Yönetmenlik kariyerinin henüz başlarında olan ve kariyerini korku gerilim üzerinde ilerletmeyi düşünen Jonathan Liebesman ‘ın uzun zamandır beklenen filmi 18 Mart 2011 tarihinde Türkiye’de vizyona girecek.

battle:la
battle:la

Johannesburg, Güney Afrika doğumlu olan yönetmen Jonathan Liebesman, yine Güney Afrika’da başladığı sinema eğitimine Amerika’da devam etmiştir.
The Killing Room(Ölüm Odası) filmiyle isminden söz ettiren ve kimi olumlu eleştirilerle gündeme gelen yönetmen, ”Dünya İstilası”nın altından kalkabileceği bir proje olduğuna yapımcıları ikna etmiştir.

battle:la
battle:la

Uzunca bir süre hakkında fazla açıklama yapılmayan filmin fragmanları izleyicileri bilim-kurgu ve aksiyon çerçevesinde büyük bir meraka sürüklemekle birlikte bir Amerikan savaş filmi klişesi ihtimali de akıllarda şüphe dolu soru işaretleri uyandırmaktaydı. Zira Amerikan askerlerinin kahramanlıklarına değinen sahnelerden müteşekkil fragman bu konudaki şüpheleri artırmaktaydı. Ancak ufak bir farkla, bu kez muhtemel bir uzaylı saldırısına karşı kahraman Amerikan askeri ne yapardı sorusu ele alınmış.2011 yılının adından epey söz ettirecek filmlerinden biri olacağı iddia edilen fimin başrollerinde Aaron Eckhart ve Michelle Rodriguez oynamakta.