bildirgec.org

alarm saat hakkında tüm yazılar

Uyandırana Kadar Susmayan Puzzle Çalar Saat

xerre | 28 September 2009 12:38

Çeşili hayvan deneylerinde ve çocuklara (0-3 yaş) oyuncak niyetine kullanılan bu şekilleri görmüşsünüzdür. Bu puzzle tarzındaki şekiller ile çalar saati birleştiren bu saat, istediğiniz saatte sizi gerçekten uyandırmak için tasarlanmış. Çalar saat, Kurduğunuz zamana gelince üzerinde bulunan şekiller yerlerinden fırlıyor ve siz şekilleri doğru yerleştirene kadar da susmuyor.

Magic Cube

uuraydin | 17 June 2009 14:00

Güneş enerjisiyle çalışan şeyler yavaş yavaş evimizin her yerine girmeye başlıyor. Bunlardan biride Kai Yu’nun tasarımı Magic Cube.

Yatak yanına koyulan saat anlayışımızı değiştirecek gibi duran bu tasarım lamba, saat, alarm ve radyo gibi dört özelliği bir arada barındırıyor. En önemli özelliği ise üst kısımda bulunan güneş panelleriyle tam bir çevreci tasarım olması.

roket çalar saat

kutsiyan | 18 July 2008 21:01

roket çalar saat
roket çalar saat

Sabahları bir türlü uyanamıyor musunuz? Her defasında çalar saati kapatıyor ve kapattığınızı dahi hatırlamıyor musunuz? 🙂 Alın o zaman size roket çalar saat! Alarm çalmaya başlayınca roket havalanıyor ve siz kalkıp roketi bulmadan da alarmı kapanmıyor.
Ha birde, eğer evde hayvan besliyorsanız tavsiye edilmiyor…

kaynak

MP3 Çalar ve Alarmlı Saat

umitkilic | 05 May 2008 09:35

İnsanlara hem zevk veren hem de canını sıkan yani iki işi bir arada yapabilen aletler çok azdır. Bu mp3 çalabilen alarmlı saat de onlardan biri. Bu aletle hem istediğiniz müziği dinleyebilecek hem de genellikle sabahları bizi sıcak yatağımızdan ayıran alarmı duyabileceksiniz. Alışılmışın dışında bir şekli olan bu mp3 1 GB hafıza ve FM Radyo özelliklerine sahip. Ayrıca (AVI) MPEG-4 video oynatabilen bu ürünün fiyatı 88 dolar. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Youtube ile uyanın!

spy1983 | 06 November 2007 21:20

Hep eski alarm zırıltısıyla uyanmaktan bıktınız mı? AlarmTube sizi bir Youtube videosu gibi sıradışı bir şekilde uyandırıyor. Saati ingilizce olarak sade bir dil (In 30 minutes, Tomorrow at 6am, 7:30pm) ile kuruyorsunuz, sonra bildiğiniz veya arama yapıp bulduğunuz bir videoyu seçip, uykuya dalıyorsunuz. Herhangi bir üyelik veya download gerektirmeyen bu yararlı siteye buradan ulaşabilirsiniz.

görme engelliler için masa saati

kahkar | 24 August 2007 14:16

Üç farklı halkadan oluştuğu görülen bu masa saati ile saati anlamak mümkün. En dıştaki seramik halka var ya hani, işte hemen üzerindeki Braille yazısı ile açıklanan saattin 12 ‘yi gösterdiği nokta, saatin hangi yönde çalıştığı konusunda işimize yarayacak. İkinci halkamız ise, birinci halkaya bakarak kendisini ayarlıyor ve saatin kaç olduğunu size anlatmaya çalışıyor. Son halka ise, saatin içerisinde kendisine yer buluyor. Görevi ise, saatin alarmını ayarlamak.

Sonic Bomb Alarmlı Saat + Titreşim Aparatı

l337 | 03 August 2007 09:40

Sonic Bomb Alarm Clock with Bed Shaker
Sonic Bomb Alarm Clock with Bed Shaker

Zamazing’de sabah uykusu sevenleri uyandırmak için zıplayan ve uçan alarmlı zamazingler gördük…

Bu zamanzingimiz yanında yastığımızın altına koymamız için ekstra bir titreşim aparatı veriyor. Sabah alarm çaldığında zamazing 113 desibel ses çıkartıyor ve aynı zamanda titreşim aparatı yastığınızın altında titremeye başlıyor! Kısaca 113 desibel ile kulaklarınız sağır olma derecesine gelmişken ve kafanız titrerken uyumaya devam etmek pek mümkün olmasa gerek 🙂 Ayrıca ofis ortamında kullanmak isteyenler için sesi kapatarak sadece titreşime alabilme özelliği mevcut. Bu sayede ofiste kimseyi rahatsız etmeden sandalyenizi titreştirebiliyorsunuz 🙂

hareketli çalar saat

525 | 21 December 2006 19:38

clocky
clocky

clocky, yataktan kalkamayan uykuseverleri peşinden koşturan bir çalar saat. bütün odayı dolaşıyor…
en iyisi kapıyı açık bırakmak 🙂

clocky
clocky