bildirgec.org

duyuru hakkında tüm yazılar

Bu Bir İsyan Duyurusudur

meflug | 21 December 2010 16:01

Alma dedim aldı… Beğenmedim, aşağıladım, “bizimle alay ederler” dedi. Anlam veremedim, sorguladım, sonuca ulaşamadım, rüyalarımda sayıkladım, başıma ağrılar girdi, stres yaptım, eni sonunda pes

Hotmail’den Yeni Güvenlik Sistemleri

Atomic Bomb | 29 September 2010 16:14

Son bir kaç yılda çıkan daha iyi alternatifler hotmail’i geride bıraktı. Hotmail ve MSN ikilisi 2000’li yıllara damga vuran teknoloji devleriydi. En popüler oldukları zaman kime sorarsanız sorun msn’in rakibi olamayacağını söylüyordu. Kendi kişisel çevremden gördüğüm kadarıyla artık hotmail ve msn çok da fazla kullanılmıyor.

Bunu gören hotmail bir takım yenilikler yapıyor. Tabii bu yaptığı yenilikler gmail’e geçenleri geri getirir mi bilinmez ama bu son adım fikir olarak gayet güzel.

Yeni Siteler Keşfedelim – II

Atomic Bomb | 06 September 2010 14:33

CloudCanvas: Online bir resim düzenleme programı arıyorsanız, üstelik bunun bedava olmasını istiyorsanız bu site biçilmiş kaftan. CloudCanvas, HTML5 tabanlı olduğundan flash veya tarayıcınıza herhangi bir eklenti kullanmadan çalıştırılabiliyor.

Xroxy: Bazen internetin güzel hizmetlere erişmek o kadar kolay olamayabiliyor. Kimi siteler sadece amerikan ip’lerini kabul ediyor, bunlara girebilmek için proxylere ihtiyacımız olabilir. İşte taze ve kaliteli proxy listeleri için bu siteyi kullanabilirsiniz.

Facebook canlı yayına başladı

lazaronnie | 16 August 2010 18:41

facebook sosyal katılıma imkan sağlayan yeni bir canlı yayın uygulamasını hizmete soktu. böylece kullanıcılar görüşlerini facebook’a interaktif olarak iletebilecek.

facebook live olarak adlandırılan yeni servis, basitçe firmanın tv kanalı gibi düşünülebilir. misalen çoğu web sitesi nasıl ki bir de kendine blog açar ve duyurularını buradan yürütür, bu da yeni nesil bir canlı yayın bloğu gibi sayılabilir.

ie8, 1 milyar malware engelledi

admin | 26 July 2010 10:02

ürün müdürü james pratt bloğunda yaptığı duyuruda, smartscreen filter isimli eklenti yardımıyla 1 milyar adet zararlı yazılımın yüklenemeden engellendiğini öne sürdü.

smartscreen filter isimli yazılım, ziyaret etmeye çalıştığımız sitelerin adreslerine ait sicil bilgilerini özel bir sunucudan sorguluyor. eğer sunucudan zararlı içerik yanıtı alınırsa ekrana uyarı mesajı koyuluyor ve söz konusu bağlantının bilgisayarımıza zarar verebilecek yazılımlar içerdiği bildiriliyor. bu sayfadan nasıl kurtulabileceğimiz konusunda ipucu vermeyi de ihmal etmemişler.

Moe Designdan Moe Scroll 1.7

kenanaltun | 10 July 2009 12:21

Moe Design Joomla CMS içerik yönetim sistemi kullananlar için Joomla 1.5 uyumlu Moe Scroll ürününün 1.7 versiyonunu duyurdu.
Bu ürün ile birlikte Joomla kullanılan web sitelerinde duyuru ve güncel bilgileri isteniler yerde sunmak mümkün.
Birbirinden farklı şekillerde; metin, paragraf, resim, html içerik vs. istenildiği şekilde ve birbirinden farklı efektlerle yayınlanabiliyor.
Moe Scroll demosu için burayı tıklayınız.
Moe Scroll; Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Internet Explorer, Apple Safari, Opera, Maxthon gibi en popüler tarayıcılarda sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Vattoz.com Satılık Olduğunu Duyurdu

snapx | 22 June 2009 15:44

Müzik listeleri oluşturma ve bedava müzik dinleme servisi olan vattoz.com satılık.satış kararını neden aldıkları bilinmiyor ama görünüşe göre servisi satın alan ve destekleyen birileri çıkmazsa bedava müzik dinleyebildiğimiz bu sayfada internet tarihine gömülecek gibi.

erciyes pardus dergisi sayı 5

TeCHpoWeR | 21 November 2008 11:55

linux topluluğu olarak (erciyes üniversitesi) iki ayda bir çıkardığımız linux dergisinin yeni sayısı (5) çıkmıştır.
dergiyi indirebileceğiniz adres:
http://pardus.erciyes.edu.tr/

herkese bol penguenli günler…

celil sırma
erciyes üniversitesi linux topluluğu