bildirgec.org

eğitim öğretim hakkında tüm yazılar

Ücretsiz Bilişim Teknolojileri Kursu

uykusuzkedi | 11 September 2009 13:00

Tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan Avrupa Bilgisayar Yeterlilik Sertifikası (ECDL) eğitimini tamamen ücretsiz olarak bu siteden alabilirsiniz.

Herhangi bir şekilde para kazanma amacı gütmeyen site, gönüllülük esaslı kurulmuştur ve “Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak” Projesi adı altında Türkiye’den 1.000.000 genci bilgi ve iletişim teknolojileri alanlarında eğitmeyi hedeflemektedir. Projenin detaylı anlatımı için tıklayınız.

Kurs işletmenlik programları ve bilişim teknolojileri alanlarında oldukça kapsamlı bilgiler veriyor. Projenin sponsorları arasında Microsoft Türkiye de bulunuyor.

Eğitim Sistemleri’ne Karşı Bir Yazar

tekin61 | 26 October 2008 07:32

Ivan Illıch

Rus yazar Ivan Illıch, 1926 yılında Viyana’da doğdu. Roma Gregoryen Üniversitesi’nde doğa bilimleri, tarih, felsefe ve teoloji okudu.

Ivan Illich

“Okulsuz Toplum” kitabını ise düşüncelerinin olgunluk çağında yazdı. Bu kitapta kutsallaştırdığımız “okullarımızın” aldığı durumu, eğitim siteminin politikanın oyuncağı oluşunu ve eğitim sisteminin oluşturduğu ekonomik ve sosyal sorunları eleştiriyor.

Okulsuz Toplum
Yazarımız bu kitapta “eğitim şart” diyerek para akıtılan okulların, toplumdaki zengin-fakir arasındaki eşitsizliği körüklediğini söylemektedir.

Fransa’da Eğitim

yahyakemal | 22 August 2008 15:40

campus france, bir öğrencinin fransa’da okumayı aklına koyduktan sonra her türlü bilgiye ulaşmasını sağlamayı amaçlayan bir site.
campus france-türkiye ise tamamen türkçeleştirilmiş halde hizmetinizde.

her şeyden önce müthiş bir kurs arama motoru var.
sitede yer alan diğer bölümler ise başlıca şu şekilde;

fransa’da çalışmak,
fransa’da oturum,
öğrenci vizesi almak,
fransa’da kayıt yaptırmak
başvuru kılavuzu

teknoloji sınıfları artık halkın sayılır

kahkar | 20 January 2007 15:54

Okullardaki bilgisayar sınıflarını artık anneler, babalar, veliler veya yoldan geçen vatandaşlar da kullanabilecek. Fırsat bu fırsat bilgisayar öğreneyim diyenler, gözüne kestirdiği en yakın okula gidecek, öğretmenler de hemen yardım edecek. [via]