bildirgec.org

cinema hakkında tüm yazılar

4D CINEMA XL

endop | 26 May 2011 10:54

Profesyoneller ve profesyonel olmak isteyenler için basitleştirilmiş arayüzü ile gelişmiş bir 3D animasyon ve modelleme programı olan cinema 4D XL ‘ a buradan ulaşabilirsiniz .
Bünyesinde bir çok yeni özelliği barındıran bu program konu hakkında pek bilginiz olmasa bile kolay arayüzü ile işinize yarayacaktır. Ürünün mac versiyonu için burayı tıklayabilirsiniz.

Aklınıza gelen odanıza geldi: Mobile Cinema DVD Projector

geceyazankedi | 29 January 2010 15:50

Hepimizin aklına gelen ama “nasıl olur ki?” deyip bıraktığımız bir fikrin gerçek hayata yansıyan şekli Mobile Cinema DVD Projector. Şirin görünümünün altında bir dvd oynatıcıdan beklediğimizden çok çok daha fazlası var. Kendisi aynı zamanda kolay taşınabilen ve kullanıcı dostu bir projektör çünkü.

Yansıtıldığı yerde 127cm2 ‘lik net bir görüntü oluşturabilen bu cihazın desteklediği türler arasında divx dahi var. Tüm fonksiyonları ve butonları kolay kullanım özelliğiyle donatılmış bu cihazın güncel fiyatı 159.99€ ve satışın yapıldığı site dünya çapına kargolayabiliyor.

Sony ile evinizdeki sınırsız eğlence

mcosar | 24 January 2010 11:17

Sony‘nin CES 2010 fuarında tanıttığı ürün gruplarından biri de Monolithic Design Concept NX800 adlı eğlence ürünüdür.

Evinizdeki ortamı tamamıyla değiştirecek olan set, kaliteli malzeme ve teknolojinin mükemmel birleşimi ile oluşturulmuştur. Sony, Monolithic Design Concept NX800‘de BRAVIA TV, Blu-ray Disc, BRAVIA Internet Widget ve ev sinema sisteminden bir set ile tüketiciye ulaşmayı hedeflemektedir. Siyah ve parlak beyaz renkte oluşturulan konseptte Led aydınlatması da kullanılarak görsellik zenginleştirilmiştir.

SONY BDP-S770 Blu-ray 3D PLAYER

mcosar | 23 January 2010 14:36

Sony firması yeni ürünü BDP-S770 Blu-ray disc oynatıcısını piyasaya sundu.

BDP-S770 Blu-ray 3D Player
BDP-S770 Blu-ray 3D Player

Sony BDP-S770’da bulunan Wi-Fi desteği ile internete bağlanabilirsiniz. IP Content Noise Reduction (ıp içerik gürültüsü giderme) özelliği ile düşük çözünürlükteki videoları resim kalitesini yükselterek izleyiciye yansıtma özelliği de işe yarar. 3D özellikli bir tv ile disc oynatıcıdan 3D filmleri Active Shutter gözlüklerini kullanarak rahatlıkla ve sorunsuz izleyebilirsiniz. Yeni üretilen Blu-ray disc oynatıcılar DivX HD ve MKV gibi birçok farklı uzantıdaki videoları rahatlıkla açabilir.

Ölü Ozanlar Derneği

elchancho | 28 July 2009 15:19

Dünya Sinemasına adını altın harfler ile yazdırmış filmlerden bir tanesidir Ölü Ozanlar Derneği. 1989 Yapımı olan filmin yönetmeliğini Peter Weir yapmıştır. Başrollerde ise usta bir isim olan Robin Williams (John Keating)ve günümüz filmlerinde sık sık gördügümüz Robert Sean Leonard (Neil Perry), Ethan Hawke (Todd Anderson), Josh Charles (Knox Overstreet), Gale Hansen (Charlie Dalton) , Dylan Kussman (Richard Cameron, Allelon Ruggiero (Steven Meeks), James Waterston (Gerard Pitts), Norman Lloyd (Bay Nolan) gibi oyuncular bulunmakta.

Filmin konusu ise; 1950’li yıllarda saygın, disiplinli ve otoriter bir okul olan Welton Akademisindeki öğretmenler ciddi ve muhafazakar tavırları ile saygın kişilerin çocukları olan öğrencileri bunaltmaktadır. Okula yeni atanan İngilizce öğretmeni John Keating’in görevine başlaması ile birlikte Akademide yasak tabular haline gelmiş birçok düşünce ve eylem değişecektir.

2010 ve 2011 da vizyona girecek devam filmleri

elchancho | 23 July 2009 17:52

Türk ve Dünya sineması için 2010-11 yılları bir çok açıdan güzel geçecege benziyor gibi.Bunun en büyük etmenlerinden biride vizyona girecek oaln devam fimleri. Bu fimlerin başında Nicolas Cage‘in başrol oynadığı Ghost Rider II( Hayalet Sürücü II ) 2011senesinde karşımıza çıkıcak.Denzel Washington ve Clive Owen‘ın başrollerini paylaştığı İnside Man II 2010 da, Scarlett Johansson ve Mickey Rourke‘ın başrollerini paylaştığı İron Man II Mayıs 2010 da, Batman 2011, Sin City II ise 2010 da vizyona girmesi beklenen devam filmleri arasında.

iki farklı sanatı birleştiren 50 güzel film afişi

xerre | 11 June 2009 15:03

eskiden her ne kadar reklam amaçlı kullanılsalar da günümüzde film afişleri, bir filmi izleyip izlemeyeceğimizi dahi belirleyebilen, filmin en önemli parçalarından, atlanmaması gereken detaylarından biridir.
posterler bu özellikleri ile, iki farklı görsel sanatı bize bir arada sunan ender çalışmalardandır. sinema ve grafik.
bu yazının içeriğinde; farklı renk kullanımları, sıradışı anlatımları ile çeşitli yılların filmlerine ait 50 güzel film afişi bulunmakta.

MTV Movie Awards 2009

cheerleader | 04 June 2009 16:54

MTV’nin 17 senedir dağıttığı film ödülleri, bu sene de 31 Mayıs gecesi sahiplerini buldu. Ödüllerin çoğu hem edebiyatta hem sinemada bu seneye damgasını vuran Twilight’a gitti… İşte Mtv Movie Awards 2009 ödül kategorileri ve ödüllerin sahipleri…

En İyi Film: Twilight
En İyi Kadın Oyuncu: Kristen Stewart – Twilight
En İyi Erkek Oyuncu: Zac Efron – High School Musical 3: Senior Year
En İyi Çıkış Yapan Kadın Oyuncu: Ashley Tisdale – High School Musical 3: Senior Year
En İyi Çıkış Yapan Erkek Oyuncu: Robert Pattinson – Twilight
En İyi Komedi Performansı: Jim Carrey – Yes Man
En Başarılı Kötü Karakter:Heath Ledger – The Dark Knight
En İyi Dövüş Sahnesi: Robert Pattinson vs. Cam Gigandet – Twilight
En İyi Öpüşme Sahnesi: Kristen Stewart ve Robert Pattinson – Twilight
En Başarılı Şaşırtıcı Sahne: Amy Poehler – Baby Mama
En İyi Film Müziği: “The Climb” – Miley Cyrus, Hannah Montana: The Movie