bildirgec.org

banka hakkında tüm yazılar

İcat Çıkar Yarışmasında Ödüller Yükseldi

chinar | 17 December 2010 12:50

Akıl Fikir Yarışması
Akıl Fikir Yarışması

Finans sektörüne ilgi duyanların yenilikçi ve yaratıcı yönlerini ortaya koyabilecekleri geleneksel “TEB Akıl Fikir Yarışması” isimli inovasyon yarışmasının 4.’sü başladı. Fikrinize ödüllendiren bu yarışmada ödüller ise oldukça iddialı.
Biriniciye 15.000 TL ödül.
İkinciye 7.500 TL ödül.
Üçüncüye 5.000 TL ödül

Ayrıca, yeni Öğrenci ve mezun kategori birincisine Bahçeşehir Üniversitesinden MBA bursu.
Son katılım 31 Aralık 2010.
Yarışma konusu?
Kişilerin bankacılık ve finans sektörüne yönelik yaratıcı fikir ve projelerini hayata geçirme fırsatı bulabilecekleri bir inovasyon yarışmasıdır.
Yarışmaya kimler katılabilir?
Üniversitelerin tüm bölümlerinden öğrenciler, en fazla 5 yıl deneyimli profesyoneller ve TEB müşlerileri yarışmaya katılabilir. Eğer fikriniz varsa belki ödülü siz kazanabilirsiniz? Yarışmaya icat çıkar web sitesi üzerinden katılabilirsiniz.
Yarışma Jurileri
Yavuz Canevi – TEB Yönetim Kurulu Başkanı
Varol Civil – TEB Genel Müdürü
Baybars Altuntaş Deulcom International – CEO
Berna Ülman Visa Türkiye Genel Müdürü
Gamze Cizreli BigChefs – Yönetim Kurulu Başkanı
Günseli Özen Ocakoğlu – Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni
Hüseyin Erkan – İMKB Başkanı
Nevzat Aydın – Yemeksepeti Genel Müdürü
Oğuz Karamuk – Sabah – Ekonomi Yazarı

Banka ?

deLe | 21 October 2010 10:00

Kullandiginiz bankadan memmunmusunuz ? ( evetse hangi bankanin musterisisiniz? )

Degil iseniz tafsiye edebileceginiz banka(lar) hangi(leri)si ?

Bonus petrol Bonus Akaryakıt kampanyaları

NLPMaster | 06 October 2010 12:00

Bonus akaryakıt kampanyası şimdi bonus kazandırıyor.

Petrol alışverişiniz ile şimdi tam 30 tl bonus kazanabilirsiniz.

Bonus petrol kampanyası benzin mazot otogaz lpgalışverişlerinizden bonus kazandırıyor.

Bonus akaryakıt kampanyası süresi, sms kayıt kuralları, bonus yüklenme tarihi, kampanya detyları burada: bonus akaryakıt

Bonus kampanyası şu anda 3 kez alışverişe tam 30 tl bonus kazandırıyor.

Card Finans Petrol Ofisi Kampanyası 40 TL kazan

NLPMaster | 30 September 2010 09:48

Card Finans Petrol ofisi Kampanyası ile tam 40 tl kazan.
Petrol Ofisi card Finans Kampanyasıile para puan kazanmak için Card Finans üye işyeri po istasyonlarından 3 kere 100 tl ve üzeri akaryakıt yani benzin mazot oto gaz lpg almanız gerekiyor.
Card Finans Petrol kampanyasından 40 tl kazan kampanyasından puan kazanabilmek için harcamaların farklı günlerde ve card finans pos cihazları üzerinden yapılması şart. Card Finans PO kampanyası detayları şartları koşulları burada: Card finans Petrol Ofisi

BP kampanya World card 60 TL kazan

NLPMaster | 29 September 2010 18:00

Petrol kampanyalarıile Bankalar kredi kartı kampanyaları düzenleyerek bol bol puan para dağıtıyor.
World card BP kampanyası da şimdi tam 60 tl kazandırıyor.
World bp kampanyası ile 60 tl kazanmak için kampanya sitesinde yer alan habere göre farklı günlerde bp akaryakıt istasyonlarından tek seferde 100 tl ve üzeri alışveriş yapmanız gerekiyor.
Kampanyaya vakıfbank world card da dahil.
Haber detayları burada:
BP KAMPANYA

Bankalar, kan emiciler!

hayalicindegecti | 19 September 2010 14:20

Aşırı mı geldi? Abarttım diye mi düşündünüz? Hayır, aynen öyle, hatta fazlası. Neden diyorsanız buyrun size bir gerçek hikaye:
Bir tanıdığım var, ismi lazım değil. İki yıl öncesine kadar iyi ücretlerle özel sektörde çalışırken, malum, iktidar partisi çok başarılı! ya, (hani ülke dev bir şantiyeye dönüştü breh breh breh), işsiz kaldı…
“E, ne olacak? Çoğumuz bu durumdayız , ya da hepimizin bu durumda yakınları, tanıdıkları var” diyorsunuz duyuyorum. Durun durun, işte ben de onların halini ya da gelecekteki hallerini anlatmaya çalışıyorum size.
Evet işsiz kaldı. Olağanüstü çaba göstermekle birlikte tam iki yıl boyunca iş bulamadı. Peki ölsün mü? Tabii yaşasın, ama nasıl?
Devam eden hayat demek, harcama demek… Yani kira, evin-mutfağın günlük masrafı, çocukların, eşin (çalışıyor ama memur maaşları malum) harcamaları. Eh, gelsin borçlanma… Bankalar bol keseden kredi dağıtıyor, hatta “sıfır faizli ihtiyaç kredisi” açıyor ya… Evet, borçlar kar topu gibi büyümeye başladı, aradan bir kaç ay geçti, aradı aradı hala iş yok, başvurular, doldurulan formlar, araya sokulan hatırlı dostlar, mülakatlar, biz sizi ararızlar vs vs iş yok… Önce araba satıldı. Biraz rahatlayacağını sandı ama ne gezer? Meğer o sıfır faizli diye sunulan krediler anasının nikahı değil miymiş… Gelen para kızgın tavaya su damlamışcasına uçtu gitti. İş aramaya devam… Yer demir, gökbakır… İş yok…
Dur bakalım dedi şu bankanın kredi koşulları daha uygun diyorlar. Oradan alıp şurayı kapatmalı bari… İş hala yok… Babadan kalan küçük bir arsa vardı onu satışa çıkarmalı... Eh, kızgın tavaya bir damla su daha… İş yok…
Efendim uzatmayalım. O bankadan bu bankaya… Satılan arsanınkini ona, şunu buna derken bıçak geldi kemiğe dayandı. Yapılan şey şu oldu… Beraberlik dağıtıldı, yakınım o yaştan sonra bekar bir akrabasının yanına taşındı, hayat arkadaşı da annesinin yanına gitti. Çocuklar yetişkindi, onlar da kendi yağları ile kavrulmak üzere arkadaşlarının yanına yerleştiler (bir yandan günlük işlerde çalışıyorlar.)
Evet, bıçak kemiğe dayandı demiştik değil mi? Ne oldu sonra peki? Yakınım kardeşi ile olan evinin yarı hissesini sattı, onunla da borçlarını kapama maratonua girişti… Kan emici bankaların kapılarını tek tek çalmaya başladı. Ona şu kadar, buna bu kadar… Ama mübarekler geciken borçlara öyle faizler tahakkuk etiriyorlar ki… Of of of… Ne siz sorun ne ben söyleyeyim. Üstelik telefonda (borç takip bölümleri şubelerden bağımsız, ancak telefonla ulaşılabiliyor!) söylenenlelerle, bankada karşılaşılan rakamlar birbirini tutmuyor. Hele hele kan emicilerin şu otomatik santralleri yok mu? Dakikalarca süren konuşmalar, onu tuşla bunu tuşla, tekrar başa dön, şu menüye git, sizinle müşteri temsilcimiz birazdan ilgilenecekler, şu anda hatta bekleyen dördüncü kişisiniz, olmadı baştan… Resmen çıldırtıyor adamı.
Eveeet bütün parası bitti, üstündeki mal varlığı sıfıra sıfır oldu… Hala iş yok…
Sonuç mu? Sonuçta yakınım bu koşullarda yuvarlanıp gidiyor, pardon yaşamayı sürdürüyor, tabii buna yaşamak denirse.
Bilin bakalım bu rezaletin yaşandığı ve de insanların hala yöneticilerine biat ettikleri ülke neresi? Bir ipucu, T harfiyle başlıyor ülkenin adı… Trinidad, Tobago… Hadi canım söyleyiverin neresi burası?

ilk gangster

nazokiraze | 15 September 2010 11:46

İstanbul’un ortasında gündüz vakti bir banka garip bir biçimde soyulur , gariplik bunun neresinde diye merak edilirse hemen açıklayayım. Bu soygun Türkiye’de yapılan ilk banka soygunudur, üstelik sıkıyönetimin uygulandığı bir dönemde yapılmıştır ve soygunu gerçekleştiren kişi çok uzun süren mücadelelere rağmen yakalanmamıştır.

Necdet Elmas denen bu Hukuk Fakültesi’ni yarıda bırakmış , kendi ifadesine göre Robin Hood misali fakirlerin hakkını gözeten ve fakirlikten sıyrılmayı amaçlayan Chevrolet meraklısı uzun boylu ,yakışıklı soyguncu Çemberlitaş Buğday Bankası’ndan sonra ikinci soygununa yine bir Chevrolet ile gider. Kazlıçeşme’de bulunan İş Bankası O’nun tarafından soyulduğunda akıllara ”Ben işçinin parasına dokunmam” cümlesi kazınır. (‘Bu bir soygundur’ dedi.)

iPhone’u POS makinasına dönüştürün

sCoRPionTR | 27 August 2010 15:36

Küçük bir işletmeniz var ve müşterilerinize kredi kartı ile ödeme imkanı sunmak istiyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken bir banka ile anlaşıp oradan POS makinası almak. Tabii müşteri sayınıza göre almak istediğiniz POS makinalarının sayısı da artacaktır. Hele bir de evlere servis yapan bir şirket iseniz mobil POS cihazlarından almanız gerekir. Yani en azından şimdiye kadar gerekmekteydi. Fakat Mophie ve Intuit’in yeni geliştirdikleri bir aparat sayesinde iPhone’unuzu bir POS makinasına dönüştürebilirsiniz..