bildirgec.org

application hakkında tüm yazılar

Xtion ile Pc’miz Xbox oldu!

Beacool | 24 April 2011 09:08

Xtion ile Pc’miz Xbox oldu!

Asus Xtion

Her zaman derim. Bir bilgisayar her şeyi yapabilir diye. Bu yüzden konsol ya da buna benzeri bir cihaza yatırım yapmaktansa pc’me para harcamayı yeğlerim. Kısaca üzerinde yazılım olan her şeyin her şeyi taklit edebileceğini biliyorum. Önceden Pc yi wii gibi kullanmanıza yarayan Fling Pc yi tanıtmıştım. Şimdi sırada Pc’yi Xbox’ın kinect i gibi kullanabilmemize olanak veren Asus Xtion var…

Xtion un arkasında teknoloji devlerinden biri olan Asus var, ve Kinect in başlarında olduğu gibi kapalı bir kod ile değil tamamen açık ve geliştirilebilir bir SDK (Software development kit – yazılım geliştirme kiti) ile birlikte yazılımcılara sunuluyor. Açıkçası bu Kinect in tahtına göz koymuş bir ürün için Pc lerde orijinal bir yazılımı olmayan bir ürüne karşı büyük bir çelme.

Türk yapımı en iyi 10 iPhone uygulaması

griim67 | 02 April 2011 12:14

1. iSlash >>

Defalarca tüm ülkelerde liste başını zorlayan bu oyunda amacınız ekrandaki puzzle’ı parmak hareketleriyle içindeki bıçakları ayırmadan ve onlara çarpmadan parçalara ayırarak hedef küçüklüğe ulaştırmak. Müptelası olacağınızın garantisini veriyorum.

App Store link

2. NTVMSNBC >>

En başarılı bulduğum haber uygulaması. En güncel haberleri, son dakika gelişmelerini, maç sonuçlarını ve ntv canlı yayınını takip edebileceğiniz son derece başarılı bir uygulama.

App Store link

X3 Studios

mcmtsuz | 14 March 2011 13:24

Create your own Wallpaper

sloganı ile X3 Studios ile sizde,adobe illustrator programı ile hazırlanan vector leri kullanacarak kendi wallpaper ınızı yapın.İçerisinde Kütüphane,yazı tipleri,arkaplanlar gibi bütün eklentileri mevcut. Sitenin en güzel özelliği App değil de Online olması .

en iyi android fotoğraf uygulamaları – II

admin | 27 December 2010 09:31

Android işletim sistemli mobil cihazlarımız için fotoğraf uygulamalarımıza kaldığımız yerden devam edelim:

Fast Camera: Şu andaki en hızlı kamera diyebiliriz. Sadece kamera butonuna bastığınızda anında resminizi çekebiliyorsunuz.

Fx Camera: Fx camera sayesinde Toycam, Polandroid, Fisheye, SymmetriCam gibi çeşitli efektlerle fotoğraf çekebilirsiniz.

Multi Camera: Kameranızla çoklu çekim yapıp tek bir resim elde edebilirsiniz.

Onsite Photo: anında resim çekmenizi sağlar ve çektiğiniz resimlerinizi özel tasarımlı Construction Online yoluyla “upload” edebilirsiniz.

En iyi Android Fotoğraf Uygulamaları – I

sequieros | 23 December 2010 15:50

Android, Google‘ın mobil cihazlar için tasarladığı linux benzeri açık kaynaklı bir işletim sistemidir. Diğer bir deyişle geliştirilmesi, düzenlenmesi ve dağıtımı tamamen serbest olan bir uygulama. Son zamanlarda android destekli cihazların satışında kayda değer bir bolluk yaşanmıştı.

Burada size fotoğrafçılık için gereken uygulamaları bir araya toplamaya çalıştım. Yaratıcılık ile kombine edilmiş bu uygulamalar sayesinde cep telefonunuz bir kamera kadar iyi ve güçlü olabilecek.

1. Photoshop.com Mobile: Photoshop mobile uygulaması ile fotoğraflarınızı düzenleyebilir ve istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz. Dokunmatik olarak kırpma, döndürme, renk düzenleme ve artistik efektler uygulama özelliklerine de sahip bir uygulamadır. Ayrıca ücretsiz photoshop.com hesabınızdan direkt olarak fotoğraflarınıza, videolarınıza ulaşma imkanına sahipsiz.

2. Vignette: Bu uygulama fotoğraflarınıza ilave ışık ekleme özelliğine sahip ve fotoğraflarınızı olduğundan daha mükemmel bir hale getirir.

en yeni iphone uygulamaları

gogool | 12 November 2010 15:00

iphone uygulama çılgınlığı gün geçtikçe çığ gibi büyüyor buyrun size en yeni iphone uygulamaları…

tasarımcı ve web master’lar için onlarca iphone uygulaması

kalem kutusu | 25 October 2010 12:31

artık herkes iphone’un telefon olarak adlandırılmaması gerektiğini biliyor. bilgisayar gibi kullanabildiğimiz iphone’un diger mobil cihazlara kıyasla wi-fi baglantısındaki kaliteden bahsetmeye de gerek yok. iphone’u bir bilgisayar haline dönüştüren şeyler ise, ister iş için ister eğlence için yükledigimiz uygulamalar. bu yazımızda bahsedecegimiz ise tasarımcıların işine yarayacak olan iphone uygulamaları.

wordpress

wordpress, iphone’da ücretsiz kullanabilecegimiz, son zamanların en revaçta olan yayınlama platformu olarak geçiyor. wordpress sayesinde sitenize yeni yazılar gonderebilir, tasarı olarak daha önceden kaydettiğiniz ya da yayınlanmış yazılarınızda düzenlemeler yapabilir, resim ekleyebilir, yazım kontrolü yapabilir ve html kodları ile uğraşmadan site tasarlayabilirsiniz. en önemlisi de iphone’daki uygulaması sayesinde tüm bunları ev dışından bilgisayara ihtiyaç duymadan yapabileceksiniz.

photoshop

resimlerinizde değişiklikler yapabildiğiniz bu uygulama iphone kullanıcılarına ücretsiz.

database viewer plus

bu uygulama ile masaüstü bilgisayarınızdaki bir veritabanı ile eşzamanlı bir şekilde çalışabileceksiniz. desteklenen uygulamalar access, excel ve benzeri uygulamalar.

iPhone’la PINBALL

cellat erdem | 27 September 2010 12:37

iPhone vaya iPodtouch’ınızı pinball’a çevirerek eski günleri yad etmek ister misiniz? Pinball Magic adlı bu aksesuar sayesinde oldukça eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Tek problem biraz küçük olması. Ürünün paketine pinball uygulaması, telefon yuvası, tuşlar, pistonlar ve eğlence dahil. Fiyatı ise 40$.

Başlangıçta Açılan Programların Açılışını Geciktiren 3 Program

Atomic Bomb | 24 September 2010 09:26

Bilgisayarınızı açtığınızda, başlangıçta açılması gereken programların açılmasını bekliyoruz. Aslında bu durum bilgisayarlarımızın güvenliği açısından bir problem teşkil ediyor olabilir. Niye diye sorarsanız, başlangıçta bilgisayarınız açıldığında önce açılan programlar doğrudan internete bağlanıyorlar ve daha da firewall veya internet security programınız açılıyor. Bu arada internete bağlanan programlar bizler için güvenlik açığına neden olabilecek nitelikte.

Bu durumu iki şekilde aşarız 1) kayıt kütüğünde (registery) bir düzenleme yaparak 2) bunun için bu tarz programların açılmasını geciktirici bir program yüklemek. Ben ikinci seçeneğin daha kolay olduğunu düşündüğüm için ikinci seçenekle ilgili 3 ücretsiz program tanıtacağım.

Startup Delayer

startup delayer programı ekran görüntüsü
startup delayer programı ekran görüntüsü

Şuradan sitesine ulaşabileceğiniz start up delayer (tr. başlangıçta açılan programları geciktici) 980 kblık küçük bir program. on versiyonu çıkalı bir yıldan fazla olsa da windows 2000/xp/xp64/vista sistemlerde oldukça iyi çalışıyor. Programı açtığınızda karşınıza başlangıçta açılan programların listesi geliyor. Bu programlara çift tıklayıp başlangıç açılış gecikmelerini ayarlayabilirsiniz.

Programın başka bir özelliği de saat çubuğundaki öğeleri sürükle bırak yöntemiyle ayarlayabiliyor olmanız. Ayrıca program sayesinde başlangıçta açılan programları dilerseniz iptal edebilirsiniz.

Launch Later:

startup delayer programı ekran görüntüsü
launch later programı ekran görüntüsü

.NET framework 4 ile desteklenen bu program 1.4 mb büyüklüğünde ve demin tanıttığımız programla aynı işlevi görüyor. Ama işler biraz daha karışık olabiliyor lakin geciktirmek istediğiniz başlangıç programını kendiniz bulmak zorundasınız. (Yani otomatik olarak açmıyor)

Cep Telefonları İçin Uygulama Siteleri

sequieros | 13 September 2010 17:08

Cep telefonlarımız için uygulamalar ve oyunlar gerçekten olmazsa olmazlardan artık. Peki istediğimiz oyunu ya da uygulamayı telefonumuza nereden indirebiliriz? İşte en yararlı cep telefonu odaklı siteler:

bu sitelerden ilki getjar.com…Gayet geniş kategorileri var. Oyun ve çeşitli uygulamalar, eğlence, mesajlaşma özellikli programlar gibi birçok şeyi bulabileceğiniz bir site.

Başka bir site olan zedge.net ise tam anlamıyla tema, zil ve mesaj sesleri ve wallpaper hazinesi. Bunun yanında telefonunuzun desteklediği uzantıda (3g2 vs.) videolar da indirebilme imkanına sahipsiniz.