bildirgec.org

dersler hakkında tüm yazılar

25+ Photoshop Web Şablonu (Tasarım) Oluşturma Dersi

LeBron | 30 April 2011 13:56

Bir web sitesini gezdiğiniz de dikkatinizi çeken ilk şey tasarımdır. Ziyaretçilerin sitede kalıcılığını sağlamak için ilk izlenimler çok önemlidir.

Web tasarımı için en çok tercih edilen Adobe Photoshop ile müthiş tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Bunun için temel Photoshop becerilerine sahip olmanız gereklidir. Profesyonel bir tasarımcı olma yolunda size yardımcı olabilecek derslere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

1. Web tasarımında şık portföy tasarımı nasıl yapılır?

Photoshop ile resminize Lomo Karanlık efekti

mcmtsuz | 14 March 2011 16:23

Lomo heralde ispanyolca da geri demekmiş. Neyse şimdi kartpostal,film afişi veya Billboard resimlerinde gördüğünüz profesyonellik nasıl yapılıyor ? Beraber yapalım…

İşte ilk resim ve sonuç…

1 evet işleme geçelim photoshop yüklü ise başlayalım..

Karga ve Ceviz

Chat Noir 1 | 15 February 2011 13:46

Karga karga gak dedi,çık şu dala bak dedi. Bu kargalar ne kadar akıllı. İnce uzun bacaklarıyla ne kadar da sevimliler. Belki daha önce duyduğunuz bir şeyi anlatacağım. İlgili videoyu buradan izleyebilirsiniz. Televizyonda izlediğim görüntülerde kargalar ceviz yiyebilmek için trafiğin işlek olduğu bir caddede araçlar hareket halindeyken cevizi aşağı atıyorlardı.

Online 10 Parmak Dersleri Alabileceğiniz 5 Site

Atomic Bomb | 24 September 2010 15:50

Bazılarımız yeterince hızlı yazamamaktan dolayı karşı taraftan azar işitiyor, bazılarımız işleri dolayısıyla hızlı yazmaları gerekiyor. Nedeni ne olursa olsun, hızlı yazmak isteyenler için 5 güzel hızlı ve 10 parmak yazma kursları veren siteler önereceğim.

typingweb tanıtacağım siteler arasında en fonksiyonel olanlardan birisi. Online olarak, program indirmeden, hızlıca bu kurslara katılabilirsiniz. Kursları başarıyla bitirmeniz halinde site isterseniz size bir sertifika da veriyor. Sitede ayrıca amacına uygun oyunlar da bulunmakta. Ayrıca site bir de iphone yazılımı da geliştirmiş! Kesinlikle önereceğim bir site.

Masaj ve Görme Engeli

wowo | 21 April 2010 15:16

Eski yazılarımdan “engelsiz dershane“de Tr’de görme engelliler için yapılan uygulamalardan birinden bahsetmiştim. Şimdi ki yazımda ise; Çin’de yaygın olan bir konudan bahsetmek istiyorum..

Çin’de yaşayan her engelli birey gibi görme engellilerinde ücretsiz olarak yararlanabildiği kurslar var. İsteyen her görme engelli verilen eğitimlere katıldığında, dokunma duyularının gelişmişliğinden yararlanılarak masör veya masöz oluyor ve çalışmaya başlıyor. yaptıkları işte en iyi olduklarını bilmek onları çok onore ediyor ve özgüvenliler.
bazı hastalıkları masajla tedavi bile ediyorlar !

2010’da Oluşturulan 14 Taze Web Şablonu Oluşturma Dersi

LeBron | 09 March 2010 19:36

Hemen hemen hergün yeni bir web şablonu oluşturma dersinin çıkması tasarımcılar için faydalı oluyor ancak takip edilmeyi zorlaştırıyor. Bazen tek bir yerden bütün bu derslere ulaşma ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu nedenle 2010 yılının ocak ve şubat aylarında oluşturulmuş profesyonel ve yepyeni web şablonu oluşturma derslerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

1. Designing Cool Interface for Magazine Portal (Dergi portalı için mükemmel arayüz tasarlama)

2. Create a Professional Web 2.0 Layout (Profesyonel web 2.0 şablonu oluşturmak)

Ocak 2010 – Web’in En İyi Yer İmleri

LeBron | 04 February 2010 17:21

Web veya grafik tasarımı ile ilgileniyorsanız bu yazı size çok faydalı olacaktır. pv.m garage tarafından seçilen 2010 ocak ayının en iyi derslerine, röportajlara, ücretsiz kaynaklara, ilham kaynağı tasarımlara ve daha fazlasına aşağıdan ulaşabileceksiniz.

Web ve Grafik Tasarımcıları İçin Şaşırtıcı Dersler ve İpuçları

1. Create a Gnarly Snowboarding Themed Web Design (Snowboard temalı web tasarımı oluşturmak)

2. How to Create a Cool Anaglyphic Text Effect with CSS (Css ile harika kabartmalı metin efekti nasıl oluşturulur?)

2009’un en iyi ve en yaratıcı photoshop dersleri

xerre | 19 December 2009 13:29

2009 yılı photoshop (*) severler için oldukça güzel ve verimli geçen bir yıl oldu sanırım; birçok yeni teknik, bir dolu taze fikir ve fazlasıyla yaratıcı yeni yeni photoshop kaynakları.

arşiv niteliğinde olacak olan bu bildiride; fotoğraf manipülasyon dersleri, çizim ve tasarım dersleri, karakter ve portre dersleri, poster ve reklam tasarım dersleri illüstrasyon gibi başlıklar altında 2009 yılının en güzel ve en yaratıcı (kime göre neye göre) ücretsiz photoshop derslerine yer vereceğiz.

foto manipülasyon dersleri

Create frozen liquid effects

Create dynamic distortion effects