bulunan yazılım ücretsiz olması karşılığında çok iyi performans göstermekte.E-ticaret sistemine yüzlerce lira vermek istemeyenlere tavsiye ederim.

e-ticaret için en iyi 5 içerik yönetim sistemi

| 24 December 2009 12:26

günümüzde e-ticaret artık yeni bir ekmek kapısı haline geldi ve sektörde çok büyük paralar dönüyor. eğer siz de internetten ticaret yapmayı planlıyorsanız önünüzde birçok seçenek var. i̇şte bu yazımda bunların en ucuz yöntemi olan e-ticaret cmslerinden bahsedeceğim.

magento
magento

magento ise ücretsiz ve ücretli olarak iki çözüm sunuyor. ücretsiz diye hemen dandik bir şey olduğunu düşünmeyin gerçekten de çok kaliteli bir sistem. küçük veya orta halli bir e-ticaret için pekala uygun bir sistem. magentonun diğer bir avantajı çok fazla tema desteğinin bulunması. ücretli ve ücretsiz temalara çok kolay şekilde ulaşabilirsiniz. türkçe dil desteği de ayrı hoş bir özellik.
örnek site (ücretsiz sürüm-mağaza sayfası)
örnek site (ücretsiz sürüm-yönetim paneli)

prestashop
prestashop

prestashop da diğer bir ücretsiz e-ticaret sistemi. zaten sitelerine girdiğinizde bu işe ne kadar özen gösterdiklerini anlıyorsunuz. yine de kısaca bahsetmek gerekirse; paypal desteği, türkçe dil desteği, google analytics entegresi gibi özelliklere sahip.
örnek site (mağaza sayfası)
örnek site (yönetim paneli)

yönetim paneli için:
username: [email protected]
password: prestashop_demo