bildirgec.org

dövme hakkında tüm yazılar

ÖNYARGILAR…Ayağımızda görünmez prangalar

bithikotsis | 27 April 2011 13:40

Geçmişte yaşadıklarımız, gelecekteki yaşayacaklarımız…Hani derler ya geçmişe mazi geleceğe niyazi derler diye. İşte aslında o diyenlere sormak lazım, geleceğini neye göre planladın, gelecekte neye göre karar aldın diye.

Düşündüğün herşeyin gerçek olduğunu sanmak. Belki de budur bizi karar alırken uzun uzadıya uğraştıran, ”eyvah yoksa tekrar bu olacak mı?” diye düşündüren.

Önyargılar kararlarımızı etkilemiyor değil. Her ne kadar biz karar alırken ”hayır sadece yalın düşünüyorum, kesinlikle başka şeylerden etkilenmiyorum.” desek de illa ki feyz aldığımız, ya da olumsuz intiba aldığımız şeyler bunda rol oynuyor.

En tuhaf 8 vücut modifikasyon yöntemi

admin | 25 December 2010 12:46

kaynak

Dünyanın en tuhaf 8 vücut modifikasyon yöntemi.

eyeball tattoo
eyeball tattoo

1. Gözbebeğine yapılan dövme Eyeball tatto.
Birinci sırayı herhalde göz bebeğine yapılan bu gözbebeği dövmesi alır desek yalan olmaz hani. Cornea dövmeciliği mümkün değil gibi görünüyor ancak 2000 yıldır biliniyor ve yapılıyor. 19. yüzyılda yaygın hale geldi ve aynı zamanda cornea scarlaşması ve leukomi bozukluklarının giderilmesi için kullanılıyor.

scarification tattoo
scarification tattoo

2. Deriyi kazıma-soyma yöntemi. Scarificatio
Estetik ve ruhani bir mutluluğa eğişmek için kontrollu bir yöntemle yapılan yaratıcı ve artistik bir uygulama. Vücudun kazınması işleminde, deri kesilerek çizikler oluşturuluyor. Birçok insan tarafından diğer “tatto” yöntemine göre daha az acı olduğu söylenmesine rağmen, bu işlemi uygulayanlar bunun biraz daha yoğun bir işlem olduğunu belirtiyorlar.

moodİNQ ile Kendi Dövmelerini Yapın

janox | 12 April 2010 14:36

Kalıcı dövme çoğu kişinin yapmadan önce çok düşündüğü ve geçmemesi sebebiyle tereddüt ettiği bir karardır. MoodINQ ise bu soruna bir çözüm getiriyor.

Yüksek kalite tattoo örnekleri

rhymes | 04 January 2010 19:38

Tattoo sevenlere veya yaptıracak olanlara kaynak olabilecek güzellikte, yüksek kalitede, farklı tekniklerle ve farklı görsel öğelerle hazırlanmış örnekler.

10 yeni photoshop dersi

siriusbee | 15 October 2009 12:29

psdtuts‘ta son zamanlarda yayınlanan yeni photoshop derslerini bir araya topladım. Yepyeni 10 photoshop dersi eminim bu işle ilgilenen birçok kişinin ilgisini çekecektir.

Buzlu Manipülasyon Dersi

Son zamanlarda en çok beğendiğim çalışmalardan olan “Zamanı Durduramazsın” konulu bu fantastik manipülasyon dersinde, buz efektinden, montaja, renk ayarlarından manipülasyon yapmaya kadar birçok teknikte kendinizi geliştirebilirsiniz. Ortaya çıkan sonuç neredeyse bir şaheser.

Kesik Kol Efekti

CS3’te hazırlanan bu derste normal bir kol resmine bir kaç montajla nasıl kesilmiş efekti verebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

htc tattoo

schizophrenia13 | 08 September 2009 12:52

htc tattoo
htc tattoo

htc’nin android işletim sistemli serisini devam ettiren yeni telefonu tattoo tanıtıldı. daha önce benzerlerini gördüğümüz tasarımında tuş takımında farklılaşmaya gidilmiş, değiştirilebilen kapağı ve kapak çeşitleriyle de kişiselleştirme olanağı sunulmuş. facebook, twitter ve flickr gibi sosyal ağlarla bağlantı sağlayarak daha aktif bir kullanım amaçlanmış.

htc tattoo
htc tattoo

bazı özellikleri:

AZİZ NESİN

akoni | 19 August 2009 12:31

AZİZ NESİN 90′ lı yılların başında bu milletin % 60′ ı aptaldır demiş. Ben inanmıyorum.

Dövme gençliği bozar!!

| 17 July 2009 14:26

http://w9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?tarih=17.07.2009&Newsid=249056&Categoryid=1

Artık bizde dövme paylaşabiliyoruz…

bariskareli | 07 May 2009 17:36

Dünyanın en çok aranan anahtar kelimelerinden bir tanesi olan “Tattoo” , ülkemizde birçok internet kafede yasaklı olmasına rağmen gelişimini sürdürmekte. Her geçen gün yeni bir stüdyo ve yeni bir dövmeci türüyor. Her nekadar devletimiz hala yasal olarak kabul etmesede bir dövmeciler derneği bile kurulmuş.
Hangisi steril çalışıyor bilinmesede, bilinen 3000’e yakın dövme stüdyosu ülkemizde hizmet vermekte. Ve sonunda bir dövme paylaşım serviside artık kendi anadilimizde hizmet vermeye başladı http://www.tattoocu.com .
Servis daha yeni açılmış ancak şimdiden 800′ civarında dövme sever ve 74 tane dövme stüdyosu sisteme kaydını yaptırmış.
Bir çok servisin verdiği hizmetlerin tümünü veren bu servis, piercig, kalıcı makyaj, video, dövme ve desenlerinizi yükleyebileceğiniz bir sistem sunuyor. Arkadaşlığın ikinci planda bırakılması sistemin genel eksiklerinden sayılabilir ancak , ferah tasarımıyla ve kullanım kolaylığıyla üyelerinin ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabileceğini umuyorum.