bildirgec.org

domuz gribi hakkında tüm yazılar

Bir Domuz Gribi Hikayesi

koskun | 07 July 2010 09:45

Domuz gribinin patlak verdiği,maksimum seviyeye ulaştığı günlerde yani 2009 yazından 2010 baharına kadar olan sürede,Ukrayna’da çalışmaktaydım.

Başlarda hiç kimse bir yorum yapamıyordu,neler olabileceği hakkında kimsenin bir fikri yoktu. Gel zaman git zaman olay iyice büyüdü,seyrettiğimiz haberlerde,sanki dünyanın bütün şehirleri karantina altına alınmış gibiydi. Çalıştığım iş yerinde bile,maske takmak zorundaydınız.

Ukrayna’da ise,domuz gribinden daha da tehlikeli bir virüs olduğu,virüsün mutasyona uğradığı,çok ölümcül olduğu ve aşırı derecede bulaşıcı olduğu haberleri yayıldı. Bunun ardında televizyonlarda,sanki savaş haberi yapar gibi,domuz gribi haberleri yapılmaya başlandı. Olay o kadar abartılmıştı ki ,şehirlerden canlı yayın yapılmaya başlanmıştı.

sigara filtresinde domuz kanı kullanıldığı kanıtlandı !

maydesign01 | 31 March 2010 16:33

sigara filtresinde domuz kanı kullanıldı
sigara filtresinde domuz kanı kullanıldı

Avustralya‘nın Sydney Üniversitesi nde yapılan bir araştırmaya göre tüm dünyada sigara filtrelerinde zararlı maddeleri süzmesi için domuz kanından alınan hemoglobin isimli proteinin kullanıldığı kanıtlandı.

prof.chapmen sigara üreticilerinin ticari kaygılarından dolayı ürünlerinde kullandıkları maddeleri açıklamaktan kaçındıklarını belirtti.fakat dini inançlarına ters düşen islam dünyasına bu gerçeğin açıklanması gerektiğini vurguladı.

sigara filtresinde domuz kanı kullanıldı
sigara filtresinde domuz kanı kullanıldı

yunanistan da bulunan bir sigara fabrikasından bu haber üzerine bir açıklama gelmiş ve bu maddenin kullanıldığını doğrulamışlar.
haberin ayrıntısı ve kaynağı için burayı tıklayın.

H1 N1 Aşısı Güncesi

Beatrice2009 | 12 December 2009 16:52

Hasta olmadan korkudan ölecektik nerdeyse… Biri öksürse, “Aah, acaba domuz gribi mi?” , aile fertlerinden dahi uzak durma, kimseyi öpmeme, sarılmama, bir çeşit asosyallik… Bu derece paranoyalara kapılmamakla beraber, etrafımda birkaç kişi de hasta olunca, e biraz da şanssızlığımdan sebep, bu meret virüs gelir beni bulur diyerek, gidip bu aşıdan yaptırmaya karar verdim.
Bu sabah sağlık ocağına gittim. Hemşire kimliğime bile bakmadı. Adım soyadım babamın adı ve yaşım yeterli bilgilerdi. Enjektörden başımı uzaklaştırarak sol kolumu uzattım. Tanrım ne olur aşı bana zarar vermesin düşüncesi de mevcut bu sıra aklımda. Sanki denekmişim gibi hissettim kendimi.
Aşı hiç canımı yakmadı. Bazı kişilerde hafif bir yanma oluyormuş. Aşıyı yaptıktan sonra hemşire dedi ki, birkaç gün kolun ağrıyabilir, meraklanma. Keşke başından söyleseydi. Şimdi aşıyı olalı 12 saat geçti, sol kolumu havaya kaldırmakta zorlanıyorum. Azıcık ödem oldu. Ama katlanılamayacak bir durum değil. Kendimi hasta veya halsiz hissetmiyorum. Yalnız aşı olduktan sonra araba kullanmamanızı öneririm, çünkü kolunuz yerçekimine karşı hassaslaşıyor gibi. Direksiyonu tutarken ağrı yapabiliyor.
Aşının etkisini göstermesi 15 günü alıyormuş ve hastalıktan koruması bir yıl sürüyormuş.
Hastalıktan korkmaktansa aşıyı yaptırın derim

Domuz Gribi Tedavisinde Kullanılan İlaçlar

Erence | 30 November 2009 15:38

Şuan dünyada en çok konuşulan, tabiri caiz ise “liste başı” olan konu, domuz gribi… Tamam, herşeyi öğrendik, domuz gribi nereden gelir, nasıl ortaya çıkmıştır, nerede ortaya çıkmıştır v.s. v.s. v.s. Şimdi gelelim, domuz gribi tedavisinde kullanılan ilaçlara.

Domuz gribi, bilindiğinin (daha doğrusu bize lanse edilenin) aksine o kadar ölümcül bir hastalık değil. Şöyle bir örnekle daha iyi anlayacaksınız:

-Mevsimsel grip ne kadar ölümcül bir hastalıksa, domuz gribide o kadar ölümcül bir hastalıktır. Yani, mevsimsel grip, sağlıklı insanlarda onbinde bir ölümcüllük oranına sahip, kronik bir hastalığı olan insanlarda ise (astım, diyabet, kalp, böbrek yetmezliği v.b.) bu oran binde bir civarlarında. Domuz gribinin öldürücülük oranları, mevsimsel gribinkiyle neredeyse aynı.

Domuz Gribine

oku | 29 November 2009 13:46

Domuz Gribi ile ilgili en son haberlerin ve güncel konuların yer aldığı Domuz giribi hakkında bilmek isteyeceğiniz , aklınıza takılan sorulara cevap bulabileceğiniz sürekli güncel olan bir site ; dikkatimi çeken ilk özelliği ismi oldu sizinde dikkatinizi çekeceğini umuyorum.

Haritalarla Domuz Gribi

admin | 23 November 2009 12:13

İster oyuna gelip domuz gribi aşısı olalım, ister gereksiz tepki göstererek rizikolu grupta olmamıza rağmen aşı olmayı reddedelim ( konu ile ilgili hafif.org’ta bir yazı ), hiçbirimiz domuz gripsiz bir gün, bir muhabbet yaşayamaz olduk.
Domuz gribi gerçeğini bir de haritalarda toplu halde görelim.
Aşağıdaki ilk haritada dünyadaki grip pandemilerini toplu olarak çıkış noktaları belirtilerek görüyoruz.

Haritayı daha büyük boyda incelemek için tıklayın.

Pahalı yaşıyoruz velhasıl

guney01 | 13 November 2009 14:11

Pahalı benzin, pahalı iletişim, pahalı eğitim, sağlık, ulaşım derken şimdide pahalı canlı hayvan yani koyunla tanıştık. o kadar olmuş ki Dünyanın en pahalı 2. koyunu Türkiyemde satışa çıkmış. Dünyanın en ucuz koyununu siz tahmin edin, bildiniz tabiki ABD.

Koyun potansiyelimiz
Koyun potansiyelimiz

Nasıl oluyorda Dünyanın önde gelen koyun potansiyeline sahip oluyoruzda en pahalı koyun fiyatıda bizde oluyor. işte birkaç açıklama;