bildirgec.org

heykell

11 yıl önce üye olmuş, 42 yazı yazmış. 2 yorum yazmış.

BİLMÖK 2009 Başlıyor!

heykell | 26 February 2009 12:36

Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi (BİLMÖK), beş yıldır çeşitli üniversitelerin ev sahipliği yaptığı ve bilgisayar mühendisliği öğrencilerini bir araya getiren bir organizasyondur. Kongre 27 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında ODTÜ de gerçekleştirilecek. Bu seneki program da hem yabancı hem de yerli konuşmacılarla bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin çeşitli sorunlarına değinmeyi ve fikir paylaşımı yapmayı umuyor.

BİLMÖK 2008

heykell | 25 February 2008 10:20

2003 yılından beri düzenlenen Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi bu sene de Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından İstanbul’da 29 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında düzenlenecek. Online kayıtların başladığı kongreye katılmak için bu adrese başvurabilirsiniz.

IEEEXtreme

heykell | 22 February 2008 15:13

IEEE yani Uluslararası Elektrik Elektronik Mühendisleri Enstitüsü’nün düzenlediği IEEEXtreme , 8 Mart da Türkiye saatiyle 02.00 de başlayıp Pazar 02.00 de son bulacak. 24 saat süren programlama yarışması hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya, katılmak için de şuraya bakabilirsiniz. Katılım en çok 3 kişilik gruplar halinde ve IEEE üyeliği aranan özellikler arasında.

Esperanto, Evrensel Yapay Dil

heykell | 03 November 2007 15:03

Mindprod adlı sitede karşılaştığım bir kategori sayesinde dünyanın en yaygın kullanılan yapay dillerinden biri olan Esperanto hakkındaki sanal iz sürme macerasının hafif okuyucularıyla paylaşmak istediğim kısmı:

esperanto
esperanto

Esperanto Nedir?
Esperanto uluslararası iletişim için oluşturulmuş yapay bir dildir. Tek bir kişiye, ülkeye ya da ırka ait değildir. Dili öğrenmek diğer dilleri öğrenmekten kat kat daha kolaydır. Birçok dille benzerliği vardır ve yaşayan bir dildir. L. Zamenhof tarafından 19. yüzyılın sonlarında Lingvo Internacia adlı kitapla insanlar arasındaki iletişim bariyerini kırmak amacıyla oluşmaya başlamıştır.

Seyahat Odağınız

heykell | 17 October 2007 12:40

travel your way
travel your way

Seyahat etmekten ,yeni yerler görüp gezmekten hoşlanıyor musunuz? Ya da tatil anlayışınıza uygun yerler mi arıyorsunuz? Tripbase tam da size göre bir yer.Doğa, alışveriş, yeme-içme, gece hayatı ya da çeşitli etkinlikler gibi kategorileri beğeninize göre ayarlayıp dünyanın dört bir yerinde size uygun yerleri öğrenebilirsiniz.Ortalama günlük harcama miktarını da öğrenip kesenize göre bir yer bulabilirsiniz.Nüfusu ,konumu,ulaşımı ,sezonu ,konaklaması ,sıcaklığı gibi bir çok konu hakkında da bilgi edinebilirsiniz.Site henüz alfa aşamasında ve geliştiriliyor.Google ın maps hizmeti sayesinde de harite üzerinde tavsiyeleri görebilirsiniz.

tripbase
tripbase

LeapTag

heykell | 07 October 2007 21:02

leaptag
leaptag

Silikon Vadisi’nde kurulmuş, bilgi ve içerik yönetimi ya da stumblevari (ama they don’t stumble)özellikleriyle dikkat çeken Turk kokenli nadir sirketlerden biri LeapTag.Aslında stumble ibi raslantısal olarak değil de ileri algoritma seviyesinde ve machine learing bazında geliştirilen sistemin Facebook için de bir uygulaması çıkmış.3 konu seçtikten sonra bunlardan beğendikleriniz algılanıp bundan sonra beğendiğiniz konular hakkında bilgiler alıyorsunuz.

Bu kitaptan sonra ne okusam?

heykell | 04 October 2007 23:58

Okuduğunuz kitaptan sonra hangi kitabı okuyacağınız konusunda tereddüt mü ediyorsunuz?Başkaları aynı kitaptan sonra ne okumuş ?Siz o kitaptan sonra hangi kitabın okunmasını tavsiye edersiniz?Bu soruları soruyorsanız ya da cevaplarını biliyorsanız tam da size göre bir site: bundan sonra ne okuyayım?

bundansonraneokuyayım
bundansonraneokuyayım

BioDaversity Code

heykell | 26 September 2007 18:11

Dan Brown’un Da Vinci’nin Şifresiadlı kitabından esinlenilerek hazırlanmış bir animasyonla sizi karşılayan sitede biyolojik çeşitlilik hakkında bilgilenebilir , neler yapabileceğinizi öğrenebilir ve bilmediğiniz daha bir çok ilginç şey hakkında bir fikre sahip olabilirsiniz.

biodaversitycode
biodaversitycode

Zaman Aralayıcısı

heykell | 13 September 2007 08:17

Dünya üzerindeki bir yerin bulunduğu zaman aralığını ,saatini ,standart saatini ve günışığından faydalanma süresini göstermeye yarayan site dünyayı karış karış gezenler ya da nerede saat kaç diye merak edenler için güzel bir hizmet .Harita üzereinden şehrinizin saatini de kolayca öğrenip ,e-mail ınıza değiştirilebilir bir zaman aralayıcısı gönderttirebilirsiniz.Sitenize istediğiniz renkte entegre olabilen time zonecheck

timezone
timezone

ücretsiz .