bildirgec.org

eğlenceli hakkında tüm yazılar

Bilgisayarınızdan el yazınızla e-mail gönderin

Sami Erguner | 08 June 2011 18:16

Marka bilinirliği ve dünyada 100’den fazla ülkedeki yaygın satış ağı ile Pilot kalemleri Japonya’nın en köklü ve büyük kalem üreticisidir. Pilot tarafından geliştirilen bir web uygulaması ile artık isteyenler kendi el yazılarını kullanarak sevdiklerine e-mail gönderme özgürlüğüne kavuşabiliyor. Bunun için yapmanız gereken “buraya” tıklayarak ilgili web sitesindeki videoyu izledikten sonra next butonuna tıklayarak devam etmek. Eğer bir yazıcınız yoksa harf tablosunu pdf olarak print ederek bilgisayarınıza kaydedip, photoshop veya benzeri bir programda da size özel el yazısı karakterlerinizi oluşturabiliyorsunuz.

Süt adası

BENTOL | 08 January 2011 11:39

Tetra Pak içerisinde sütün faydalarını anlatan ,yeni oyunlar ve bu oyunlar neticesinde çeşitli hediyeler kazanılabilen bir site yayınlamış.

hayatı sorgulamanızı sağlayacak 10 oyun

xerre | 16 November 2010 10:46

oyun, denince aklımıza ilk olarak genellikle “eğlenece” unsuru gelir. hoş vakit geçirebileceğimiz, kafamızı dağıtabileceğimiz, ufak bir süre olsa da sorunlarımızı unutmamızı sağlayabilecek bir araç olarak görürüz oyunları.

bu bildiride oyunların bu “eğlence” unsurunu gözardı edip biraz düşünmemizi sağlayacak hatta ufak da olsa hayatı sorgulamamıza yardımcı olacak 10 adet oyuna yer vereceğiz. hepsi küçük boyutlu hepsi de muhteşem bir kurguya sahip.

The Company of Myself

bence dünyanın en dokunaklı ve en anlamlı oyunu. ve de en başarılı yalnızlık betimlemesi. dikkat edin, bitirince kendinizi çok kötü hissediyorsunuz.

Every Day the Same Dream

hayat gibi bir oyun. her gün aynı rüya. oyunda farklı bulmacalar var. fakat amaç bulmacaları çözmek değil. günü farklı kılabilmek için bir şeyler yapabilmek.

Dijital Dürbünlü Kamera!

kagit kalem silgi | 19 October 2010 17:12

Thanko’s ilginç tasarım fikirlerinden biri daha..
8 Mpix kamerası ile kullanıcısına video görüntüleri veya fotoğraf çekme imkanı sağlayan dürbün, bu özelliği ile rakiplerinden ayrılıyor.

Diğer özellikleri ise şu şekilde:
Cihazda iki video modu VGA modu mevcut.
VGA (640 x 480) ve (320 x 240) WVGA ..
Video kaydını AVI formatında yapıyor.
4032 × 3024 resim çözünürlüğü sunuyor.
Dürbün kamerası, 4x dijital zooma sahip.

Yaratıcı ve sıradışı tasarımlar burada

misterial | 15 October 2010 16:30

Bun Design;yaratıcılık konusunda sınır tanımayan bir firma. akla hayale gelmeyecek fikirlerin bir eşyada nasıl hayat bulduğunu görmelisiniz.Askı şeklinde takılık, robotlardan oluşan tuzluk veya karabiberlik,kalp şeklinde yumurta pişirebileceğiniz tava,size ve aşkınıza özel tasarlanabilir anahtarlıklar ve daha bir sürü şey bu sitenin içinde………..
Sitede birbirinden ilginç ve eğlenceli tasarımları keyifle inceleyebiliyor aynı zamanda beğendiğiniz tasarımları satın alabiliyorsunuz. Benim de sürekli takip ettiğim sitenin, ara sırada yarışmaları olmakta, bu yarışlara kendi tasarladığınız materyalleri gönderme şansınız da var. Ev dekorasyonunda da ufkunuzu açan bu eğlenceli siteye mutlaka uğrayın derim.

Google Streetview arabasını görünce nasıl davranılır?

bteoman | 20 July 2010 17:10

Google Streetview hakkında pek çok şey yazıldı ve söylendi. Peki siz Google Streetview arabasını görseniz nasıl davranırdınız? İşte eğlenceli bir örnek :

Google Streetview
Google Streetview

Türkiyede de böyle bir uygulama yapılsa neler oldurdu merak ediyorum…

Kikkerland Şeritli Mekanik Müzik Kutusu

zabun | 17 December 2009 17:37

Güzel melodiler çalan mekanik müzik kutularından hoşlanmayan yoktur sanırım. Kikkerland bu klasikleşen müzik kutularını yeni bir yorumla tasarlamış ve kullanıcının istediği melodiyi oluşturabildiği bir hale getirmiş. Bunun için eski müzik kutularındaki notaları basan dönen tambur yerine, delikli şeritlerden faydalanılmış. Kullanıcı zımba aracılığıyla, istediği notaların istediği zamanlarda çalınmasını sağlayacak şekilde, şerit üzerinde delikler açıyor. Hazırlanan şerit müzik kutusuna takılıp mekanik kol sabit bir hızla çevirildiğinde, melodiler dökülüveriyor. Mekanizmaya takılı şeridin iki ucu birbirine yapışıtırarak hazırlanılan melodinin sürekli çalması sağlanabiliyor. Ürünün geniş ve dar şerit çalan iki türü bulunuyor. Geniş olan daha geniş bir ses yelpazesine sahip ve daha karmaşık melodiler çalabiliyor.

[ixiqi] [grand-illusions] [youtube ı ıı ııı ıv ] [wma video]

Miller Limited Edition

onogono | 29 September 2009 10:09

MANATWORK (Manajans JWT) Miller‘ın özel tasarımlı “Miller Limited Edition” şişelerini tanıtmak için oldukça şık, basit ama bir o kadar da eğlenceli bir mikro site hazırlamış.

Site özetle hazır sample’ları kullanarak kendi müziğinizi yaratabileceğiniz bir mixer. Seçtiğiniz sample’lara paralel olarak hareket eden görseller müziğe ayrı bir tat katıyor.

Engin Günaydın’dan iPod Shuffle ödüllü Az Tuşlu Piyano.

onogono | 24 July 2009 09:27

Uzun süredir TEBreklamlarında izlediğimiz, Avrupa Yakası‘nın Burhan Altıntop’u Engin Günaydın, bu kez oldukça komik ve eğlenceli bir advergame ile karşımızda.

TEB‘in Pratik İnternet Şubesi‘nin tanıtıldığı son reklam filminde piyanodaki tüm tuşları kullanamadığı için daha pratik bir piyano isteyen Engin Günaydın, aradığı az tuşlu piyanoyu sonunda kendisi icat etmiş ve sizi de bu piyanoyu çalmaya davet ediyor.