bildirgec.org

karacorlu

8 yıl önce üye olmuş, 4 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Battle: Los Angeles (2011)

karacorlu | 16 March 2011 21:04

Yönetmenlik kariyerinin henüz başlarında olan ve kariyerini korku gerilim üzerinde ilerletmeyi düşünen Jonathan Liebesman ‘ın uzun zamandır beklenen filmi 18 Mart 2011 tarihinde Türkiye’de vizyona girecek.

battle:la
battle:la

Johannesburg, Güney Afrika doğumlu olan yönetmen Jonathan Liebesman, yine Güney Afrika’da başladığı sinema eğitimine Amerika’da devam etmiştir.
The Killing Room(Ölüm Odası) filmiyle isminden söz ettiren ve kimi olumlu eleştirilerle gündeme gelen yönetmen, ”Dünya İstilası”nın altından kalkabileceği bir proje olduğuna yapımcıları ikna etmiştir.

Once Upon a Time in America (1984)

karacorlu | 16 March 2011 19:54

Bir zamanlar Amerika.
The Godfather‘ın yönetmenliğini reddeden Sergio Leone‘nin başyapıtlarından biri olan film1984 yılında çekilmiştir.

Büyük Buhran adı verilen, 1929 yılında Amerika’da başlayan ve tüm dünyaya yayılan ekonomik kriz döneminde henüz çocuk ve ilk gençlik yaşlarında olan Max(James Woods), Patsy(James Hayden), Cockeye(William Forsythe) ve Noodles(Robert de Niro)karakterlerinin hayatlarını konu alan film, mafya türleri arasında sağlam bir yere sahip.

Untitled Nikola Tesla Project (2012)

karacorlu | 08 March 2011 11:09

tesla
tesla

Henüz yapım aşamasında bulunan film. 2012 yılında gösterime gireceği beklenen film Nikola Tesla‘nın hayatından kesitler sunacağa benziyor.
Söylentilere ve yaptığımız ufak çaplı araştırmalara göre Christian Bale Tesla’yı canlandıracak olan aktör.
Nikola Tesla 20.yüzyılın belki de en önemli bilim adamlarından biri olmasından dolayı hayatını anlatacak filmde hangi konulara değinileceği,Tesla’nın yaşadığı sürede hayata geçirdiği ve/veya geçirmediği projelerin gerçeğe yakın ölçüde ne derece başarılı kurgulanacağı , özellikle de Edison ile aralarında geçen entrikaların nasıl ve ne kadarının anlatılacağı merak konusu.

The Prestige filminin önemli karakterlerinden biri olmasından dolayı Tesla’nın hayatını konu edinecek filmin yönetmen koltuğunda Christopher Nolan‘ı görmek şaşırtıcı olmaz tabi.
Merakla bekliyoruz.

Unstoppable (2010)

karacorlu | 07 March 2011 17:10

Durdurulamaz; yönetmenliğini Tony Scott‘un yaptığı 2010 yılının başarılı aksiyon filmlerinden biridir. Tony Scott’u Top Gun, Spy Game gibi unutulmaz aksiyon macera filmlerinden tanıyoruz. Başrollerinde ünlü aktör Denzel Washington ve Chris Pine oynamaktadır.

unstoppable
unstoppable

Bu sefer ki aksiyonumuz bir trende geçiyor. Kimyasal madde dolu bir kargo treni yapılan ufak bir hatanın katlanarak büyümesi sonucu makinisti olmaksızın raylarda ilerlemeye başlar. Kontrolden çıktıkça hızı artmakta ve aynı hat üzerinde karşı yönden de demiryolu şirketinin düzenlediği bir okul gezisinden çocukların bulunduğu bir başka trende gelmektedir.