bildirgec.org

bilgisayar mühendisliği hakkında tüm yazılar

bölüm değişikliği hakkında

TorosU | 19 June 2012 16:38

Ben Bilgisayar Mühendisliği’ni kazandım ama aklım hep Yazılım Mühendisliği’ndeydi, acaba kazandıktan sonra bölüm değişikliğini hangi üniversitede yapabiliyoruz?

BİLMÖK 2009 Başlıyor!

heykell | 26 February 2009 12:36

Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi (BİLMÖK), beş yıldır çeşitli üniversitelerin ev sahipliği yaptığı ve bilgisayar mühendisliği öğrencilerini bir araya getiren bir organizasyondur. Kongre 27 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında ODTÜ de gerçekleştirilecek. Bu seneki program da hem yabancı hem de yerli konuşmacılarla bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin çeşitli sorunlarına değinmeyi ve fikir paylaşımı yapmayı umuyor.

BİLMÖK 2008

heykell | 25 February 2008 10:20

2003 yılından beri düzenlenen Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi bu sene de Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından İstanbul’da 29 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında düzenlenecek. Online kayıtların başladığı kongreye katılmak için bu adrese başvurabilirsiniz.

IEEEXtreme

heykell | 22 February 2008 15:13

IEEE yani Uluslararası Elektrik Elektronik Mühendisleri Enstitüsü’nün düzenlediği IEEEXtreme , 8 Mart da Türkiye saatiyle 02.00 de başlayıp Pazar 02.00 de son bulacak. 24 saat süren programlama yarışması hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya, katılmak için de şuraya bakabilirsiniz. Katılım en çok 3 kişilik gruplar halinde ve IEEE üyeliği aranan özellikler arasında.

Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi

dadaruh | 04 April 2007 17:27

3. BİLMÖK
3. BİLMÖK

Bilgisayar mühendisliği öğrencileri, oturmuşlar kongre düzenliyorlar ve bunun bilişim öğrencileri için tek ulusal kongre olduğunu iddia ediyorlar. Etkinlik Eskişehir Osmangazi ÜniversitesiBilgisayar Mühendisliği öğrencileri tarafından organize ediliyor. Ama bu kongrenin üçüncüsü. Adet şöyle; her bilgisayar mühendisliği bölümü bulunan üniversiteden, bölümlerin belirlediği resmi temsilciler kongreye katılıyor. Ve konaklama-yemek-şehir içi ulaşım giderleri organizasyon tarafından karşılanıyor. Etkinlik tarihi 12 – 15 Nisan. Dolu dolu da bir programları, bayağı da destekçileri ve sponsorları var. Konferans katılıma açık ve ücretsiz. Şehir dışından geleceklere yemek ve konaklama konusunda yardımcı olacaklardırmış.