bildirgec.org

buton hakkında tüm yazılar

webmasterlar için 100 mükemmel psd dosyası

empi4 | 24 June 2011 09:46

Photoshopta web,grafik,banner,afiş gibi tasarımlarınızda kullanabileceğiniz butonlar,menüler,web playerlar,ikonlar,tasarımlar vb. aklınıza gelecek her türlü psd dosyası mevcuttur. 2 paket halinde sunulmuştur, her pakette ortalama 50 psd dosyası mevcuttur.

Genius Yüzükleri Piyasada!

Beacool | 16 May 2011 16:16

Genius Yüzükleri Piyasada!

Genius Ring Mouse
Genius Ring Mouse

Bugüne kadar teknoloji herşeyi değiştirdi. Kasklardan giyim kuşama moda dan enstrümanlara teknoloji herşeyi ile standart günlük alet edevatlarımızın içine işledi. Elektronikleri ve araçları saymıyorum bile onlar çoktan teknoloji ile şekillendiler.

Bukadar değişimin içinde bir tek yüzüklere dokunulmadı diyordum ki daha cümlemi kafamda bitirmeden bu habere rastladım. Genius firması giriş birimlerinin şeklini değiştirmeye ve radikal bir yaklaşım denemeye karar vermiş…

HTC’nin Facebook’u çıktı!

Beacool | 21 February 2011 09:21

HTC nin Facebook u çıktı!

HTC Facebook Telefonları
HTC Facebook Telefonları

Sosyal paylaşım siteleri internetin var olmasından beri varlar. Hatta var olmadan da vardılar. Ama bugüne kadar hiçbiri bir sitenin başarabildiğini başaramadı. Evet, facebook’tan bahsediyorum. Başlığa bakmışsanız zaten içerik hakkında da bir bilginiz vardır.
Htc bu aralar kanımca satışlarda geri kalmış olmalı ki değişik şekillerde kendini gündeme getirmeye uğraşıyor. Bunun en canlı örneğinin başındaysa yeni telefonları HTC ChaCha (?!) ve HTC Salsa geliyor. Bu iki modeli diğer telefonlardan ayıran fark ise onların birer “facebook telefonu” olmaları.

WİDGET’INI KENDİN HAZIRLA :))YADA HAZIR KULLAN

gezginciyim | 22 December 2010 12:21

Web siteleriniz ve bloglarınıza mobil telefonlarınıza renk katmak için çeşit çeşit hazır widgetları ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.Öncelikle siteye girin,üye olmanıza gerek yok sonrasında kategori seçin.Seçtiğiniz kategoride beğendiğiniz widget ı tıklayın;daha sonra bu adımları izleyin;

fireworks ile banner ve butonlar tasarlamak

beypazarli pinokyo | 11 August 2010 10:54

adobegunluguher hafta çarşamba günleri yarım saatlik canlı yayınla online tasarım eğitimleri veriyor. bu canlı yayınlara katılım ücretsiz, belirtilen saatte canlı yayına katılabiliyorsunuz. kaçıranlar için de eğitim sitede banttan yayınlanıyor 🙂

canlı yayının avantajı, eğitim esnasında soru sorup, sorularınıza eğitmenden hemen cevap alabiliyorsunuz.

Facebook’un Like Butonunu Tarayıcınıza Ekleyin!

admin | 28 July 2010 12:55

Facebook‘un buram buram sosyalleşme kokan Like Devrimi + + + ile kullanıcılarına sunduğu Sosyal Eklentiler sayesinde yüzlerce web sitesi kendisini Facebook’a entegre etmiş durumda.Bu entegrasyon sayesinde bu günlerde sayısının 500 milyonu geçtiğini öğrendiğimiz Facebook kullancıları, web deneyimlerini anında Facebook’taki arkadaşları ile paylaşabilmekteler. Yüzlerce web sitesi bu eklentileri kullansa da, bazı web siteleri henüz bu saadet zincirine entegre olmuş durumda değil.Facebook’un Like devrimini bu zincir dışındaki web sitelerinde de yaşamaya devam etmek istiyorsanız, Facebook Like Greasemonkey Scripti tam size göre bir eklenti/araç.

Facebook mühendislerinden Matt Kelly tarafından hazırlanmış, Facebook’un resmi bir ürünü görünümünde olan bu scripti, Greasemonkey’i destekleyen Firefox, Google Chrome ve Safari (GreaseKit) tarayıcılarından birine eklediğinizde, facebook.com haricindeki web sitelerini ziyaret ettiniz zaman bir araç çubuğu olarak size eşlik etmekte ve beğendiğiniz içerikleri Like’lamanızı (beğenme) sağlamakta.

Web Tasarım Kaynakları #14

siriusbee | 23 July 2010 13:18

Düzenli olarak hazırlamaya çalıştığım ama zaman zaman (özellikle de şu sıralar) ihmal ettiğim web tasarım kaynakları serisinin 14.bölümünü nihayet yayınlayabildim.

Bu bölümde de yine tamamını ücretsiz olarak indirebileceğiniz, web tasarımı esnasında işinizi kolaylaştıracak ve hızlandıracak birbirinden kullanışlı kaynaklar bulunuyor.

yazı tipi, ikon seti, psd dosyası, photoshop fırça ve doku seti, wordpress teması, vektörel grafikler, butonlar, arabirim setleri gibi bir çok ücretsiz kaynağı aşağıdaki kaynak linkinden indirebilirsiniz.

Quicksand Yazı Tipi

Code Bold Yazı Tipi


Days Typeface Yazı Tipi


Pixelophilia İkon Seti

Web Tasarım Kaynakları #10

siriusbee | 28 May 2010 12:19

Neredeyse her hafta hazırlamaya gayret ettiğim web tasarım kaynaklarına 10.su ile devam ediyorum. Yazı tipleri, ikon setleri, sosyal medya ikonları, psd dosyaları, photoshop fırçaları, dokuları, actionları ve web şablonları gibi web tasarımcının arşivinde mutlaka olması gereken her türden kaynağı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Bakalım bu bölümde neler var?

microsoft exel de hücre kilitleme

| 26 April 2010 10:01

microsoft exel de hücre kilitlemek için yapılacak işlemleri tek tek açıklamak ve sizlerle paylaşmak istiyorum.

kilitleyeceğimiz hücreler seçilir. daha sonra mouse sağ klik yapılarak hücreleri biçimlendir’e basılır. burada son butonda yer alan koruma tıklanır. karşımıza: kilitli ve gizli onay kutucukları çıkar buradan kilitli onayı kaldırılır ve tamam butonuna basılır. daha sonra araçlar’dan koruma, sayfayı koru işaretlenir ve tamam butonuna basılır. artık seçili alana bilgiler girilir ve diğer alanlara bilgi ve yazı yazmamız engellenir. işte bu kadar.