bildirgec.org

biyolojik hakkında tüm yazılar

TANRI’YI SORGULAMAK…

biseyvardi | 17 April 2009 12:50

Hayat dediğimiz ve yaşadığımız ama aslında yerde gezinen ve düz
mantık yaşayan bir karıncadan hiç bir farkımız yokken kendimizi
dünyanın gözünde çok önemliymiş gibi hissetmemize neden olan
duyguyu ilk olarak unutun!Bizde dünyanın gözünde, onun üstünde yaşayan hayvanlar, bitkiler
yada diğer canlılarız ne farkımız var sanıyorsunuz ki?Biz belki kendi içimizde birbirimizle yarışabiliriz! Daha iyisini
yapabilir, daha iyisini söyleyebiliirz v.b Buda sadece kendi ırk içi
kapışmamız, başka birşey değil! Doğada ki, sizinde bilidiğiniz gibi bütün
ırakların içinde var olan, iyi olanın hayatta kalması için yapılan
sürtüşmenin mantık çerçevesinde yürütülmesi. Doğal bir yaşam şekli
sadece!

STRES

teacher07 | 17 April 2008 17:12

Heyecanlı mısınız… İşe fazla odaklanır mısınız… Her şeyin mükemmel olmasını mı istersiniz… Aceleci misiniz… Sık öfkelenir misiniz… Saldırgan mısınız… Hızlı ve coşkulu konuşur, karşınızdakinin sözünü keser misiniz… Cümle aralarında derin derin nefes alır mısınız…Yürüyecek yerde koşar mısınız.. Birkaç işe birden girişir misiniz… Sürekli zamandan şikayetçi misiniz… Sabırsız mısınız… Yardıma gerek duyduğunuzda sormaktan kaçınır mısınız… Başkalarının hayranlığını kazanmak, size saygı duyulmasını ister misiniz… Başkalarını sürekli eleştirir misiniz… Sıklıkla gergin misiniz… Kendinizi geçinilmesi zor bir kişi olarak tanımlar mısınız… Dinlenmeye ayırdığınız zamanda, boş oturduğunuz zamanda suçluluk duyar mısınız… Kendinize çok sorumluluk yükler misiniz…

Sayılanların çoğunluğu sizde varsa, siz streslisiniz.

Gerçekten Kadınların Yabancı Dillerde Erkeklere Üstünlüğü mü Var?

mturkmen | 07 March 2008 23:57

Araştırmacıların daha önceden kızların erkeklere göre yabancı dilde süper yeteneği olduğunu kabul etmelerine karşın, şimdiye kadar kimse biyolojik olarak aralarındaki farklılıkları açıklayamamıştı.

Northwestern üniversitesi ve Haifa üniversitesi dil öğrenme sürecinde erkeklerde ve kızlarda beynin farklı bölgelerinin çalıştığını ilk kez ortaya çıkardılar.

31 erkek ve 31 kadın beyinleri üzerinde fMRI cihazı ile yapılan araştırmalar neticesinde konuşma ve yazma yetileri esnasında beynin hangi bölümlerinin çalıştıkları belirlendi. Daha sonra hatta tek cinsiyetli sınıflardaki dil eğitiminin daha başarılı olabileceği desteklendi.

Seyahatte Yanınızda Bulunsun

genaro flores | 29 November 2007 09:49

SteriPEN AdventurerSteriPEN Adventurer

SteriPEN Adventurer ve SteriPEN Traveler daha önce duyurulan steril su temizleyicisinin yarısı boyutlarında. Daha hızlı ve hafif olması, kullanımının daha kolay olması da artı özellikleri. Anlık su ihtiyacınızı karşılamak için herhangi bir kaynaktan temin ettiğiniz suyu temizleyerek (toz ve tortular hariç, tek hücreli organizmalardan temizler) içilebilir duruma getiriyor. Seyahatlerde yanınızda bulunabilir. Fiyatı ise $129.95. Opsiyonel olarak güneş enerjisi ile şarj olmasını sağlayan kutusuyla da satın alabilirsiniz, bunun fiyatı ise $49.95. ek kaynak 1 ve 2.

Solar Charging Case
Solar Charging Case

GÜNÜMÜZÜN SİLAHI NBC

ozgursfk | 26 September 2006 00:37

Günümüzün Silahı Olan NBC hakkında çeşitli bilgiler edinmek isterseniz. Özellikle Kitle İmha Silahı nedir? Hedefleri nelerdir? Nasıl Korunulur? Nasıl bir tesis de korunulur? Maruz Kalındığında tedavi yöntemleri nelerdir? öğrenmek isterseniz bir GATA NBC BİLİM DALI ‘ nın sitesine bakmanızı tavsiye ederim.
Ayrıca : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 aynı kouyla ilgili diğer isteler.

Çocuklara Kimyasal / Biyolojik Koruma

zabun | 05 June 2006 23:41

Gittikçe acımasızlaşan dünyada çıkan savaşların kurbanları arasında, en masumlar şüphesiz çocuklar. “Childs Gas Hood” savaşın çocuklar üzerindeki fiziksel etkilerini hafifletebilecek bir ürün. 3 ila 8 yaşındaki çocuklara göre tasarlanmış maske, kafa bölgesini ve solunum sistemini kimyasal ve biyolojik etkilere karşı koruyor. Çocuğu sıkmadan rahat takılabiliyor ve geniş görüş açısı sunuyor. Maske pozitif hava prensibiyle çalışıyor. 4 x 123A (3v) Lityum pile ihtiyaç duyuyor.

Childs Gas Hood