bildirgec.org

door hakkında tüm yazılar

Mikrop öldüren kapı kolu

siyasal | 28 December 2011 12:59

Matt Roberts özellikle hastanelerde kullanılması amacıyla geliştirdiği “Hygiene Handle” isimli kapı kolu mekanizması ile hijyeni artırmayı hedefliyor.
Sistem, kişinin kapı kolunu tutuğu anda eli üzerine 23 ayrı basınç noktasından anti-bakteriyel sıvı püskürtülmesini sağlıyor. Enfeksiyonların azalması amaçlanmış. Nasıl çalıştığını buradaki videodan ayrıntılı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Acil Durum Alarm Kapı Kolu

serversistemci | 05 January 2009 10:01

Acil Yardım Kapı Kolu
Acil Yardım Kapı Kolu

Hiç banyoda düştünüz mü? Peki, düşseydiniz ve sakatlansaydınız nasıl kurtulurdunuz? İşte bu durumlar için Haishan deng bir kapı kolu mekanizması tasarladı.
Kapının nasıl çalıştığına gelirsek; siz bir telefon numarasını ve belli bir zaman süresini programlarsınız ve belirttiğiniz sürede dışarı çıkarak dış koldaki “Cancel” iptal düğmesine basmazsanız, kapı belirlediğiniz numarayı arayarak haber verir. Kapı üzerindeki ses düzeneği sayesinde, siz de durumu haber verebilirsiniz. Ya da kapı üzerindeki düğmelere erişebiliyorsanız bu sayede de yardımcı olabilecek bir yere haber verebilirsiniz.

Akıllı kapı

d o g u h a n | 02 April 2008 18:00

Artık kapıda kalmaya son. Bu akıllı kapı sayesinde kapıda kalma devri sona erecek. Uzaktan kumandayla açılabilen ve şifre konulabilen kullanışlı bir kapı. Dışarıda kaldığınızda şifreyi girerek kapıyı açabiliyorsunuz. Ürün özellikleri ve daha fazla bilgi için tıklayınız =
1, 2

hackerların yeni gözdesi ! :( XSS !;:(

taninmayan-68170 | 07 November 2007 14:51

konu veri güvenliği olunca elbetteki önemli bir konu !
konu hakkında en ayrıntılı korunma rehper kılavuzu
http://en.wikipedia.org/wiki/Cross-site_scripting

bizimkiler de konuyu kısaca tr çevirmişler
http://tr.wikipedia.org/wiki/Cross_site_scripting
ama çeviri kısaca söyle olmuş
” scriptlerdeki açıklar sayesinde hikırlar sizi haklarlar,
dergibi kısa ve öz bir açıklama olmuş

iyide kardeşim
bana bildimediğim bir şey söyleki
bu gibi olası saldırılardan kendimi nasıl koruyayım desemde
bu konuda 1 satır bile bir açıklama malesef yok

TOKİ’de skandal mı var?

kalamara | 18 July 2007 13:05

TOKİ’de skandal mı var?
‘Erdoğan’ın dağıttığı anahtarlar kapıyı açmadı’
Eskişehir’de evleri teslim edilmeyen Sıraevler toplu konut hak sahipleri,TOKİ‘yi protesto etti.

Kirada olduğunu söleyen Cengiz Çelik de “Burada kendimizi kullanılmış hissediyoruz. Aile düzenimiz bozuldu, plan yapamıyoruz. Kimse bir şey söylemiyor. Muhatap bulamıyoruz” dedi.

Parmak izi okuyculu kapı kilidi

2006 | 29 December 2006 15:00

Buradan detaylarına ulaşabileceginiz bu ürün güvenlik konusunda içimizi biraz rahatlatacak gibi. Parmak izi okuyuculu bu kapı kilidi ile filmlerde görmüş oldugumuz güvenlik önlemlerini artık evlerimizde de kullanmamız mümkün. Bu ürünün başka bir güzel yanıysa 138 e kadar farklı kişi kaydı yapabiliyorsunuz, ancak bu kadar çok güvenebileceginiz kişi bulabilirmisiniz? bu bir soru işareti…

Açıklanan Satış Fiyatı : 199$

Sudan Sebeple Geçmemezlik Etmeyin

zabun | 02 July 2006 22:30

Daniel Harper imzalı kapının gövdesi yerine sudan oluşturulmuş bir duvar mevcut. Kapı kapalıyken ortasından geçebilirsiniz ama ıslanmayı göze almalısınız. İçindeki, bir devir-daim motoruyla, altta biriken su, üstten bir doğru boyunca veriliyor. Suyun sicim şeklinde kesintisiz akması sağlanmış.

Watur Door by Dan Harper