bildirgec.org

buzağı hakkında tüm yazılar

Cravendale ile sütüm taze pek leziz!!!

Beacool | 31 March 2010 17:37

İnekler artık daa mutlu
İnekler artık daha mutlu

Yemek yemeyi unuttuğunuz oluyor mu? Ya da aldığınız yiyecekleri dolapta unuttuğunuz için bozduğunuz? Bende bu iki can sıkıcı durumdan ikisi de mevcut. İşin israf kısmını geçersek en acı kısmı da bu unutulan ürünleri yemeyi yada içmeyi denediğinizde ortaya çıkıyor. Kaç kere bozuk süt içip midemi ağzıma getirdiğimi saysam herhalde inanmazsınız…

Kesinlikle işlevsel...
Cravendale kesinlikle işlevsel…

Cravebdale firması artık bizi bu dertten bir nebze kurtaracak bir ürün tasarlamış. Kendisi bir İngiliz süt ticaret firması olan bu firma yılda 300.000 ton sütün boşa atıldığını görünce bünyesindeki ineklerin ısrarına dayanamayarak bu ürünü tasarlamış. Ürün içine koyduğunuz sütün ne kadar taze olduğunu size bildiren bir icat.

Sunucu buzağıyı emzirdi

JaAaa | 26 August 2008 09:40

İngiliz televizyon kanalı GMTV’nin sunucusu Kate Garraway, bebeğini başkalarına emzirten anneleri protesto etmek için buzağıyı emzirirken fotoğraf çektirdi.

Buda yurtdışı insanım 🙂

Gördüklerinize inanamıyacaksınız!

24black mamba24 | 06 July 2008 08:50

Gördüğünüze inanamıyacaksınız! 5 ayaklı buzağı konya’nın seydişehir ilçesinde iki ay önce dünya’ya geldi. buzağı görenleri şaşkına çeviriyor. köylüler ilk doğduğunda korkmasına rağmen şuan herkesin sevdiği bir hayvan durumunda. hayvanın en büyük özelliği ise çok hareketli olması. işte o 5 ayaklı hayvan:

kaynak

muammaların O.K.S.’si

RAKIrokaBALIK | 12 June 2007 15:57

11 seneye yakın öğretmenlik yaptım Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı çok çeşitli okullarda… Sonra istifa edip kendi yolumu çizmeye karar verdim… bana hayatının 11 senesini nerede geçirdin diye soran olduğunda şunu diyorum : Muammaların En Büyüğü’nde…

Dünyanın her yerinde geçerli olan tek bir kural vardır : maç başladıktan sonra kural değişmez !

ama ne yapıyor Muammaların en Büyüğü (MEB) ?OKS de sistem değişikliğine gidiyor… sınavı 3 seneye yayıyor,yabancı dil soruları koyuyor… vs ..
ama şu anda hiç kimse sınavın ne sekilde gercekleştirileceğini resmi olarak bilmiyor… en basitinden İngilizce…haftada ortalama 6-8 saat İngilizce dersini okuluna göre yabancı öğretmenlerden gören özel okul öğrencisi ile Yabacı Dil dersine branş öğretmeni hariç tüm öğretmenlerin girmek zorunda olduğu öğrencinin aynı sınavda bu soruları hangi fırsat eşitliği ilkesinden yola çıkarak cevaplayacağı konusunu da kimse bilmiyor… işin daha da tuhaf yanı İngilizce’den ne sorulacağını,hangi soru tiplerine yer verileceğini de bilen yok…

ÜÇ AYAKLI BUZAĞI

macro | 12 April 2007 18:34

3 ayaklı buzağı
3 ayaklı buzağı

Adıyaman da doğan 3 ayaklı buzağı görenleri hayrete düşürüyor.Köyüler yaşanan olaya, ” Bu bir işarettir Bir ders almamız gerekir”diye yorum yapıyor. Benim şahsi fikrim ise bu olay sıradan bir sakat doğum vakası. Ama görüntü itibariyle buzağıyı üç ayakla görmek ilginç tabi.Haberin tamamı için tıklayınız.