bildirgec.org

kenanaltun

11 yıl önce üye olmuş, 53 yazı yazmış. 1 yorum yazmış.

küre tv den görüntü kaydı.

kenanaltun | 08 June 2010 10:35

küre tv den video kaydı yapılabiliyormu, üye olunduğunda göremedim. sadece hd kalitesinde görme özelliğimi var üyeliğin. konu ile ilgili ayrıntılı bilgisi olan varsa paylaşabilirse memnun olurum.

Matematik formülü ile araba parketme yöntemi

kenanaltun | 14 December 2009 19:00

Simon Blackburn Londra’da Royal Holloway College Üniversitesinde matematik profesörü. Vauxhall Motors firması ile geliştirdikleri bir formül sayesinde bir arabayı mükemmel olarak parketmenin yolunu bulmuşlar. Formül şu :

r : Aracın dönüş çapının yarıçapı
l : Aracın ön ve arka tekerlekler arasındaki uzaklık
k : Aracın burun uzunluğu
w : Bitişik aracın genişliği
İlginç bir uğraşı olduğu muhakkak. Ama kendi kendini parkeden araçlarda kullanılan yazılımda sanırım bu tip bir formül kullanıyordur.

Virüs girmeyen sistem

kenanaltun | 20 July 2009 14:46

Antikor
Antikor

İskenderun’da yaşayan 2 yazılımcı arkadaş Erkan Demirkan ve Sertaç Çelik geliştirdikleri Antikor uygulaması ile bu yazılımın kurulu olduğu sistemlere virüs girmeyeceği iddiasında bulundular.
Yazılımın 2009.07 versiyonu olan son sürümü sitesinden indirilebiliyor.
Yazılımcı ekip ürünlerini İngilizce ve Çinceyede çevirerek yurtdışından gelen talepleri karşılama düşüncesindeler.
Yazılım firmaları içinde antijen adında geliştirdikleri ürünle firmaların üretmiş olduğu yazılımlarını koruyacağını ifade etmekteler. Detaylı bilgi sitelerinde

ve işte Pardus 2009

kenanaltun | 18 July 2009 13:54

Tübitak tarafından geliştirilen Linux çekirdeği kullanan Pardus yeni sürümü ve yenilenen arayüzü ile 18.07.2009 kullanıcıları ile buluşuyor. Tamamen ücretsiz olan dağıtımının indirilmesi için 1 gün kaldı.

pardus 2009
pardus 2009

Yeni sürümün ekran görüntüleri ve yeni eklenen özellikler ile ilgili detaylı bilgiler için sitesini ziyaret edebilirsiniz

MS Office Hackerların girişi için Kolay Lokma

kenanaltun | 16 July 2009 13:39

Microsoft firması Office ürün ailesinden Office XP, Office 2003 ve Office 2007 programlarını kullanan müşterilerinin geçici olarak sistemlerinden kaldırmalarını tavsiye etti. Gerekçe olarakda içinde bulunan bir açıktan hackerların saldırı yapacakları konusunda önlem amaçlı bunu yapmalarını söyledi. Bu tehditlerden yine Microsoft ürünü olan Office 97 kullanıcıları etkilenmiyor.
Ayrıca Microsoft ürünü olmayan Open Office Kullanan kişilerde ebu tehditlerden etkilenmiyor.
Microsoft kullanıcılarına, olası saldırılardan en hafif şekilde kurtulabilmek için sitesinden yayınladığı güncellemeninsistemlerine yüklemesi gerektiğini bildirdi.

Moe Designdan Moe Scroll 1.7

kenanaltun | 10 July 2009 12:21

Moe Design Joomla CMS içerik yönetim sistemi kullananlar için Joomla 1.5 uyumlu Moe Scroll ürününün 1.7 versiyonunu duyurdu.
Bu ürün ile birlikte Joomla kullanılan web sitelerinde duyuru ve güncel bilgileri isteniler yerde sunmak mümkün.
Birbirinden farklı şekillerde; metin, paragraf, resim, html içerik vs. istenildiği şekilde ve birbirinden farklı efektlerle yayınlanabiliyor.
Moe Scroll demosu için burayı tıklayınız.
Moe Scroll; Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Internet Explorer, Apple Safari, Opera, Maxthon gibi en popüler tarayıcılarda sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Ücretsiz Asistanınız

kenanaltun | 17 October 2008 12:05

Masaüstünüze çok kullanışlı notlar alabileceğiniz, gerektiğinde bu notların uyarı ve alarm vermesini sağlayabileceğiniz Masaüstü Notları, Günlük – Haftalık – Aylık veya belirli periyotlarda takvimler oluşturup hazırlayabileceğiniz Organizer, Adres ve Telefonları kaydedebileceğiniz gelişmiş bir Adres Defteri, Hesap ve Alacak-Verecek tutabileceğiniz basit bir Hesap Defteri, Farklı döviz kurları ve farklı para birimleri tanımlayabilme, Döviz kurları izleyebilme, Boy-kilo hesabınız, Günlük tutmanıza yardımcı günlük modülü, Ekranınızı istediğiniz zaman kilitleyebileceğiniz Ekran kilitle yardımcısı, Resim göstericisi ve kayıtlı telefonları 56K modem ile arama yapabilen Telefon çeviricisi, Periyodik cetvel, Ülkeler Almanağı, Bilgisayar Terimleri Sözlüğü ve daha birçok programcığı ve modülleri içinde barındıran Asistan Pro yazılımı tamamen ücretsiz olarak kullanılabilmekte.

Programı indirmek için bu adresden, program hakkında detaylı yardım alabilmek için buradan, Programın genel sayfasına ulaşmak için ise buradan ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Logo Tasarımı

kenanaltun | 08 October 2008 13:10

kendi işyerim için profesyonel ve etkileyici bir logo tasarlatmak istiyorum. logo tasarlayan profesyonel grafiker arkadaşlar varsa, 1 Yıllık 100MB Web hosting karşılığında yaptırabilirim.

Canon’un Küçük Ofisler için Yeni Harikası

kenanaltun | 05 October 2008 17:47

yeni aldığım bir yazıcıyı pillinetwork sakinleri ile paylaşmak istedim. canon mf-4150 modeli. cihaz özellikleri arasında yazıcı, tarayıcı, fotokopi ve fax bulunmakta. fakat rakipleri arasında öne çıkan özelliği fiyatının çok uygun olması ve çift taraflı baskı yapabilmesi.

canon mf 4150
canon mf 4150

Ayrıca piyasadaki ürünler arasında boyutları itibariyle en az yer kaplayan çok fonksiyonlu bir ürün olması küçük ofislerde tercih edilebilirliğini artırmakta.
Son derece memnun olduğum bu ürünü arkadaşlarla paylaşmak istedim. fiyat aralığı 290 – 330 YTL arasında değişmekte. birçok elektronik ve bilgisayar mağazasında ve bilgisayar firmalarında bulunmakta, son derece kolay temin edilebilen bir ürün.
ürünün internet sitesinde detaylı teknik bilgilerde mevcut.

Siz dünyaya geldiğinizde neler oluyordu

kenanaltun | 23 August 2008 07:58

Bu sitede çok ilginizi çekeceğini düşündüğüm bir bölümü paylaşmak istedim. Doğduğunuz tarihi yazıyorsunuz ve siz dünyaya geldiğinizde Türkiye’de ve tüm dünyada neler olup bittiğini, Cumhurbaşkanının ve başbakanın kim olduğunu, dolar ve markın ne kadar olduğunu, ekmek fiyatını, time dergisi, hürriyet gazetesi ve farklı dergilerin kapak resimlerini, şampiyon takımı (ben doğduğumda Trabzonspor şampiyonmuş bende şimdi Trabzonda yaşıyorum :), ayın görüntüsünü, burcunuza ait bilgileri ve sizin burcunuzda olan ünlüleri, burcunuza göre taşınızı ve çiçeğinizi, doğduktan sonra saniyesine varıncaya kadar kaç yaşında olduğunuzu bir sonraki yaşınıza ne kadar kaldığını, ortalama türk erkek/kadın ve gelişmiş toplumların erkek/kadın yaş ortalamasına göre ne kadar tahmini ömrünüz kaldığı (bu sadece sayısal bir tahmin, gaybı ancak Allah bilir), hicri tarihe göre doğum tarihinizi ve ana rahmine düştüğünüz tarihi ve daha birçok bilgiyi ekranımıza döküyor. sitede arkadaşına tavsiye et bölümüde bulunmakta. Burdan çıktı alarak saklayabilirsiniz. Çok faydalı bulduğum bu servisi tanıtmak birçok kişinin arayıpta bulamadığı bilgileri buradan bulmasını sağlamak düşüncesinde buradan paylaşmak istedim.