bildirgec.org

adsl hakkında tüm yazılar

Smarty Fan Club’da eğlenceye doyun.

bithikotsis | 30 March 2011 12:33

d smart
d smart

Smile adsl ve D-Smart kampanyalarına ait advergaming unsurlu eğlenceli bir oyun sizleri burada bekliyor.
Oyun nasıl oynanıyor? Öncelikle karşınıza çıkan labirennten soruları bilerek çıkıyorsunuz sonra bir tünele geliyorsunuz. Peynir ve logoları topluyorsunuz, faturalara dikkat ediyorsunuz çünkü faturalar sizi yavaşlatıyor. İyi eğlenceler…

Hangi İnternet Erişim Şirketi Daha İyi?

admin | 07 January 2011 18:19

Eminimki bu soruyu hepimiz düşünmüşüzdür. Acaba hangi internet erşim şirketi daha iyi hizmet sağlıyor ve hangisi daha az sorunla çalışıyor? Malesefki hangisi sorunsuz çalışıyor diyemiyorum ama en azından en az sorunsuz çalışanı hangisi bunun cevabını çok merak ediyorum. Bu konudaki bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memlun olurum. Şimdiden teşekkürler…

8 mbps hızından tam randuman alıyormusunuz

alpmut | 17 August 2010 15:59

Türk Telekomon geçen sene mayıs ayında kullanıma sunduğu 8 Mbps hızındaki genişbant internet paketi Türkiye’deki epey kişinin aklını çelmiş durumda.(Benimkinede çeldi).

8 Mbps
8 Mbts

16 yılda bu pakete geçenlerin sayısı yaklaşık 3.6 milyona çıktı.Böylece ADSL kullanıcılarının %55 8 Mbps internet paketi kullanıyor.
Türk Telekom daha geniş kitlelere,daha yüksek hız ve daha yüksek erişim olanağı ile sunmayı hedefleyen Türk Telekom 8 Mbps paketini İnternet Servis Sağlayıcıları aracılığı ile çeşitli tarife seçenekleri ile pazara sunuyor.
Bu arada geçeniniz varmı tam randuman alınıyormu?

yalın adsl yalan mı oluyor !

maydesign01 | 17 June 2010 14:08

yalın adsl
yalın adsl

cep telefonu hatları uygun fiyatlarda ve tarifelerde satıldığı için kullanıcılar sabit hatlarını yavaş yavaş kapatıyor.fakat sabit telefonu hiç kullanmadığımız halde internet için bu hattı da açık tutmak zorunda kalıyoruz. yargıtay 13. hukuk dairesine açılan bir dava sonucu yargıtay; kullanıcıları haklı görmüş ve sabit hattın açık kalmasının zorunlu olmaması yönünde karar almış. telefondan dan bağımsız adsl kullanımını doğru bulmuş.bu kararın çıkmasına rağmen telekom hala gerekli çalışmları gerçekleştirmiyor.haberin ayrıntısı için burayı tıklayın.

Yalın İnternetli Günler Bizi Bekliyor

SapRoFiT | 02 February 2010 16:37

Bu zamana kadar bir çok kişinin türk telekom’a adsl ve telefon aboneliklerinin ayrı satılması yönünde dava açtığını internette ve bir çok yerde okumuştuk. yalnız bu zamana açılan bütün davalar kullanıcı adına kötü bitti. kararların hepsi olumlu çıkmasına karşın bir türlü hayata geçirilemedi. bunun üzerine rekabet kurumu’na başvurulu du kurulda böyle bir hizmetin yurd dışında “naked adsl” yani “yalın adsl” olarak satışının gerçekleştiğini göz önünde bulundurarak kullanıcı yararına bir karar aldı. bu karara göre artık telefon ve adsl abonelikleri ayrı satılacak.

rekabet kurumu henüz türk telekom’a yazılı bir karar göndermedi. bilgi teknolojileri ve i̇letişim kurumu başkanı tayfun acerer yaptığı açıklamada karar geldikten sonra türk telekom yetkilileriyle görüşeceklerini belirtti.

ADSL Nasıl Bir Teknolojidir?

admin | 24 January 2010 15:24

ADSL Nasıl Bir Teknolojidir?

ADSL (asymmetric digital subscriber line) yani Türkçe açılımı Asimetrik dijital abone hattı anlamına gelir.

İletim ortamı olarak kullanılan bakır tel çiftleri üzerinden asimetrik olarak yüksek hızlı veri iletimini sağlayan teknolojidir.

Santralden yaklaşık 6 km civarındaki uzaklıklara kadar çalışır ve alış olarak sağlayacağı maksimum veri transfer hızı 8 mbps hızına ulaşır.