Fatih Altaylı 01/02/2007 tarihli sabah gazetesindeki köşesinde internetle ilgili bir müjde! veriyor.hayır adsl’e uygulanan kota uygulaması kaldırılmıyor ve ne yazıkki bağlantı hızında da herhangi bir artış yok! bu müjde başka müjde hani şu son dönemde sıkça duyduklarımızdan.Fatih Bey şöyle diyor internet başlıklı yazısında:

Çağdaş insanın önünü açan, bilgiye erişimde sınırları kaldıran internet, ne yazık ki, yanlış ellerde, yanlış zeminlerde patlamaya hazır bir bomba haline geldi.Bir yandan “doğruluğu denetlenmeyen” içerikler, diğer yandan “internet kafeler” Türkiye’de yeni “suç odakları” yaratılmasında ciddi bir nüve oluşturdu. Bu nüve, Türkiye’de hem ahlaki çöküntünün, hem de suça yönelimin artmasında ciddi bir etken.SABAH gazetesi önümüzdeki dönemde internet medyasının özgür ama bir o kadar da temiz ve güvenilir olması için ciddi bir girişim başlatacak.

madem tüm kötülüklerin anası alkolken bir anda internet oluverdi o zaman susurluktakiler internetten öğrendiler tabanca tutmayı ya da malatya’daki bebelere işkence yapanlar. internet olmasaydı hrant dink hayatta mı olacaktı? sokaktaki kapkaççı da internetten mi öğreniyordur dersiniz kapkaç tekniklerini.gözünüzün önüne getirebiliyor musunuz internet kafeye gidipte bomba nasıl yapılır öğrenmeye çalışan birini. internet kafelere çıkarılan bu fatura daha sadece bir başlangıç olmasın sakın.internet hayatımıza yeni bir teknoloji olarak girdi ama bugün kimse interneti teknoloji olarak değerledirmiyor, internet bizim kültürümüzün bir parçası/yansıması. eğer bir yerde kötülük varsa nedeni başka bir yerde aranmalı onu üzerinde barındıran teknolojide değil.