bildirgec.org

alexa hakkında tüm yazılar

İnternetin zirvesi olun

MuzHur | 14 November 2011 16:54

Merhabalar; web masterların gözde sitesi alexa.com dan bahsedeceğim bugün sizlere. Alexa nedir sorusunun cevabı olarak dünya üzerindeki tüm internet sitelerini sıralamaya sokan bir site diyebiliriz. O sitede ne kadar yukarılarda çıkarsanız bilin ki google da da o kadar yukarılarda çıkarsınız. Google alexa.com sitesini çok sever, o kadar severki birlikte çalışırlar. Peki bu site neden bu kadar önemli dersiniz? Aslında siteyi önemli yapan google ın onu kendine referans olarak alması. Web masterlar arama sonuçlarında google da ilk sırada çıkma yarışındadır. Hal böle olunca alexada da önce çıkmak için yarışıyorlar. İnternetten para kazanmak isteyen kişiler için google da ön sıralarda çıkmak demek daha çok müşteri demektir. Alexa sitenizin internet sıralamasını, ne kadar kullanıcı geldiğini gösterdiğine göre, reklam vermek isteyen kişilerin de uğrak yeridir. Kimse günde 15 ziyaretçiye sahip bir siteye ücretli reklam vermek istemez. Durum böle olunca reklam üzerinden sitelerinden para kazanmak isteyen kişiler özellikle alexa da yükselmek için çalışmalıdırlar. Görüldüğü gibi alexa da zirveye çıkmak özellikle internetten para kazanmak isteyenler için çok önemli bir hale gelmiştir.

alexa süper lig

ANDER | 07 February 2011 19:59

süper ligin zirvesi 20.hafta itibari ile birlikte alev alev yanmaya başladı.haftalardır liderliği bırakmayan trabzonspor’un artık bir ortağı var zirvede.geçen sezonun şampiyonu bursaspor, trabzonspor’un puan kaybettiği haftada aldığı 3 puanla zirveye ortak oldu.
zirvenin en yakın takipçilerinden fenerbahçe ve kayserispor’da trabzonspor’un puan kaybetmesiyle zirve ile puan farkını iyice azalttılar.

Google’da Yeni Tarz !

admin | 26 December 2010 20:43

Google, yaptığı değişikliklerden sonra, sonunda klasik sonuç sayfasını değiştirdi…

Yeni tasarımdan temsili bir resim.
Yeni tasarımdan temsili bir resim.

Google‘ın son dönemde yaptığı değişiklikleri büyük bir dikkatle izlemekteydik. Son olarak sonuç sayfalarında boşluğa tıklandığında sağ kısımda üzerinde durduğumuz sitenin önizlemesini görebiliyorduk. Google bu özelliği sevmiş olacak ki yeni sonuç sayfası görünüşünü bunun üzerine kurmuş. Artık sonuç kısmında karşımıza gelen sitelerin önizlemelerini içerikte görebileceğiz. Yeniliklerden biri de site popülerliği. Artık sonuç sayfasında karşınıza çıkan sitelerin Alexa sıralamalarını da görebileceğiz. Bu şekilde aradığımız sonuca ulaşırken hem Google hem de Alexa‘dan aynı anda faydalanabileceğiz. Ancak bu yenilikler henüz deneme aşamasında ve sadece bazı google kullanıcıları için kısa süreliğine kullanıma sunuldu.

Şuan kullanımda olan sonuç sayfası.
Şuan kullanımda olan sonuç sayfası.

Google‘ın yaptığı değişiklikler hızla devam ederken, kullanıcıların bu yeni sayfayı nasıl bulacağı da merak konusu. Aranılan sonuca en güvenli ve en doğru yolu hazırlamayı amaçlayan Google‘da bu tarz değişikliklerin devamı gelecektir.

gözetleniyorsunuz!

tembelyarasa | 01 September 2010 10:53

web sitenizi oluşturdunuz,geribildirimler
alıyorsunuz reklam almaya başlayacaksınız
ama sitenizdeki gelişmeleri sizinde bilmeniz gerekli değil mi?bu yazıda web sitenizin hitini gözetleyebileceğiniz siteleri yazmaya çalışacağım
bilgilendirici olması dileğiyle.

1. Yahoo! Site Explorer

adındanda anlaşılabileceği üzere bir yahoo hizmeti olan bu araç web sitenize verilen linkleri bulmanıza yardım ediyor buradan bakabilirsiniz.

En iyi Chrome SEO Eklentileri

useair | 31 August 2010 13:55

Chrome’un son zamanlardaki popülerliği sayesinde SEO’ların Chrome eklentilerini çok iyi öğrenmek başlıca görevleri olmuştur. Chrome yeryüzünde kullanılan en hızlı tarayıcı özelliğine sahip. Aşağıda en iyi Chrome Seo eklentilerini bulabilirsiniz.

Chrome SEO

Bütün SEO istatistiklerini ve araçlarını günlük Seolar ile kolaylaştırmak gerekir.
Buradan indirebilirsiniz.

Cloudlet Arama

Bir Webmasterin Tarayıcısı ve Eklentileri (:

55memo55 | 12 May 2010 13:19

Ne yalan söyliyeyim ki bir webmaster olarak sadece Firefox kullanıyorum. Hızlı, güvenli, güçlü ve kolay kullanılması çok hoşuma gidiyor. Ve yine webmaster olduğumdan, sitelerim için bazı eklentiler kullanıyorum. Bunları sizlerle paylaşmak istedim 🙂

Başlıyorum..

1-) Alexa Sparky

Eklentiden Bir Görünüm (Alexa Sparky)
Eklentiden Bir Görünüm (Alexa Sparky)

Alexa sparky eklentisi sayesinde gezindiğim websitelerin Alexa ranklarının daha çabuk ve daha kolay düşmesini sağlayabiliyorum. Yatmadan önce kendi sitelerimi açıyorum ve bu eklenti sayesinde gerçekten de iyi sonuçlar alıyorum.Bunun yanında Alexa Sparky browserimizin sağ alt köşesinde bulunduğumuz sayfanın Alexa Rank puanını da gösteriyor..Sizlere tavsiyem sitenize gelen ziyaretçilere de bu eklentiyi kurmalarını önermenizdir.
Eklentiyi kurmak ve incelemek için şu sayfayı ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Google’ın Gizemli Sitesi: 1e100

angelsdemos | 17 February 2010 15:04

1e100.net, Google tarafından Kasım ayında kurulan bir web sitesi. Birçok kişinin sistemi bu web sitesi ile iletişim halinde. Bu yeni site, internet trafiğinin 3%’ünü ele geçirmiş bulunmakta ve Alexa sıralamasında ise 44. sırada yer alıyor. Google’dan resmi bir açıklama gelmemesine rağmen, birçok Google servisi bu web sitesi ile iletişim halinde gözükmekte.

Henüz bu site hakkında bilinen bir şey olmasa da ismi Google için önemli. Bazı kullanıcıların zararlı yazılım sandığı bu uygulama Google’ın altyapı hizmetleri ile alakalı bir site.

1e100, 10 üzeri 100 demek yani, Googol anlamına geliyor. Google’ın kurulduğu yıllarda alternatif olarak düşünülen bu isim, büyük miktarda verileri saklamak için düşünülmüş. Bu site de Google’ın sürekli artan altyapısının adı ve göstergesi.

eskiden hit vardı şimdi seo var

mrcha0s | 18 January 2010 20:30

SEO Analiz Grafigi
SEO Analiz Grafigi

Eskiden sitenizde işlerin iyi gidip gitmediğini hitine (ziyaretçi saysına) bakarak anlardınız. Bunun için ise sitenize basit bir counter (sayaç) kurmanız yeterli olurdu. Çoğu kullanıcı detaylı raporlar veren servisleri dahi kullanmazdı. Çünkü buna ihtiyaç duyulmazdı. Genelde kullanıcılar arama motorlarını kullanmak yerine adres çubuklarında jenerik alan adlarını yazarak sitelere erişmeye çalışırlardı. Örneğin arabalarla ilgili bir şeyler arıyorsanız deniyeceğiniz ilk site “araba.com” ardından “arabalar.com” ve “arabam.com” idi. Durum böyle olunca jenerik alan adlarına değer biçilemiyordu. Internet kullanıcısı Altavista, Yahoo, Hotbot gibi arama motorlarıyla idare ederken hayatımıza Google girdi. İlk başlarda durumu pek anlamadıysakda daha sonra anlaşıldıki Google hayatımızın bir parçası olmuştu. Artık adres çubuğu yerine Google’ın arama çubuğunu kullanır hale geldik. Öyleki çoğu kullanıcı her gün girdiği Hotmail’e adres çubuğuna “www.hotmail.com” yazarak girmekdense Google arama çubuğuna “Hotmail” yazarak giriyor. Artık siteler ziyaretçisinin büyük çoğunluğunu Google dan sağlıyor. Buda siteler için Google arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmayı önemli kılıyor. İnsanların bunu farketmesiyle yeni bir sektör, kavram doğdu.