bildirgec.org

bilgi hakkında tüm yazılar

Patronlar için iletişim becerileri

bithikotsis | 17 April 2011 20:14

Performans değerlendirme ne kadar doğru yapılabiliyor?
Sorulduğunda, insan kaynakları yöneticilerinin çoğunluğu bu ekip üyeleri için bunun en önemli aygıt olduğunu üsteleyebilecek. Gerçekte, genel olarak, yöneticiler, denetçiler ve çalışanlar, ik’cıların bu düşüncelerinden nefret etmiştir ve nadiren uygulamıştır.

Yöneticiler, sürecini geciktirmek için çeşitli nedenlerden ararken İnsan kaynakları uzmanları, bunları yaparken insanları bekletebiliyorlar da.
Bunun nedeni, insanların yanlış nedenlerle ve yanlış bakış açısından performans değerlendirmeye tabi tutulmasıdır.

Değerlendirmeler, terfi alması, izin alması, ücret artışlarını belirlemek için kullanılır. En sık, insanları yanlış yaptıklarına odaklanmak için kullanılır.
Ne yani performans değerlendirme gerçek nokta nedir? Genellikle, uygulamanın amacı:
• Çalışanlarına performans geribildirim verin.
• Personel eğitimi gerekir.
• Belge kriterleri örgütsel ödülleri ayırabilmeli
• Form personel kararları için bir temel: maaş artışları, terfi, disiplin, vb olmalı
• Çalışan ve yönetici arasında örgütsel tanı ve gelişme için fırsat sağlanmalı
• İletişim kolaylaşmalı
• Amaç veya hedef değerlendirmeyi karşılamak için federal eşit istihdam fırsatı gereksinimleri en önemli unsurdur.
Doğru seçim teknikleri ve insan kaynakları politikaları hem çalışanlara hem de takım liderlerine, gelecekte performansını artırmak için faydalı olabilmelidir.

Sistem Bilgileri için SIW kullanın

royalbaris | 14 April 2011 09:19

SIW yani System Information for Windows programı adından da anlaşılabileceği gibi Windows Sistem Bilgilerinizi gösteren çok yararlı bir program. http://www.gtopala.com/siw-download.html adresinden indirebileceğiniz Freeware versiyonu çok işinize yarayacak. Bu programı indiren kişiler zaten nasıl bir program olduğunu biliyorlar ama bilmeyenler için rehber olmaya çalışacağım.
SIW programını bilgisayarınıza kurup açınca ekranın solundaki çerçeveden üç ana başlık altında kendi pc niz hakkında istediğiniz bilgilerin o konu başlığı altındaki hepsine ulaşacaksınız.

Eski Cd’lerinizi Kırıp Atın

bozukseker | 02 March 2011 18:07

Siz siz olun atmayı düşündüğünüz cd’lerinizi önce kırın sonra atın. Çünkü cd’de bulunan kişisel bilgileriniz yada firmanıza ait bilgilerinizi kötü amaçlarla kullanmak isteyen kişiler olabilir. Bazen cd içinde önemsemediğiniz, unuttuğunuz küçük bir bilgi size tehdit unsuru olarak geri dönebilir. Bilemeyiz çöplerimizi kimler karıştırıyor ve hakkımızda neler bulabilirler. Paranoyak olun demiyorum ama attığınız bilgileri de küçümsemeyin. Bir örnek vermek gerekirse; diyelim bir şirket yöneticisisiniz. Şirket bilgilerinin de bulunduğu bir veri cd’niz var. Artık bu bilgilere ihtiyacınız yok ve çöpe attınız. İçindeki bilgileri rakip bir firmanın aldığını ve değerlendirdiğini düşünün. Sizi ne kadar zor duruma düşürürdü öyle değil mi? Tedbirli olmakta fayda var.

Herkes her konuda ‘uzman’ masallah

1m2w | 19 February 2011 18:37

Gunumuz insani suphesiz bilgiye ulasma ve edinme konusunda cok sansli. Yasi,meslegi ve cinsiyeti ne olursa olsun yediden yetmise herkes internet kullanabiliyor. Fakat bu ‘kolay’ elde edililen biligiyi, herkes sanki kendi arastirmasi yada emegi sonucunda ortaya cikmis gibi sahip cikiyor. Soyle aciklayalim; cay partisi icin bir araya gelmis bir bayanlar grubu dusunelim. Cocuklari da unutmamak lazim tabi. Boyle bir ortamda bir bayan cocuguyla ilgili bir sey soyledigi zaman, digerleri hemen basliyor “canim soyle yapmalisin,boyle yapmamalisin”. Eger herhangi bir rahatsizlikla ilgili bir sey soylenmisse digerleri hemen ‘ su ilaci vermelisin,sunu vermemelisin”.

Bildiğini Söylemeyen Adam Değildir!

atalay ahmet | 15 January 2011 14:35

Her türlü bilgiyi bulabileceğiniz, duyduğunuz, gördüğünüz, bildiğiniz her şeyi özgürce paylaşabileceğiniz, her şeyi sorup, cevap alabileceğiniz; misal, “yaa, ezel’in adı neydiii?” sonra da cevap olarak, ” kenan imirzalıoğlu’nu tanımıyor musun? gerizekalı!” cevabını alabileceğiniz. ya da, “big bang patlamasını detaylarıyla bilen var mı?” diye sorup detaylı bir cevap alabileceğiniz, yazarlarının kendi bildiklerini, gördüklerini, duyduklarını sık sık aralıklarla yazdıkları özgür paylaşım platformudur.

yalnız bir sorun var; üyelik çok basit bir mail adresi ve bir kullanıcı adı girmek yeterli; fakat şifreniz e-postanıza biraz geç geliyor. onu da görmezden gelmek lazım bu kadar güzel bir platformda!

para kazan

admin | 28 December 2010 23:04

para kazanmak hele de nette kazanmak bir çoğumuzun hayalidir. buna olanak sağlayan şu anda okuduğunuz yazıyı yayınlayan pillinetwork anlık kazanç değil yıllarca sürebilecek kazanç imkanı sunuyor! siteyi detaylı bir şekilde incelerseniz ne demek istediğimi

Sorularla Felsefe

mehmetbastug94 | 06 October 2010 16:59

Felsefe
Felsefe Yunanistan’ın İyonya kentinde M.Ö. 6. yy’da ortaya çıkmış ve ilk temsilcisi Thales kabul edilen bir fikir akımıdır.

Felsefe’nin anlamı
Yunanca’da Philia Sophia = Bilgelik sevgisi (Felsefe) anlamına gelmektedir.

Felsefenin konusu nedir?
Felsefenin konusu evren ve insandır…

Filozof nedir?
Üstte yer alan felsefe’nin anlamıyla ilişkili olarak; Bir arayış içerisinde bilgeliği seven, bilgiyi arayan ve ona ulaşmak isteyen kişilere filozofdenir.

Muhteşem Bilgi Grafiği Tasarımları – 1

angelsdemos | 14 September 2010 13:25

Günümüzde birçok servis ve şirket bilgilendirme amaçlı olarak interaktif veya baskı yolu ile herhangi bir ürün vb. tanıtımı için bilgi grafiklerini kullanıyorlar.Herhangi bir ürünün tanıtımı, yeni bilimsel bir yöntem veya buna benzer birçok amaçta kullanılmakta.Tasarımcılar için oldukça popüler olan bu tasarımları inceleyerek sizde benzer çalışmalar yapabilirsiniz.İşte muhteşem bilgi grafik çalışmaları ;

Inception

2010 yılının en iyi 50 web sitesi

mentira | 31 August 2010 22:00

time sitesinde 2010 yılının en iyi 50 sitesini seçmiş ve yayınlamış. kategorilerine göre 2010 yılının en iyi 50 sitesi şunlarmış.

Müzik & Video
Vimeo
Movieclips
Grooveshark
MOG
Labuat

Spor
Sports-Reference
Rotoworld
Yardbarker
Total Pro Sports
Citizen Sports

Aile & Çocuklar
Design Mom
Serious Eats
Babble
Etsy
Sesame Street

Haber & Bilgi
Guardian
The Onion
The Daily Beast
National Geographic
WikiLeaks

Finans & Verimlilik
Mint
Wikinvest
StockMapper
Springpad
Wakerupper