bildirgec.org

adsense hakkında tüm yazılar

Adsense Ban Açtırma, Politika İhlali İtirazı Nasıl Yapılır?

alkmaar | 22 May 2011 17:03

Adsense kullanan web adminlerinin başına gelen en kötü olaylardan birisi Adsense tarafından banlanmak!

İşte bu yazımda Adsense’den banlanan hesabınızı ya da Politika İhlali sonucu banlanan domainlerinizin banını açtırma konusunda nasıl bir yol izleyeceksiniz bundan bahsedeceğim.

İlk olarak >> Politika İhlali İtirazı sayfasına giderek açılan panelde sizden istenen bilgileri doldurup Gönder butonuna basmanız yeterli olacaktır. 72 Saat içinde size bir bilgi mesajı gelecektir. Genelde bu süre 4-6 saat arasında değişiyor.

siteniz için reklam platformları

silver530 | 24 April 2011 09:23

1 – adhood: 86 binden fazla yayıncısı bulunmaktadır. kendilerinin geliştirdiği reklam modelleri ve yöntemleri vardır. reklamverenler ve yayıncılar için adserver adını verdikleri güçlü bir altyapısı vardır. internet reklamcılığında toolbarsite reklam modelini geliştirmişlerdir. siteye özgü kategori bazlı reklamlıcık yapılır. adhood, turkticaret.net’in bir parçasıdır. istanbul merkezlidir.

adhood
adhood

Olmazsa Olmaz WordPress Eklentileri

55memo55 | 18 August 2010 20:09

Merhaba. Ben r10.net Webmaster Forumundan Akif95

Bu arşivde Wordpress scriptiniz için en gerekli olduğuna inandığımız eklentiler var.
Yani artık her yeni blog kurmanızda eklentileri ayrı ayrı aramanıza gerek yok direk bu arşiv
sayesinde gerekli eklentilere ulaşabileceksiniz.

Arşivle Olan Eklentiler İse;
1)All in SEO =Wordpress’in en çok tercih edilen ücretsiz genel kapsamlı SEO eklentisi
2)Google Sitemap Generator = Kolayca .xml uzantılı sitemap oluşturmanızı sağlar
3)Sexy Bookmarks = Bu eklenti aracılığıyla ziyaretçileriniz site içeriğinizi sosyal ağlarda rahatlıkla paylaşabilecektir
4)Category SEO Meta Tags = Adından da anlaşılabileceği gibi kategorileriniz için meta ayarlarını oluşturabilmeyi sağlar
5)Automatic SEO Links =Bir kelime ve URL girersiniz. Yazı içerisinde o kelime geçtiği zaman o kelime otamatik linklenmiş olur.
Ayrıca her farklı makalede bir kere link verilir böylece link çöplüğü engellenmiş olur.
6)WP-PostViews = Bu eklenti sayesinde sayfalarınızın kaç kere okunduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sisteminizi yormayacak basit bir sayaç
ve dilerseniz en çok görüntülenen yazı/sayfalarınızı anasayfada yayınlayabilirsiniz.
7)Easy Adsenser =Bu pluginle içeriğinize kolayca Google adsense yada diğer reklam kodlarınızı girebileceksiniz
8)Pretty Comments = Eklenti aktif olduktan itibaren yorumlara link eklenebilir, kalın-italik vs.. yazılabilir. Yorumlar bölümünde kullanım kolaylığı ve şık görünüm sağlar.
9)Wp-Stats = Blogunuzda genel toplamda kaç yorum, kaç yazı, kaç kategori, kaç etiket vs… olduğunu gösteren bir eklenti.
10)Facebook Like Button = Yazılarınızda beğen diye bir buyon çıkar. Eğer ziyaretçileriniz beğene basarlarsa duvarlarında içeriğinizi beğendiklerine dair
bilgi ve link verilir. Sosyal Ağlardan sadece Facebook’u önemseyenler için basit, pratik ve güzel bir eklenti.
11) Wp Super Cache = Blogunuza aşırı ziyaretçi geliyor ve buna bağlı olarak fazla sorgu yapılıp CPU oranınız yükseliyorsa ve hostcunuzla aranız limoniyse bu eklenti
tam size göre 🙂
12)Google Analytics for WP = Bu eklentiyle de analytics kodunuzu rahatlıkla blogunuza ekleyebileceksiniz
13)related-posts-thumbnails= Bu eklenti de benzer yazılar başlığı altında toplanan eklentilerden. Tek farkı ise resimli versiyonu.
14)Jw Player=Flash dosyalarınızı videolarınızı sitenizde oynatabilmeniz için gerekli eklenti..

Reklam Alarak Nasıl Para Kazanılır Ve Dolandırıcı Siteler

admin | 02 August 2010 23:26

İnternetten Para kazanmak için çok çeşitli yollar denedim. Nede olsa zamanım bol olduğu için boş işlerle uğraştım hep. Daha çok adbux vs. türü sitelerle uğraştım çoğu da hiçbir şekilde para vermiyor. Sizde bu duruma düşmek istemiyorsanız okuyun bakalım.
Ben size hem dolandırıcı yani para vermeyen siteleri hem de benim nasıl para kazandığımı anlatacağım.

Benim önerdiğim yol bir blog açın wordpress, blogcu, blogger vs olabilir. Hem böyle bir blog açmak kolaydır. hemde istediğiniz türde yazı yazabilirsiniz.Burda iki türlü taktik deneyebilirsiniz;
1) Copy/ Paste yaparak yüzlerce yazıya çok kısa bir sürede ulaşıp sürümden kazanırsınız. Kullanıcılarınız sitenize 1-2 linke bakıp çıkan kullanıcılar olur. Bu yolu önermem, Kullanıcılarınıza fazla birşey kazandırmassınız fakat hızlıca büyüyebilirsiniz ve kolay bir yoldur. Eğer sürekli yaparsanız, 1-2 ay içinde günlük 300 tekil hite rahatça ulaşabilirsiniz. Bundan sonra ise giderek büyürsünüz zaten. Copy/paste yaparken seçici olmaya özen gösterin. 15 sitede olan birşeyi 16. olarak sizin sitenize koymanız ne gelir getirir ne de diğer insanlara arar. google aynı yazının erken olanını üst sıralara taşır.

r10 net davetiye isteme adresi nasıl istenir?

NLPMaster | 23 July 2010 15:08

R10.net davetiye nasıl alınır merak edenlere r10 net davetiye nasıl alınır bu yazı ile kısaca anlatalım.

R10 net kendisini Google fun webmaster forumu olarak tanımlıyor.
R10 net girişi burada
R10 nette neler var diye merak edenler buraya bakabilir: R10

r10 net davetiye nereden alınır?
Eğer 10 net üyesi bir tanıdığınız var ise ondan davetiye isteyebilirsiniz.
Ancak r10 net davetiyesi almak için davetiye gönderecek kimseniz yoksa r10 net davetiye isteme adresine girerek kendinizi tanıtabilir ve r10 net davetiyesi için başvuru yapabilirsiniz. r10 net davetiyesi başvuru adresi burada

Web sitenizi indeksleme ve dizinleme

alpmut | 15 July 2010 10:08

Sitenizi Google tanıtmak için önemli yollardan biridir indeksleme.İndeksleme demek arama motorlarına sitenizi kaydetmek demektir.Bunları botlar yapar.Sitenizin her sayfasını gezerek sitenizi katagorize ederler.
Google’un üç tane botu vardır.Adsense,Freshbot,deepcrawl
Adsense Botları
Sitenizde reklam yayınlayarak para kazanmanızı sağlar.Sitenizin içeriğine göre reklam yayınlar.Yeni içerikleri katagorize eder.

FreshBot
FreshBot sitenizdeki en popüler ve yeni sayfalarınızı indeksler ve bunları veritabanına aktarır.Ziyaretçi sayısı fazla olan sitelerde siteye çok sıklıkla uğramaktadırlar.Diğer türlü sitenize her 15 günde bir uğrarlar ve popüler ve yeni sayfalarını veri tabanına aktarırlar.

Google Nimetiden Biri

alpmut | 13 July 2010 11:35

Google web sitesi sahiplerine para kazandıran birtakım hizmetler sunar.Günümüzde sadece Googledan para kazanmak için web sitesi yapanlar bile var.Genellikle bu kişiler blog açmayı tercih ederler.

Akıllı ve iyi yönetilen web siteleriniz ile hatırı sayılır paralar kazanabilirsiniz.Tabiki bu hemen olucak bişey değildir.Biraz sabırlı olmanız gerekmektedir.Google sunduğu Google Adsense ile web sitenizde Google’un verdiği reklamları yayınlayarak sitenizden gelen tıklamarla para kazanabilirsiniz.Bunun için http://www.google.com/adsense adresinden üye olabilirsiniz.Google yöneticileri sitenize onay verdikten sonra reklamlar sitenizde yayınlanmaya başlar.Google sitenizin içeriğine uygun reklamlar vererek konu ile ilgili müşterilere daha çabuk ulaşır.

Youtube videonuza Adsense ekleyin !

hasantsc | 28 February 2010 14:02

bilmem farkettinizmi ama google youtube’u satın aldığından beri videoların başlangıcında 2-5 saniyelik adsense reklam gösterimleri çıkıyor.
bu reklamların videonun sahibinemi yoksa googlenin kendine mi ait olduğunu biraz araştırdım ve youtube hesabımız ile adsenseyi birleştirerek videolarımızda reklamlarımızı yayınlayabileceğimizi öğrendim.
bu işi adsense video units ile hallediyoruz.

Türkiye merkezli yayınlayıcıları desteklemiyormuş ama TR dışında olan yayıncılarımız için kaçınılmaz bir fırsat.