bildirgec.org

engellendi hakkında tüm yazılar

Engelli olan benim !

endop | 24 May 2011 13:42

Akşamüzeri parkta önüne çıkan genç adam korkuttu onu.Elinde dergiler vardı bu genç adamın , kibarca sordu ; ” Engelliler için yardım topluyoruz ,bu dergileride o yüzden çıkardık , bir tane almak ister misiniz ?” Cebindeki tüm parayı düşündü çocuk , acaba bu adam parayı bozabilecek miydi ? Bozsa bile bir sürü bozukluk nasıl taşınacaktı! ” Abi , öğrenciyim ben ya ” diye kendini savundu çocuk ve hızla uzaklaştı oradan , ayağında yeni alınmış ”converse”ler ,elinde 3g bağlantılı son model telefonuyla birlikte. Düşünmedi bile engellileri , ne önemi vardı ki onların , sayıları çok azdı zaten , hiç görmemişti onları yolda yürürken !

Türkiye’de engellere devam : farmvilla

omeroguz | 05 October 2009 13:48

Türkiye’de sitelerin engellenmesine alıştık artık ama bu sefer engellenen site milyonlarca oynayanı olan facebook üzerinden türkiyede populeritesi her gün artan farmville

3 Ekim sabahı engellendiği yayınlandığı site olan zynga.com’un nesi sakıncalı bulundu bilinmiyor.Facebook üzerinden oyunu oynamak isteyenlerin karşısına şu yazı çıkıyor:
“5651 sayılı yasa uyarınca katalog suçlar kapsamında yapılan teknik inceleme ve hukuksal değerlendirme sonucunda; bu internet sitesi (zynga.com) hakkında telekomünikasyon i̇letişim başkanlığı’nın 02/10/2009 tarih ve 421.02.02.2009-272446 nolu kararı gereğince i̇dari̇ tedbi̇r uygulanmakta

farmvilla nedir?
farmvilla internet üzerinden oynanan bir çiftlik oyunu daha fazla bilgi için
şunu söylemek isterim oyunun tek kötü yanı bağımlılık yapıcak derecede eğlenceli olması

myspace ve last.fm yasaklandı

feveran | 21 September 2009 23:59

T.C. Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan herkese bayram hediyesi. 19 eylül 2009 tarihi itabariye tüm dünyada milyonların kullandığı ve özellikle ülkemizde amatör ve profesyonel sanatçıların uğrak yeri olan www.myspace.com adlı gelişmiş paylaşım kültür sitesi yasaklanmıştır.

Yine milyonların kullandığı yasal müzik sitesi last.fm’de aynı tarihte yasaklanmıştır. Youtube kendisine güzel arkadaşlar buldu böylece. Eminim ki bu iki sitenin kapatılması youtube’nin kapatılmasından daha kötüdür. Daha fazla yazmıyorum.

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.
T.C. Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 26.06.2009 tarih ve 2009/45 sayılı kararı gereği erişime kapanmıştır.

Google ENGELLENDİ !

mkd | 04 December 2008 01:18

google engellendi
google engellendi

Google engellendi, ancak bu sefer Türk Telekom tarafından değil Kaspersky tarafından. Bilgisayarlarında Kaspersky Antivirüs bulunan kullanıcıların Google’a erişimi an itibariyle sağlanamıyor.. Kaspersky’ın internet sitesinde konuya ilişkin bir yazı hala çıkmış durumda değil.

Not : Bilgiler öznel olup herhangi bir kaynaktan alınmamıştır. Belki benim bilgisayarımdan kaynaklanan bir hata olabilir.

Kaspersky’dan oluşan geciçi bir engelleme olduğu anlaşılmıştır.. Şu an rahat bir şekilde giriş yapılıyor

izlesene.com ve vidivodo.com siteleri engellendi

pisho | 12 September 2008 11:13


webrazzi de haberi yapılan konu hakkında Nokta A.Ş yetkililerinin yaptığı yorumlardaki açıklama şu şekilde;

izlesene.com 5651 saylı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yolu ile İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunun uyarınca “Yer Sağlayıcı” durumundadır ve Türktelekomünikasyon Kurumundan aldığı Yer Sağlayıcı belgesi mevcuttur. Buna rağmen tarafımıza resmi yolla ulaşmış bir uyarı veya bildiri olmamıştır. Bize ulaşan her türlü talebi resmi olmasa bile zaten kaldırıyoruz. Böyle birşeyin olmaması gerekirdi. Avukatlarımız konuyla ilgili yoğun olarak çalışmakta.

önce youtube ardından dailymotion ve şimdi de izlesene & vidivodo siteleri.. durum gerçekten çok vahim.