bildirgec.org

adrien brody hakkında tüm yazılar

Midnight in Paris (2011)

padmess | 01 November 2011 13:00

Woody Allen‘dan başrolünde Paris şehri olan bir film!

Evlilk planları yapan nişanlı çiftimiz Gil Pender (Owen Wilson) ve Inez (Rachel McAdams) birkaç gün geçirmek için Paris’e gelmişlerdir. Gil, Holywood için senaryolar yazan aslında son derece başarılı bir yazardır ancak istediği gibi çalışamıyordur.

Evlendikten sonra Paris’e taşınıp roman yazmak ister. Paris’in 1920’lerdeki zamanlarına özenir. Nostaljik ve romantik biridir.
Bu nedenle de Paris tatilinin keyfini; bol bol yürüyerek, eski eşyalar satan dükkanlarda gezinip plaklar alarak geçirir, nişanlısı Inez’den ayrı.

Yine tek başına yürüdüğü bir Paris gecesinde, şehirde kaybolmuş ve yorulmuş bir şekilde şehrin keyfini çıkartan Gil’in önüne 1920’lerden bir araba gelir içinde Scott (Tom Hiddleston) ve Zelda Fitzgerald (Alison Pill) vardır! Ve üstelik de Cole Porter’in (Yves Heck) piyano çaldığı bir partiye gidiyorlardır, parti sonrası ise Hemingway ile bir barda sohbet edecekledir.

Polanski’den bir insanlık suçu; The Pianist (2002)

queennothing | 28 December 2010 12:21

1933 doğumlu Fransız yönetmen Roman Polanski‘nin yönetmenliğini üstlendiği 2002 çıkışlı sinema filmi “The Pianist“, ‘En İyi Yönetmen’, ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ve ‘En İyi Uyarlama’ dallarında Oscar Ödülü kazandı. Yahudi piyanist Władysław Szpilman‘ın hayatını anlatan filmde Amerikana ktör Adrien Brody, Thomas Kretschmann, İngiliz aktris Emilia Fox, Michal Zebrowski, Frank Finlay, Ed Stoppard, Jessica Kate Meyer ve Julia Rayner gibi isimler rol alıyor. 35 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle tamamlanan film, ülkemizde 28 Şubat 2003 tarihinde vizyona girdi.

5 Aralık 1911 senesinde dünyaya gelen Polonyalı piyanist Władysław Szpilman, Warsaw ve Berlin’de aldığı piyano dersleri sayesinde başarılı bir piyanist oldu. 1930’ların sonunda Szpilman’ın hayatı, Naziler’in Polonya’ya saldırmasıyla tehlikeye girdi. Her Yahudi gibi inancı ve hayatı tehlikede, korku içinde yaşayan genç adam, talihinin yaver gitmesi sayesinde kendine bir sığınak buldu.

Küp’ün yönetmeni sunar: Splice

pillidarko | 08 June 2010 09:19

1997 yılında çektiği Küp (Cube) filmiyle “küçük mekanda büyük film” türünde çığır açan Vincenzo Natali geri dönüyor. Hem de büyük bütçeli bir korku filmiyle.
İnsan ve hayvan DNA’larını birleştirerek yeni bir tür yaratan bilim insanlarının Dren adını verdikleri bu yaratıkla yaşadıklarını konu edinen filmin, bilim ve etik üzerine çok da yeni bir laf etmese de görselliği ve hikaye kurgusuyla ilginç bir seyirlik olduğu söyleniyor. Özellikle efekt kullanımının filmde şov amaçlı olmaktan öte hikayeye hizmet ettiği yönünde övgüler almış. Filmin başrollerinde Adrien Brody ve Saray Polley yer alıyor.

Natali’nin Cube’den sonra çektiği casus filmi Cypher ve komedi türündeki Nothing pek ses getirmemişti. Splice’la geniş kitlelere kendini yeniden hatırlatan yönetmen şimdilerde J.G. Ballard’ın High Rise adlı romanını filmleştiriyor.

Hollywoodland (2006)

queennothing | 20 January 2010 14:17

Amerikan sinemacı Paul Bernbaum‘un senaryosunu yazdığı 2006 çıkışlı sinema filmi “Hollywoodland” (Hollywood Ülkesi), 6 defa Emmy adayı olan Allen Coulter tarafından çekildi. Oscar Ödüllü New York doğumlu Adrien Brody‘nin rol aldığı yapımda Oscar Ödüllü aktör Ben Affleck, İngiliz aktör Bob Hoskins, Robin Tunney, Kathleen Robertson, Brad William Henke, Dash Mihok, Molly Parker, Larry Cedar, Lois Smith ve Amerikan aktris Diane Lane rol almakta.

Kendi halinde bir dedektif olan Louis Simo, kız arkadaşıyla birlikte yaşayan genç bir adamdır. Karısının kendisini aldattığı fikrini saplantı haline getirmiş bir adam sayesinde ve bunun gibi işlerle para kazanan Louis, bir sabah Hollywood’dan küçük oğluna kadar herkesi etkileyen bir olay üzerine harekete geçer. Olay, ‘Superman’ George Reeves’in ölümüdür. Louis’i ilgilendiren kısmı ise, kayıtlara intihar olarak geçen bu ölümün bir cinayet olabileceği şüphesidir.

Bir Peter Jackson rüyası: ”King Kong” (2005)

gorcun | 19 December 2009 15:58

Yüzüklerin Efendisi üçlemesiyle dünya çapında tanınan yönetmen Peter Jackson 2005 yılında bir Amerikan efsanesini yeniden yarattı. Adı King Kong olan bu korkutucu dev ama duygusal yaratık ilk olarak 1933 yılında sinemada kendini göstermiş. 1976yılında yeniden çekilen film bir çok kişiyi etkilemeye devam etmiş. Etkilenenler ve hayranı olanlar arasında Peter Jackson da bulunuyordu. Yönetmen, Yüzüklerin Efendisi‘ni çektikten sonra ”çocukluk hayalim” dediği King Kong projesine yönelmiş. Aslında 1996 yılında çektiği ”The Frighteners” filminden sonra sabırsızca King Kong’u çekmeye yöneldiyse de stüdyo Yüzüklerin Efendisi’ni çekmesi için yönetmeni ikna etmiş. Jackson, Yüzüklerin Efendisi’nin başarısından sonra aklındaki projeyi tekrar hayata geçirmek için harekete geçmiş. Filmin senaryosu ve hikayesiyse 1933 yapımı orijinaline olabildiğince sadık kalmış. Tabii bu durum yönetmenin bilinçli bir şekilde yaptığı bir tercih diğer bir değişle etkilendiği filme yaptığı bir saygı duruşu.

BeautifulPeople.com: Sadece güzel ve yakışıklıların arkadaşlık sitesi

siriusbee | 13 November 2009 18:25

Dünya çapında çok kısa sürede 540.000 üye sayısına ulaşan en ünlü çöpçatan sitelerinden BeautifulPeople.com sadece güzel ve yakışıklı olan insanların üyelik başvurularını kabul ediyor.

Site tarafından yapılan açıklamaya göre, açıldıkları gün olan 26 Ekim 2009’dan bu yana 190 ülkeden toplam 1.8 Milyon insanın başvurusu güzel veya yakışıklı olmadıkları gerekçesiyle reddedildi. Bunun yanında sadece iki haftada 360bin kişinin başvurusunu kabul ettiler.

Yeni bir animasyon eğlencesi ”Fantastic Mr. Fox” fragmanı ve fotoğraflarıyla

gorcun | 01 August 2009 19:01

Fantastic Mr. Fox
Fantastic Mr. Fox

20th Century Fox animasyonlarından bir yenisi daha sinemalara geliyor. Roald Dahl’ın yazdığı aynı adlı çocuk kitabından uyarlanan ”Fantastic Mr. Fox” (Harika Mr. Fox) adlı eğlenceli animasyonu, komedi filmleriyle tanınan Wes Anderson yönetmiş ve senaryosuna da katkıda bulunmuş. George Clooney, Meryl Streep, Bill Murray, Owen Wilson, Adrien Brody, Brian Cox, Jason Schwartzman ve Anjelica Huston gibi birbirinden ünlü isimlerin seslendirdiği animasyonun baş kahramanı ise bir tilki. Mr. Fox geceleri zengin çiftçilerden tavuk, ördek ve hindi çalarak kendini ve ailesini doyuran bir tilkidir. Bu durumdan artık bıkan çiftçiler bir gece tilkinin gelmesini bekleyerek onu yakalamaya karar verirler.

3 yeni korku filmi 3 yeni fragman

gorcun | 10 July 2009 13:45

Yeni Korku Filmleri
Yeni Korku Filmleri

Korku severlere müjde. Yeni filmler ardı ardına çekilirken, fragmanlarıda gelmeye başlıyor. İşte üç korku filmi üç fragman…

Jennifer's Body
Jennifer’s Body

Yeni Afiş
Yeni Afiş

1- Jennifer’s Body (2009) : Son dönemin Hollywood starı güzel aktris Megan Fox’un başrolde olduğu ”Jennifer’s Body” içine şeytani ruh girmiş bir ponpon kızı canlandırıyor. Ponpon kız cazibesiyle erkekleri kendine çekip onları onları öldürüyor. Filmin korku-komedi karışımı türü olduğu fragmandan da anlaşılıyor. 2009’un ilginç filmlerinden biri olacağa benziyor. Filmin yönetmeniyse Karyn Kusama. İşte fragman.

Deney Amerikanlaşıyor!

gorcun | 20 June 2009 15:06

Das Experiment
Das Experiment

Yaratıcı Amerikan Sineması (!) bir filmi daha yeniden çekiyor! Remake denilen kavramla her türlü eseri Amerikanlaştıran, Hollywood şimdide yine kendine özgü orijinal bir Alman yapımı olan Das Experiment (Deney) filmini yeniden çekmeye hazırlanıyor. Orijinali 2001 yılında Oliver Hirschbiegel tarafından yönetilen film, Stanford Hapishane Deneyinden esinlenerek çekilmişti. 20 gönüllü kişiyi bir hapishane ortamında 8’i gardiyan 12’si mahkum olmak üzere sosyal bir deneye tabi tutan araştırmanın etkileri kötü olunca 6. günün sonunda deney bitirilmek zorunda kalmıştı. İşte bu ilginç hikayenin yeniden çekilecek filmini Prison Break dizisini yönetmiş olan Paul Scheuring üstlenecek. Adı duyurulan oyuncular arasında Oscarlı aktör Adrien Brody, Forest Whitaker, Elijah Wood ve Cam Gigandet gibi isimler yer alıyor. Filmin çekimlerine önümüzde ay başlanması planlanıyor. Muhtemelen 2009’un sonu yada 2010’da vizyona girecek. Amerikan versiyonundan önce Alman yapımını izlemenizi tavsiye ederim.

Adrien Brody
Adrien Brody