bildirgec.org

döküman hakkında tüm yazılar

adım adım google docs

silver530 | 05 March 2011 11:06

google’un bir başka online hizmeti olan google docs‘un amacı; doc, xls, odt, ods, rtf, csv, ppt gibi dosya formatlarını bilgisayarınızda bu formatları açan programlar yüklü olmasa bile internet üzerinden açıp düzenlemenizi sağlamaktır.

google dokümanlar
google dokümanlar

bu servis ile yeni dosyalar da oluşturabilirsiniz. kısaca bu servisi bir ofis uygulaması olarak görebiliriz. oluşturduğunuz bir dosyanın izin yetkilerinden dilerseniz başka kullanıcılara da erişim hakkı vererek görüntülemesni hatta düzenlemesini sağlayabilirsiniz. böyle bir durumda diğer kullanıcıların yaptıkları değişiklikleri adım adım takip edebilirsiniz.

Bookboon: ücretsiz özgün e-book

parafin | 08 September 2010 12:37

Online eğitim materyali, e-book barındıran bir çok siteye aşinayız ama hepsinin handikapı benzer materyallerin her yerde karşımıza çıkmasıydı. Bookboon.com farklı olarak özgün ve tamamen yeni materyallerden oluşuyor. Sitedeki materyaller üç bölüm halinde düzenlenmiş:

  1. Travel guides
  2. Textbooks
  3. Business

Online eğitim materyali, e-book barındıran bir çok siteye aşinayız ama hepsinin handikapı benzer materyallerin her yerde karşımıza çıkmasıydı. Bookboon.com farklı olarak özgün ve tamamen yeni materyallerden oluşuyor. Sitedeki materyaller üç bölüm halinde düzenlenmiş:

  1. Travel guides
  2. Textbooks
  3. Business

Daha çok textbooks bölümü öğrencilere yönelik, gerçekten orjinal ve ilgi çekici kitaplar var. IT(programlama dersleri görmeye değer), matematik, kimya, ekonomi, nanoteknoloji, mühendislik gibi onlarca başlık sadece textbooks bölümünde var. Dökümanlar PDF formatında ve paylaşım sitelerinde beklemeden anında tıklayıp indirebiliyorsunuz. Sitenin geri kalanı da meraklı ziyaretçi bekliyor!

Epson Stylus SX415

Emreabf | 26 July 2010 14:49

Yüksek özellikli yazıcıya sahip olmak isteyenlere göre bir ürün Epson Stylus SX415

Epson’un bu modelinde yazdırma, tarama, fotoğraf baskısı, döküman kopyalama işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Dört adet renkli kartuşu ile yüksek kalitede fotoğraflar basabilmemize olanak sağlayan, yazıcının üstünde bulunan
6.3″ LCD ekran sayesinde fotoğraf makinemizden ya da üstündeki kart okuyucusuna taktığımız karttan istediğimiz fotoğrafı seçerek yazdırmak çok kolay.

CORSAIR FLASH PADLOCK 2

mcosar | 19 February 2010 18:55

Yüksek performanslı bilgisayar ürünleri ve flash bellek ürünlerinde dünya lideri konumunda olan Corsair firması bugün yeni Flash Padlock 2 güvenli USB flash sürücünün üretimine başladığını duyurdu. Bu benzersiz USB flash bellek kapsamlı ve kişisel verileri, kritik iş dökümanlarınızı, fotoğraflarınızı istemediğiniz kişiler tarafından kullanılmaması için veya kaybettiğinizde içindeki bilgilere ulaşılamaması amacıyla verileri ekstra korumak için tasarlanmıştır.

Document Store – 5 Milyon Doküman

ayhankocak | 19 February 2010 14:04

Artık öğrencilerin ders kaynağı sıkıntısı ortadan kalkacak. Şu anda sistemde bulunan yaklaşık 600 bin dokümanın 1 yıl içinde 5 milyona yükseltilmesi hedefleniyor. Şu anda türkçe ve ingilizce içeriklerden oluşmakta. Projenin ikinci hedef ülkesi Almanya ve daha sonraki ise tüm avrupadaki öğrenciler.


Ödevler, ders notları, bitirme tezleri, makaleler, testler ve öğrencilerin oluşturduğu daha nice dokümana studentSN Document Store‘dan ulaşabilirsin. İhtiyacın olan konuyu ara, çıkan sonuçları incele ve işine yarar dokümanları bilgisayarına indir.


Bir sonraki aşamada kullanıcıların studentSN Document Store’a doküman yükleyip satmaları mümkün kılınacak. Sistemdeki tüm dokümanlar google’da endekslenecek ve arayan herkes bu dokümanlara ulaşabilecek. Bu şekilde öğrenciler ellerindeki dokümanları yükleyip cep harçlıklarını çıkartabilecekleri bir sisteme sahip olacaklar.

Twitter ‘dan Takip edebileceğiniz 10 jQuery Sitesi

admin | 11 January 2010 13:01

Twitter
Twitter

Sanırım Twitter‘dan bahsetmeye gerek yok birçoğunuzun fazlasıyla tanıdığı hatta bildirgec üyelerinin büyük bir kısmının twitter kullandığını tahmin etmemek güç değil. Şimdi size twitter’da jQuery haberleri, makaleleri ve kaynakları sunan bazı sitelerden bahsedeceğim.

Atom N450 İşlemciler Geliyor

bulukas | 30 December 2009 14:56

Netbook furyasının başlamasıyla atom işlemcilerde bir anda popüler olmuştu. İnternete girmek, ofis dökümanlarını okumak gibi günlük işlemlerin yapılabiliceği atom işlemcili bilgisayarlar günden güne yaygınlaşmaya başlamıştı.

Düşük güç tüketimi ve ucuz olması sebebiyle netbooklarda çok kullanılan atom işlemcinin yeni modeli çıkıyor. N450 ismi verilen bu yeni işlemcinin aynı N280 gibi 1.66 Ghz olacağı düşünülüyor. Emsallerinden daha küçük olan ve çok çok sessiz çalışan N450 2010 yılının ilk yarısında çıkabiliceği öngörülüyor.

Çizgi İzleyen Robot Yapımı

tobby | 28 October 2009 14:00

Robotiğe ilk başlangıç genelde çizgi izleyen robot yapımıyla olur. Bunun sebebi yapımının zor olmaması ve bu konuda çokça kaynağa erişilebilmesidir. Çizgi izleyen robot yapımının detaylı olarak anlatıldığı bir dökümana şu adresten ulaşabilirsiniz. Dökümanın içeriği de şu şekilde:

  • Tanımı ve Çalışma Prensibi
  • Mekanik Kısım
  • Elektronik Kısım-> Gerekli Malzemeler-> Kullandığımız elemanlar nedir, ne işe yarar?-> Robotta Kullanılacak Devreler-> Devrelerin Kurulumu-> Breadboard un Kullanımı-> Pertinaks Kullanımı-> Baskı Devrenin Yapılışı
  • Programlama-> Mplab’ın Kullanımı

Robotiğin ülkemizde de gelişmesi ve yaygınlaşması dileğiyle, hoşçakalın 🙂